سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بسیار تاکید می کند که همه چیز از دولت قرآن دارم و شاید یکی از بزرگترین موهبت هایی که به برکت کتابت قرآن نصیبم شده ارتباط 10 ساعت در روز با قرآن است.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اهدای بزرگترین قرآن جهان به امام رئوف


بسیار تاکید می کند که همه چیز از دولت قرآن دارم و شاید یکی از بزرگترین موهبت هایی که به برکت کتابت قرآن نصیبم شده ارتباط 10 ساعت در روز با قرآن است.


قرآن

علیرضا بهدانی، کاتب بزرگترین قرآن مطلای جهان در گفتگو با شبستان در بیرجند گفت: در حال حاضر کار کتاب بزرگترین قران مطلای دست نویس جهان تمام شده و همزمان با میلاد امام رضا (علیه السلام) رونمایی و به موزه استان قدس رضوی اهدا می شود.

وی با اشاره به اینکه اندازه هر یک از برگ های این قرآن 70 *100 است، افزود: ضخامت قطر این قرآن 14 سانتیمتر و وزن آن 80 کیلو گرم است.

کاتب بزرگترین قرآن جهان با بیان اینکه از 22 سالگی کتابت قرآن را شروع کرده است، ادامه داد: این قرآن 604 صفحه 15 سطری دارد و حدود یک سال با خط نسخ بر اساس مصحف جمهوری اسلامی ایران کتابت شده است.

بهدانی، مزیت این قرآن را بر اثر قبلی خود را تذهیب آن با طلا ذکر کرد و گفت: در هر صفحه این قرآن 14 گرم طلا به کار رفته است.

وی با بیان اینکه برای کتابت بزرگترین قرآن مطلای جهان بیش از 30 میلیون تومان هزینه کرده است، خاطر نشان کرد: در خلق اثر قبلی خود مبلغ 30 میلیون تومان از سوی رهبر انقلاب هدیه دریافت کرده ام و این هدیه را صرف کتابت اثر جدید خود کرده ام.

کاتب بزرگترین قرآن مطلای جهان با اشاره به اینکه شبانه روز حدود 6 تا 10 ساعت به خاطر این کار با قرآن در ارتباط هستم، تصریح کرد: تا وقتی انرژی و توان دارم کار کتابت قرآن را انجام می دهم.

کاتب بزرگترین قرآن مطلای جهان با بیان اینکه از 22 سالگی کتابت قرآن را شروع کرده است، ادامه داد: این قرآن 604 صفحه 15 سطری دارد و حدود یک سال با خط نسخ بر اساس مصحف جمهوری اسلامی ایران کتابت شده است

بهدانی با بیان اینکه اکنون که به این تکنیک دست یافته ام تلاش می کنم که یک اثر مانگار خلق کنم، یادآور شد: وقتی قرآن را می توان با طلا نوشت چرا با جنس نامرغوب تر بنویسیم.

گفتنی است، علیرضا بهدانی هنرمند بیرجندی متولد 12 تیر سال 1350، اهل روستای بهدان بیرجند بوده و کتابت بزرگترین قرآن طلای دنیا در سال 90، کتابت بزرگترین قرآن ملی ایران در سال 91، کتابت کوچک ترین قرآن طلا دنیا در سال 91 و بزرگترین تابلو نقاشی خط در سال 91 از دیگر افتخارات این هنرمند بیرجندی است.

 

بخش قرآن تبیان


منبع: ایکنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین