سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
وبلاگ‌های ارسالی به جشنواره وبلاگ‌نویسی تبیان قم در دو حوزه «محتوایی» و «فنی و ظاهری» ارزیابی شده است اما امكان اعتراض به انتخاب وبلاگ‌های برتر وجود دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

امكان اعتراض به داوری جشنواره وبلاگ‌نویسی تبیان قم

تبیان قم

وبلاگ‌های ارسالی به جشنواره وبلاگ‌نویسی تبیان قم در دو حوزه «محتوایی» و «فنی و ظاهری» ارزیابی شده است اما امكان اعتراض به انتخاب وبلاگ‌های برتر وجود دارد.

حمید كریم‌خانی‌زند، دبیر دبیرخانه جشنواره وبلاگ‌نویسی تبیان قم با اشاره به حوزه‌ها و ملاك‌های داوری این جشنواره و اینكه تعدادی اعتراض به نحوه داوری وجود داشته است گفت: وبلاگ‌ها در دو حوزه «محتوایی» و «فنی و ظاهری» ارزیابی شده است. در حوزه محتوایی، 15 معیار مختلف را مد نظر داشته‌ایم كه از جمله آنها به‌روزرسانی و مستند بودن مطلب‌ها، جذابیت و دیگر معیار‌ها مانند تعداد مطالب و كپی نبودن مطالب و اگر هم كپی است با ذكر منبع باشد.

دبیر دبیرخانه جشنواره وبلاگ‌نویسی تبیان قم افزود: در حوزه فنی هم 9 معیار مشخص كرده‌ایم كه از جمله آنها می‌توان به سرعت، استفاده از امكانات تعاملی با كاربر اشاره كرد. چند كمیته داوری در رابطه با بررسی وبلاگ‌‌ها ایجاد شده است كه با توجه به معیارها به وبلاگ‌ها امتیاز داده‌ شد. هر كدام از داورها براساس امتیازبندی، امتیاز یك تا 10 به وبلاگ‌ها دادند كه در نهایت این امتیازها جمع شده و امتیاز نهایی مشخص شد. در مجموع 15 داور در این جشنواره به داوری پرداختند.

وی در مورد اعتراض‌هایی كه در مورد داوری‌ها شده است گفت: اعتراض‌هایی هم داشته‌ایم كه با توجه به تعداد وبلاگ‌ها قابل چشم‌پوشی است كه با حجم بالای این وبلاگ‌ها به نیم درصد هم نرسیده است. نزدیك به 20 نفر از وبلاگ‌نویسان اعتراض داشتند كه این اعتراض‌ها را به كمیته داوری ارجاع دادیم كه احیانا اگر سهواً اشتباهی هم رخ داده است، اصلاح شود.

كریم‌خانی‌زند بیان كرد: نحوه‌ امتیازدهی و پارامتر‌های داوری را در پایگاه جشنواره درج كرده‌ایم و اگر كسی هم اعتراض داشته باشد، می‌تواند اعتراض خود را برای ما ارسال كند تا دوباره بررسی شود. بنده هم اعتقاد به این ندارم كه كار 100 درصد به درستی انجام شده است و هیچ اشتباهی رخ نداده است اما به این دلیل كه تعداد داورها بالا بوده است آیتم‌های مختلف را بین آنان تقسیم كرده‌ایم. اما باز هم این امكان وجود دارد كه شاید بعضی از داوران به صورت عادت شخصی، امتیاز داده ‌باشند كه در این صورت معترضان می‌توانند اعتراض خود را به ما اعلام كنند.

دبیر دبیرخانه جشنواره وبلاگ‌نویسی تبیان قم تصریح كرد: كمیته داوری متشكل بوده‌‌اند از روحانیونی كه به امور محتوایی آشنا بوده‌اند و افرادی كه به امور نرم‌افزاری و فنی مسلط بوده‌اند و در كنار آن سعی كردیم طیف مختلفی را انتخاب كنیم كه زیاد یك‌جانبه‌گرایانه نظردهی و داوری نباشد. با این حال ممكن است كه اشتباهی رخ داده باشد كه قابل بررسی است.

وی افزود: امسال نیز دور دوم این جشنواره را خواهیم داشت كه به دلیل اینكه مواردی مانند اعتراض كمتر شود سعی خواهیم كرد از افرادی كه در این نوبت از مسابقه برگزیده شده‌اند انجمنی را به عنوان انجمن وبلاگ‌نویسان دینی تشكیل دهیم كه در دوره‌های بعد یا از داوری‌های آنان استفاده كنیم و یا اینكه در واقع پیشنهادات و انتقادات سازنده آنان را در جهت ارتقا و بهبود این جشنواره قرار دهیم.

لازم بذكر است، انتخاب‌ وبلاگ‌هایی به عنوان وبلاگ برتر كه اغلب محتوای آن‌ها كپی دیگر مطالب اینترنتی است و یا از طراحی ضعیفی برخوردار بوده‌اند، همچنین انتخاب وبلاگ‌هایی به عنوان وبلاگ برتر كه همگی توسط یك نفر مدیریت می‌شود از جمله اعتراض‌ها به نحوه داوری این جشنواره بود كه تعدادی از معترضان با این خبرگزاری تماس داشتند. 

 

 

تنظیم: هومن بهلولی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین