سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
حجت الاسلام والمسلمین دکتر خاموشی تمدن نوین اسلامی را هدف غایی انقلاب اسلامی در جهان امروز بیان کرد و بسط عدالت را از اساسی‌ترین محورهای‌های آن دانست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

بسط عدالت از اساسی‌ترین محورهای تمدن نوین اسلامی است

حجت الاسلام والمسلمین دکتر خاموشی

حجت الاسلام والمسلمین دکتر خاموشی تمدن نوین اسلامی را هدف غایی انقلاب اسلامی در جهان امروز بیان کرد و بسط عدالت را از اساسی‌ترین محورهای‌های آن دانست.

به گزارش روابط عمومی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در نشست عمومی طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه‌زدایی دینی که با موضوع «جایگاه عدالت و مدارای اجتماعی در سبک زندگی اسلامی» در مصلای امام خمینی (ره) شهرکرد برگزار شد، گفت: انجام امور زندگی بر محور عدالت به‌عنوان یکی از فرامین فقهی اسلام مطرح است.

حجت‌الاسلام دکتر سید مهدی خاموشی با بیان اینکه عدالت در سبک زندگی نوین اسلامی همواره جاری و مشهود است، افزود: تمامی آحاد جامعه اسلامی باید علاوه بر باور و اعتقاد مسئله عدالت در عمل هم رفتاری عدالت‌گونه را در پیش گیرند.

وی با اشاره به اینکه در جامعه آرمانی مهدوی، عدالت پس از عبودیت‌الله مهمترین وصف منتظران حضرت مهدی(عج) است، تصریح کرد: پیگیری و مطالبه عدالت لازمه حرکت در مسیر رشد و توسعه تمدن اسلامی است.

حجت‌الاسلام خاموشی، عدالت محوری را از شروط اصلی برای قرب الهی برشمرد و افزود: اگر جامعه‌ای بر مبنای بسط و اعمال عدالت بنیان گذاشته شود بنابر اصول اعتقادی دین مبین اسلام به وعده الهی که حتمی و قطعی است، دست می‌یابد.

وی با بیان اینکه تعمق نگاه عدالت محور موجب استحکام، بقا و پیشرفت جامعه است، گفت: دفاع از مظلوم و تلاش برای از بین بردن ناعدالتی‌ها در جهان از ارکان و اهداف انقلاب اسلامی ایران است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی یادآور شد: دفاع از خط مقاومت، حرکت در مسیر دست یابی به عدالت جهانی است که به‌عنوان یکی از ارکان تمدن نوین اسلامی محسوب‌شده و انقلاب اسلامی هم بر مبنای آن شکل گرفته‌است.

گفتنی است، نشست عمومی سیزدهمین مرحله از اجرای طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه‌زدایی دینی با سخنرانی دکتر خاموشی، رئیس تبلیغات اسلامی هجدهم شهریور 92 در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) شهرکرد برگزار شد.

 

 

تنظیم: هومن بهلولی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین