وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
کتاب «چگونه سخنرانی جذاب ارائه کنیم» نوشته «کارن کالیش» که اسفند سال گذشته از سوی انتشارات همشهری منتشر شده بود به چاپ دوم رسید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شیوه‌هایی برای سخنرانی جذاب


کتاب «چگونه سخنرانی جذاب ارائه کنیم» نوشته «کارن کالیش» که اسفند سال گذشته از سوی انتشارات همشهری منتشر شده بود به چاپ دوم رسید.


کتاب «چگونه سخنرانی جذاب ارائه کنیم»

سخنرانان به یک شکل بر روی افراد تاثیر نمی‌گذارند. اختلاف آن‌ها در چیست که یکی تاثیری عمیق و دیگر تاثیری زودگذر بر روی مستمع می‌گذارد. سخنرانی در ظاهر امری سهل است اما فکر کرده‌اید که چرا یک سخنران جذاب‌تر از سخنرانی دیگر صحبت می‌کند؟ یا اینکه رمز و راز سخنرانان پرمخاطب چیست؟ در این کتاب خواننده با پاسخ‌های این پرسش آشنا می‌شود.

«چگونه سخنرانی جذاب ارائه کنیم؟» تلاشی است برای اینکه خواننده با قواعد لازم برای ارئه یک سخنرانی موثر آشنا شود.

«کارن کالیش» در این کتاب که مسعود کسایی آن را ترجمه کرده است به موضوعاتی همچون آماده کردن متن سخنرانی، گرد‌آوری اطلاعات، نوشتن متن، استفاده از ابزار و امکانات لازم، اشاره کرده است.

 

«اهداف، روش، مقدمه عالی، متن روان و قابل فهم، مثال‌ها یا داستان‌های متعدد و مرتبط با موضوع، عبارات انتقالی، لباس مناسب، ارتباط چشمی، وجود علاقه و اشتیاق به موضوع سخنرانی» از جمله مباحث مطرح شده در این کتاب است.

به عبارتی نویسنده تلاش کرده با ارائه روش‌های معتبر و درستی که در آزمون‌ها، نتایج مثبت به همراه دارد، چگونگی تدوین سخنرانی برای گوش‌ها و نه چشم‌ها، چگونگی تمرین یک سخنرانی، روش موثر استفاده از دست‌ها و چگونگی شناسایی و قبول ترس و مبارزه با آن را به خواننده بیاموزد.

این کتاب از دو بخش تشکیل شده است. در نخستین بخش آن با عنوان «آماده کردن متن سخنرانی» در چهار فصل «گردآوری اطلاعات»، «گردآوری سرفصل‌ها»، «نوشتن متن سخنرانی» و «استفاده از امکانات سمعی-بصری» مخاطب را با گام‌های تهیه و آماده‌سازی متن سخنرانی آشنا می‌کند.

در دومین بخش کتاب با عنوان «ارائه سخنرانی» در دو فصل «خودتان را آماده کنید» و «چگونه سخنرانی کنیم» به طرح نکات کلیدی که در ارایه یک سخنانی جذاب موثر هستند، می‌پردازد.

«چگونه سخنرانی جذاب ارائه کنیم؟» تلاشی است برای اینکه خواننده با قواعد لازم برای ارئه یک سخنرانی موثر آشنا شود.«کارن کالیش» در این کتاب که مسعود کسایی آن را ترجمه کرده است به موضوعاتی همچون آماده کردن متن سخنرانی، گرد‌آوری اطلاعات، نوشتن متن، استفاده از ابزار و امکانات لازم، اشاره کرده است

در بخشی از کتاب آمده است: «سخنرانی را جلوی آینه، همراه با یک کرونومتر (زمان سنج) و یک دستگاه ضبط صوت تمرین کنید.هنگام شروع، زمان سنج و ضبط صوت را به کار اندازید؛ هنگام خواندن متن به آینه نگاه کنید تا حالت‌های مختلف چهره خود را ببینید! این که چهره‌تان حالتی پذیرا و خوش‌بین داشته باشد تا آن که عبوس و مایوس، از اهمیت فراوانی برخوردار است. طرز ایستادن، حرکات سر و دست و لبخند متناسب خود را زیر نظر بگیرید و متن سخنرانی‌تان را بخوانید.»

 

دومین چاپ کتاب «چگونه سخنرانی جذاب ارائه کنیم» مانند چاپ اول با قیمت 5 هزار تومان روانه بازار نشر شده است.

 

بخش کتاب و کتابخوانی تبیان


منبع: خبرآنلاین

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین