سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
اگر در تشخیص اولویتها درست عمل نکنیم، مشکلاتی را پایه گذاری می کنیم که در آینده خود را بیشتر نشان خواهند داد. همین جاست که گاهی می بینیم برخی خانواده ها با وجود شان بالا و دارا بودن برخی امتیازات ،مشکلات عجیب و غریبی را تحمل می کنند.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اولویت‌های زنانه و مردانه


اگر در تشخیص اولویتها درست عمل نکنیم، مشکلاتی را پایه گذاری می کنیم که در آینده خود را بیشتر نشان خواهند داد. همین جاست که گاهی می بینیم برخی خانواده ها با وجود شان بالا و دارا بودن برخی امتیازات ،مشکلات عجیب و غریبی را تحمل می کنند. اینها در تشخیص اولویتها راه را کج رفته اند.


همه ی ما به هم محبت می کنیم، همه ی ما تلاش اقتصادی می کنیم، همه ی ما اهل پس انداز کردن و صرفه جویی هستیم همه ی ما اهل نظافت و پاکیزگی هستیم و... ،چیزی که ما را از هم متفاوت می کند، چگونگی اولویت بخشیدن به این امور مختلف است. کسی که محبت را از همه چیز مهم تر واولی تر می داند، و بقیه ی کارهایش تحت الشعاع آن قرار می گیرد، می شود مهربان. کسی که نظافت و تمیزی می شود اولین اولویت زندگی اش و همه چیز تحت الشعاع آن قرار می گیرد، می شود یک فرد وسواسی... کسی که پس انداز کردن و صرفه جویی را هدف زندگی قرار می دهد و همه چیز را فدای آن می کند، یک خسیس از آب درمی آید.

یک مرد باید سرپرستی نیک از خانواده را در اولویت قرار دهد. و کشتی خانواده را به مسیر درستی ببرد. هدایت و سرپرستی شایسته ی یک خانواده، به حضور فعال مرد در خانواده، توان مالی او ، و قدرت اخلاقی اش نیاز دارد

بنابراین اگر اولویت ها را درست تشخیص دهیم و دسته بندی کنیم، از مشکلات اخلاقی در امان می مانیم و زندگی را روی محور سلامت می سازیم.

اما اگر در تشخیص اولویتها درست عمل نکنیم، مشکلاتی را پایه گذاری می کنیم که در آینده خود را بیشتر نشان خواهند داد. همین جاست که گاهی می بینیم برخی خانواده ها با وجود شان بالا و دارا بودن برخی امتیازات ،مشکلات عجیب و غریبی را تحمل می کنند. اینها در تشخیص اولویتها راه را کج رفته اند.

 

اولویت های زنانه و مردانه

اولویتهای یک زن

اگر یک زن هستید اولویتهای یک زن و یک مادر را خوب بشناسید. یک زن وقتی متعادل و شایسته است که در بالاترین تراز اولویتهایش رضایت همسر و جلب محبت او قرار داشته باشد. باید بقیه امور با توجه به این میزان سنجیده شود. این نه به دلیل اهمیت مردهاست. بلکه به جهت اهمیت زندگی خانوادگی و حفظ قداست و سلامت خانواده است.وقتی مرد راضی و علاقمند باشد، زن هم از محبت او به آرامش خواهد رسید. فرزندان هم در چنین خانواده ای با روح و روانی سالم بار خواهند آمد.

به جز این، اولویت یک زن هر چه باشد، پای این خانواده می لنگد و نهایتا یک جا زمین خواهد خورد. زنی که کارگر خوبی باشد و درامدزایی کند، زنی که خادم خوبی باشد و خانه را برق بیندازد ... ،اما توانی در جلب محبت و رضایت همسر نداشته باشد، هیچ وقت خانواده ای موفق لااقل در بیشتر زمینه ها نخواهد داشت. هرچند همه ی زنان اینها را تحسین کنند، مادامیکه به اولویت اول زندگی بی توجه باشند خوشبخت نمی شوند. بسیاری از اوقات، زنان خانه دار اگرچه به اندازه اینها از تحصیلات و هنر برخوردار نباشند، از اینها موفقترند و همسر و فرزندانی موفقتر ارائه می دهند.

یک زن وقتی مادر می شود، اولویتهای دیگری نیز برای او ایجاد می شود. اولین اولویت یک مادر محبت کردن است. محبت یک امر جداگانه نیست اما وقتی بدانیم مهمترین مسئله محبت است، می فهمیم در برخورد با اشتباهات کودک چه رفتاری بهترین رفتار است. وقتی محبت اصل باشد، می فهمیم در امر و نهی کردنها و در مواجهه با چند راهیها کدام راه را انتخاب کنیم. اما در بین اولویتهای همسری و مادری ،طبیعت به اولویت همسری بیشتر بها داده است. فرزندان هم باید این را درک کنند و در رفتار مادر ببینند. باید ببینند که مادر ، در محبت کردن و خدمت کردن ،پدر را به همه ترجیح می دهد. اینجاست که شان پدر و جایگاه او را می فهمند و ارتباط خوبی بین پدر و فرزندان شکل خواهد گرفت.

در خانواده ای که آسایش پدر فدای فرزندان می شود، احترام گذاشتن به والدین و بزرگترها کار مشکلی می شود. رعایت بسیاری از اخلاقهای نیک در این خانواده ها برای همیشه ترک خواهد شد.

 

اولویت های زنانه و مردانه

برای یک مرد هم چینش اولولیتها مهم است. یک مرد باید سرپرستی نیک از خانواده را در اولویت قرار دهد. و کشتی خانواده را به مسیر درستی ببرد. هدایت و سرپرستی شایسته ی یک خانواده، به حضور فعال مرد در خانواده، توان مالی او ، و قدرت اخلاقی اش نیاز دارد.

یک مرد باید بداند که کار و شغل او برای گذران امور زندگی است. اولویت او حفظ سلامت مادی و معنوی تک تک اعضای خانواده است. با توجه به این اولویت مشخص می شود که یک مرد تا چه ساعاتی می تواند بیرون از خانه کار کند. با توجه به این اولویت مشخص می شود که یک مرد تاچه مقدار باید برای رفع نیاز های مالی خانواده تلاش کند و چه مقدار از وقتش را و در چه زمانهایی می تواند به عنوان اوقات فراغت برای انجام کارهای دلخواهش صرف کند.  مردهایی که به بهانه ی عشق به هنری خاص یا چیزی خاص ساعتهای طولانی را به امور دلخواه می پردازند و خانواده را به حال خود رها می کنند، مردهایی که در تعیین سرنوشت خانواده ی خود نقشی ندارند، مردهایی که به دلیل ضعف یا خساست یا بی فکری و ... در انجام وظایف اصلی خود کاهلند، خانواده ی خود را تباه می کنند و مشکلات بزرگی به خاطر بی توجهی به اولویتهای زندگی ایجاد می کنند. اینها اگر ترتیب اولویتها را درست کنند، مشکلاتشان حل خواهد شد.

 

انسیه نوش آبادی

بخش خانواده ایرانی تبیان


مطالب مرتبط:

اشتباهات ونوسی

زن‌هایی که شوهرشان را بچه می‌کنند

عادت‌های بد مردانه!

حرف‌های آلرژی‌زا برای مردان

حرف شنوی همسر،صد در صد تضمینی

ابراز عشق به شیوه‌ای کاملا مردانه!

مردان وحشت زده تر از زنان!

مرد موفق، بابای محبوب و شوهر ایده‌آل

رازهایی که کاملا زنانه است!

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین