سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در سفر به کشورهای خارجی باید حتماً قبل از ورود به آن کشور، در مورد قوانین و شرایط اقامت در آن کشور اطلاعات کسب کنید. در اینجا به چند قانون اشاره می کنیم که اگر در سفر به کشورهای زیر آنها را زیر پا بگذارید با جریمه نقدی یا حتی زندان روبرو می شوید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قوانین عجیب در مسافرت‌های خارجی


در سفر به کشورهای خارجی باید حتماً قبل از ورود به آن کشور، در مورد قوانین و شرایط اقامت در آن کشور اطلاعات کسب کنید. در اینجا به چند قانون اشاره می کنیم که اگر در سفر به کشورهای زیر آنها را زیر پا بگذارید با جریمه نقدی یا حتی زندان روبرو می شوید.

مسافرت

یادتان باشد که قوانین و آداب و رسوم هر کشور با کشور دیگر فرق می کند و آن چیزی که در یک کشور کاملاً قانونی است در کشور دیگری ممکن است محکوم به جریمه نقدی یا حتی زندان باشد. اکثر مسافرین در کشورهایی مانند هلند، ایتالیا و عربستان با جریمه های غیرمنتظره روبرو می شوند. در اینجا به قوانینی که در بعضی کشورها نباید زیر پا بگذارید اشاره می کنیم:

 

هلند

مواد مخدر حمل یا استفاده نکنید. با آنکه هلند به داشتن تولرانس در مقابل استفاده از مواد مخدر معروف است، ولی این قانون برای مکان های خاصی است. به همراه داشتن مواد ممنوع یا خریدن آنها می تواند محکومیت به زندان را همراه داشته باشد. مجازات: بازداشت و حبس.

 

ونیز

غذا دادن به کبوترها بر خلاف قانون است. مجازات: جریمه نقدی.

 

ژاپن

در ژاپن استفاده از اسپری های دماغی حاوی پسودوافدرین غیرقانونی است. مجازات: جریمه نقدی.

 

بارسلونا

پوشیدن مایو یا شلوارک شنا یا نداشتن بالاتنه در مکان های دور از ساحل در بارسلونا خلاف قانون است. مجازات: جریمه نقدی.

 

سنگاپور

جویدن آدامس در سیستم حمل و نقل سریع السیر (MRT) سنگاپور ممنوع است. مجازات: جریمه نقدی.

 

تایلند

وارد کردن بیش از 200 نخ سیگار به تایلند ممنوع است. مجازات: جریمه نقدی بالا و مصادره.

متادون، ترامادول، مورفین، دیازپام، آلپرازولام و... باورتان می شود اینها به اندازه هروئین و تریاک و کوکائین مجازات سنگین داشته باشند؟ امارات متحده عربی ورود داروهای زیادی را به کشور خود ممنوع کرده و مجازات سنگینی برای دارندگان، مصرف کنندگان و توزیع کنندگان آنها در نظر گرفته است

ایتالیا (فلورانس)

نشستن روی پله ها و در حیاط یا خوردن و نوشیدن در مجاورت کلیساها و اماکن عمومی در فلورانس ممنوع است. مجازات: جریمه نقدی بالا.

 

باربادوس

پوشیدن لباس استتار برای همه حتی بچه ها ممنوع است. مجازات: جریمه نقدی.

 

عربستان سعودی

در عربستان عکسبرداری از ساختمان های دولتی، تأسیسات نظامی و قصرها ممنوع است. مجازات: بازداشت و حبس.

 

نیجریه

همراه بردن آب معدنی به کشور نیجریه غیرقانونی است. مجازات: جریمه نقدی، مصادره.

 

امارات

متادون، ترامادول، مورفین، دیازپام، آلپرازولام و... باورتان می شود اینها به اندازه هروئین و تریاک و کوکائین مجازات سنگین داشته باشند؟ امارات متحده عربی ورود داروهای زیادی را به کشور خود ممنوع کرده و مجازات سنگینی برای دارندگان، مصرف کنندگان و توزیع کنندگان آنها در نظر گرفته است. شاید باور نکنید که حتی همراه داشتن استامینوفن کدئین در این کشور هم مجازات زندان دارد! به خاطر ندانستن این مقررات ایرانی های زیادی هستند که در امارات زندانی یا محکوم به اعدام شده اند. داروهای مسکن، خواب آور، مخدر، داروهای روانگردان، قرص های اعصاب در فهرست داروهای ممنوعه امارات قرار دارند با این حال حتما قبل از سفر به این کشور با آژانس مسافرتی خود موارد را چک کنید تا دچار مشکل نشوید. اگر مجبورید از دارویی استفاده کنید حتما نسخه پزشک را که به عربی ترجمه شده و به تایید وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه و سفارت امارات در تهران رسیده همراه داشته باشید.

 

فراوری: الهام مرادی

بخش گردشگری تبیان


برگرفته از برترین ها، ساحل آبی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین