سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
طبق نظر متخصصان ایمنی رایانه، خانه‌های هوشمند که به ساکنان اجازه کنترل سیستم‌های هشدار، قفل‌ها و از این قبیل کارها را از طریق اینترنت می‌دهد، درها را هم به روی غریبه‌هایی که مهارت هک‌کردن دارند باز می‌کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خانه‌های دیجیتالی امن است؟


طبق نظر متخصصان ایمنی رایانه، خانه‌های هوشمند که به ساکنان اجازه کنترل سیستم‌های هشدار، قفل‌ها و از این قبیل کارها را از طریق اینترنت می‌دهد، درها را هم به روی غریبه‌هایی که مهارت هک‌کردن دارند باز می‌کند.

خانه هوشمند

بنا بر گفته دانیل کراولی، مشاور تراست ویو: «از آنجا که تعداد خانه های هوشمند روبه افزایش است، مقوله امنیت هم به سرعت وضع جدی تری به خود می گیرد.»

متصل کردن وسایل به یک شبکه اینترنتی دامنه ای از انواع حملات را به روی شما باز می کند. بنابراین دور از انتظار نیست اگر وقتی شما مشغول تماشای برنامه شبانگاهی تلویزیون هستید، کامپیوتر مرکزی خانه تان مسخ یک هکر موذی شده و قفل در پارکینگ خانه را برای او باز کند، سیستم هشداردهنده را از کار بیندازد و شرایط ترسناکی را موجب شود.

کراولی و همکارش دیویدبرایان متوجه امنیت بسیار پایین ابزارهای شبکه خانه هایی که بررسی می کردند شدند. کراولی با بررسی ابزارهای موجود در بازار گفت: «اگر کسی به شبکه خانه شما دسترسی پیدا کند، ولی قفل نداشته باشد باز هم می تواند وارد شود».

وجود چنین ضعف هایی در تامین امنیت خانه های هوشمند در کنار ابزارهای هکرها که دائم در حال به روز شدن است، عصر نوینی از هک های اینترنتی و دزدی های خانگی را به وجود خواهد آورد

محققان تراست ویو نتایج شان را با همتایان خود در کنفرانس امنیتی بلک هت و همچنین اجتماع هکر های شبکه های خانگی مطرح کردند.

حساسیت بسیار بالای محققان به ایمنی خانه های هوشمند به این دلیل است که اگر زمانی هکرها به کل شبکه های خانگی نفوذ کنند، امنیت روانی و فیزیکی تمام شهر را به هم خواهند ریخت.

خانه هوشمند

دلیل اصلی، نفوذ بدافزارها به رایانه ها و به دست گرفتن کنترل ابزارهای فاقد رمز است. بنا به گفته کراولی وقتی برای اولین بار وارد شبکه شخصی کسی بشوید، تازه می فهمید این کار به آن سختی ها که فکرش را می کردید، نیست.

تمایل مجهز کردن مردم به کنترل خانه های هوشمند با این گونه ابزارها، وقتی بیرون از خانه هستند به این معنی است غریبه هایی که به هر دلیلی توانسته باشند کنترل تلفن همراه شما را به دست گیرند، کنترل همه زندگی شما را در دست خواهند داشت. وجود چنین ضعف هایی در تامین امنیت خانه‌های هوشمند در کنار ابزارهای هکرها که دائم در حال به روز شدن است، عصر نوینی از هک های اینترنتی و دزدی های خانگی را به وجود خواهد آورد.

 

بخش دانش و زندگی تبیان


منبع: جام جم آنلاین

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین