سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
پارک ژوراسیک رمانی به نوشته مایکل کرایکتون پزشک و نویسنده آمریکایی به سال ۱۹۹۰ است. در سال ۱۹۹۳ استیون اسپیلبرگ فیلمی بر اساس همین کتاب ساخت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دنیای ژوراسیک 4

درباره ساخت فیلم پارک ژوراسیک 4 در سال 2015


پارک ژوراسیک رمانی به نوشته مایکل کرایکتون پزشک و نویسنده آمریکایی به سال 1990 است. در سال 1993 استیون اسپیلبرگ فیلمی بر اساس همین کتاب ساخت.

دنیای ژوراسیک 4

داستان در رابطه با یک جزیره است که دانشمندی از خون یک پشه که دی ان ای دایناسور در آن است الهام گرفته و تعدادی دایناسور را در این جزیره متولد کرده و با یک مجموعه تصمیم به راه اندازی پارکی برای مردم برای دیدن دایناسورها میکنند که بعد از ورود یک تیم دانشمندان رشته های مختلف کنترل از دست کامپیوترها خارج شده و دایناسورها آدمها را می خورند و ....ادامه داستان که بعداً استیون اسپیلبرگ چندین فیلم از روی این داستان ساخت.

تا کنون 3 قسمت از این فیلم ساخته شده است . و تمامی قسمت ها نیز بشدت مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است .

استیون اسپیلبرگ کارگردان دو قسمت اول و دوم این مجموعه فیلم به عنوان تهیه کننده و مدیر تولید با «دنیای ژوراسیک» همکاری دارد.

«پارک ژوراسیک» و دنباله آن «دنیای گمشده پارک ژوراسیک» به ترتیب سال 1993 و 1997 روی پرده رفتند. فیلم اول 914,7 میلیون دلار و فیلم دوم 618,6 میلیون دلار در دنیا فروخت.

«پارک ژوراسیک 3» به کارگردانی جو جانستن سازنده فیلم «کاپیتان آمریکا» سال 2001 اکران شد، اما با 368 میلیون دلار فروش در دنیا نتوانست به پای دو فیلم اول برسد. فروش جهانی سه‌گانه «پارک ژوراسیک» درمجموع بیش از 1,9 میلیارد دلار بود.

یونیورسال به مناسبت بیست سالگی مجموعه «پارک ژوراسیک»، فیلم اول این مجموعه را آوریل امسال به صورت سه‌بعدی اکران کرد.

کالین ترورو فیلم را بر اساس فیلم‌نامه‌ای کارگردانی خواهد کرد که خود او با همکاری درک کنئلی نوشته و اسپیلبرگ به عنوان مشاور در کنارشان قرار داشته است.

کالین تره‌ورو سازنده کمدی مستقل «ایمنی تضمین نمی‌شود» است که دو سال پیش در جشنواره ساندنس جایزه بهترین فیلمنامه اول را برد و در جوایز اسپیریت هم برنده جایزه بهترین فیلمنامه اول شد.

بحث تولید قسمت چهارم مجموعه فیلم «پارک ژوراسیک» بیش از پنج سال است که ادامه دارد و به نظر می‌رسد این بار به صورت جدی در دستور تولید قرار گرفته است. اسپیلبرگ اولین بار سال 2011 اعلام کرد «پارک ژوراسیک 4» در دست تولید است

کمپانی یونیورسال به تازگی اعلام کرده است که چهارمین قسمت از این فیلم را با  نام جدید «دنیای ژوراسیک» تولید و به روی پرده سینماهای جهان خواهد برد . اعلام این موضوع، واکنش‌های متفاوتی را در بین رسانه‌های گروهی برانگیخته و باعث اظهارنظر و گمانه زنی‌های تازه‌ای در ارتباط با آن شده است.

این گمانه‌زنی‌ها در حالی صورت می‌گیرد که کمپانی یونیورسال هنوز خط اصلی قصه قسمت تازه‌ این مجموعه فیلم پرسروصدا و پرفروش خود را در اختیار رسانه‌های گروهی نگذاشته است.

شایعات تائید نشده حکایت از آن می‌کند که قصه «دنیای ژوراسیک» در پایگاه پارک ژوراسیک در منطقه ایسلا نامبلر اتفاق می‌افتد، جایی که قصه قسمت اول فیلم در آن جا رخ داد.

دنیای ژوراسیک 4

همین شایعات می‌گوید این پایگاه (که در قصه اول محل تحقیق درباره نسل دایناسورها و خلق دوباره آنها بود) حالا تبدیل به یک پارک تفریحی موفق شده و سالانه صدها هزار نفر بازدید کننده دارد.

اما مسئولان کمپانی یونیورسال در رابطه با شایعات مربوط به قصه فیلم سکوت کرده و آن را تأیید نکرده‌اند. آنها هم چنین درباره گمانه‌زنی‌های جدید در ارتباط با تغییر لحن و حال و هوای قصه قسمت چهارم هم حاضر به اظهارنظر و موضع‌گیری نشده‌اند.

 

تنها نکته‌ای که از داخل کمپانی یونیورسال به بیرون درز پیدا کرده، این است که در قصه چهارمین قسمت این فیلم دایناسورهای تازه‌ای معرفی خواهند شد که در قسمت‌های قبلی نبودند و ترسناک‌تر از تی‌رکس‌های آدم‌خوار قسمت های قبلی هستند.

کمپانی یونیورسال تاریخ دوازدهم ماه ژوئن سال 2015 را به عنوان زمان نمایش عمومی «دنیای ژوراسیک» تعیین کرده است. این فیلم به صورت سه بعدی ساخته خواهد شد.

بحث تولید قسمت چهارم مجموعه فیلم «پارک ژوراسیک» بیش از پنج سال است که ادامه دارد و به نظر می‌رسد این بار به صورت جدی در دستور تولید قرار گرفته است. اسپیلبرگ اولین بار سال 2011 اعلام کرد «پارک ژوراسیک 4» در دست تولید است.

یونیورسال اکنون به دنبال بازیگران «دنیای ژوراسیک» است و تا قبل از به تعویق انداختن تاریخ شروع پروژه روی بازیگرانی چون برایس دالاس هوارد، دیوید اویلوو و گارت هدلوند نظر داشت.

قرار بود کلید فیلم‌برداری «دنیای ژوراسیک» ماه مه امسال زده شود. ابتدا فیلمنامه توسط ریک جافا و آماندا سیلور، که “رستاخیز سیاره میمون ها”‌ را در کارنامه خود دارند، نوشته شد. ولی‌ وقتی‌ زمان اکران از 2014 به 2015 تغییر یافت، کمپانی اعلام کرد که تصمیم گرفته اند فیلمنامه توسط کارگردان، کالین ترورو، و تهیه کننده، پت کرولی، باز نویسی شود.

در حالی که تهیه کنندگان فیلم در حال انتخاب بازیگران نقش‌های اصلی آن هستند، هنوز معلوم نیست کلید فیلم‌برداری آن چه زمانی خواهد شد.

 

فرآوری : مسعود عجمی

بخش سینما و تلویزیون تبیان


منابع : خبرگزاری سینمای ایران ، خبرگزاری فارس ، خبرآنلاین

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین