سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
هکرها تنها کسانی نیستند که مانع حضور وزرا و مقامات ایرانی در فیسبوک می‌شوند. در کنار دیگر موانع، اسرائیلی‌ها نیز با تهدید مدیران فیسبوک به اخذ جریمه‌های کلان از آنها، خواستار اخراج وزرای ایرانی از فیسبوک شده‌اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اسراییل به دنبال حذف ظریف از فیسبوک!


هکرها تنها کسانی نیستند که مانع حضور وزرا و مقامات ایرانی در فیسبوک می‌شوند. در کنار دیگر موانع، اسرائیلی‌ها نیز با تهدید مدیران فیسبوک به اخذ جریمه‌های کلان از آنها، خواستار اخراج وزرای ایرانی از فیسبوک شده‌اند.

ظریف

یک سازمان غیردولتی اسرائیلی فیسبوک را به شکایت به خاطر میزبانی از وزرای ایرانی تهدید کرده است.

به گزارش «تابناک» و به نقل از جروزالم پست، بخش حقوقی سازمانی به نام «شورات هادین» روز دوشنبه فیسبوک را تهدید کرده است که در صورتی که به صورتی فوری و دائمی ارائه خدمات یک سایت اجتماعی به پانزده نفر از وزرای ایرانی را متوقف نکند با پیگرد قانونی مواجه خواهد شد.

در نامه این سازمان به زاکربرگ مدیر فیسبوک و کالین استرچ مسئول حقوقی آن آمده است که دولت و کشور ایران تحت تحریم‌های مختلف دولت ایالات متحده است. به ادعای این سازمان، قوانین متعدد آمریکا، فرمانهای ریاست جمهوری این کشور و مقررات وضع شده توسط دفتر کنترل دارایی‌های خارجی در وزارت خزانه‌داری ایالات متحده، «صادرات کالا، خدمات و تکنولوژی» به دولت یا کشور ایران را منع کرده است.

در نامه این سازمان صهیونیستی آمده است که خدمات ارائه شده به وزرا و مقامات ایرانی ناقض مقررات دفتر کنترل دارایی‌های خارجی است.

در این نامه آمده است که طبق نظر دیوان عالی ایالات متحده در سال 2010، بعضی مواردی که به ظاهر بی‌ضرر هستند نیز می‌تواند باعث ایجاد مسئولیت و قابل پیگیری باشد. بر طبق نظر دیوان عالی، حتی آموزش شیوه انجام مذاکرات صلح به گروه‌هایی که در فهرست گروه‌های تروریستی هستند نیز می‌تواند باعث ایجاد مسئولیت شود.

در نامه این سازمان صهیونیستی آمده است که خدمات ارائه شده به وزرا و مقامات ایرانی ناقض مقررات دفتر کنترل دارایی‌های خارجی است

در سایه چنین ادعایی، این گروه اسرائیلی، فیسبوک را به جریمه‌های میلیون دلاری به خاطر کمک به تروریسم تهدید کرده است.

نیتسانا دارشان لیتر رئیس این سازمان اسرائیلی گفته است: «اگر فیسبوک فکر می‌کند که فراتر از قانون است، اکنون به آن هشدار داده می‌شود که ممکن است هم به لحاظ مدنی و هم به لحاظ کیفری به خاطر فعالیت مقامات ایرانی در آن مسئول شناخته شود.» وی ادامه داده است که هیچ فرد یا گروهی در ایالات متحده وجود ندارد که ملزم به تبعیت از تحریم‌های ایران نباشد. به نوشته روزنامه اسرائیلی، فیسبوک تاکنون به این نامه واکنشی نشان نداده است.

بخش سیاست تبیان

منبع: خبر آنلاین

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین