سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ارسلان کاظمی از دلایل تصمیمش برای حضور در لیگ برتر بسکتبال ایران صحبت کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بازگشت ارسلان کاظمی به لیگ ایران


ارسلان کاظمی از دلایل تصمیمش برای حضور در لیگ برتر بسکتبال ایران صحبت کرد.

ارسلان کاظمی لژیونر بسکتبال ایران که در درفت NBA به فیلادلفیا پیوست برای یک فصل به لیگ ایران می‌آید و برای پتروشیمی بازی می‌کند تا بتواند با کسب تجربه بیشتر در مسیر پیشرفت گام بردارد و در فصل آینده با شرایط بهتری در لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا به میدان برود. او در گفت و گو با ایسنا از قبول پیشنهاد ماهشهری‌ها به طور رسمی خبر داد و از دلایلش برای حضور در این تیم صحبت کرد. ارسلان کاظمی تاکید کرد که سفرش به ایران تفریحی نیست و می‌خواهد با قدرت کار کند و حرفه‌ای‌تر شود و در سال آینده برای ادامه تحصیلش راهی آمریکا شود و در NBA به میدان برود.

ارسلان کاظمی فرصت بازی زیادتر در ایران را یکی از اصلی‌ترین دلیلش برای حضور در ایران دانست. بازیکنانی که در دور دوم یارکشی انتخاب می‌شوند به طور تضمینی در تیم‌ها نخواهند بود و طبق یک فعالیت طبیعی و اغلب برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها یا دلایل دیگر برای یک فصل به تیم‌های دیگر انتقال یافته و یا حتی به ( D-league) یا اروپا منتقل می‌شوند. حالا ارسلان نیز برای بازی کردن و کسب تجربه به ایران خواهد آمد.

ارسلان کاظمی

مشروح گفت و گوی ایسنا با ارسلان کاظمی را در ادامه می‌خوانید:

*پس از سال‌ها به ایران می‌آیی و در لیگ ایران بازی می‌کنی. با پتروشیمی به طور کامل توافق کرده‌ای؟

بله همانطور که این روزها مطرح شده من قرار است در فصل آینده در ایران بازی کنم و تیمم نیز پتروشیمی است. پیشنهادهایی داشتم اما ترجیح دادم با این تیم به میدان بروم چرا که شرایط خوبی دارد. آقای حاتمی را نیز به خوبی می‌شناسم و می‌دانم راحت‌تر می‌توانم کار کنم.

*مشکل سربازی و خروج از کشور نداری؟

من قانونی از ایران خارج شدم و حالا نیز به کشور بازخواهم گشت. در ایران وارد دانشگاه خواهم شد و تا زمانی که دانشجو باشم می‌توانم از معافیت تحصیلی استفاده کنم و از کشور خارج شوم. هماهنگی‌هایی نیز انجام شده که هیچ مشکلی برایم به وجود نیاید.

*حالا چرا ایران را انتخاب کردی؟

این انتخاب چند دلیل داشت. من خیلی دوست دارم در کشورم بازی کنم. می‌خواهم از این مدتی که در اختیار دارم نهایت استفاده را ببرم و در ایران فرصت خوبی برای به میدان رفتن داشته باشم. از یک طرف می‌توانم یک گامی هم برای بسکتبال بردارم چراکه دوست دارم همیشه به بسکتبال کشورم کمک کنم.

*برای پیشرفت بیشتر نمی‌توانستی در اروپا بازی کنی؟

این امکان وجود داشت اما آمدن من به ایران یک دلیل فنی نیز دارد. من زمانی که با مدیرفنی تیم فیلادلفیا صحبت کردم و شرایط را ارزیابی کردیم او به من گفت که باید در این مدت به جایی بروم که فرصت خوبی برای بازی بدست بیاورم. من به تازگی می‌خواهم در لیگ حرفه‌ای به میدان بروم اگر می‌خواستم در اروپا بازی کنم خیلی سخت به من زمان می‌رسید و نمی‌توانستم در هر مسابقه 30 دقیقه بازی کنم. این امکان برای من در لیگ ایران و چین مهیا بود اما به این دلیل که لیگ چین را قبول ندارم تصمیم گرفتم به ایران بیایم. بالاخره ایران قهرمان آسیا است و در باشگاه‌ها نیز حرف اول را می‌زند و به همین دلیل می‌خواهم در ایران بازی کنم.

من قانونی از ایران خارج شدم و حالا نیز به کشور بازخواهم گشت. در ایران وارد دانشگاه خواهم شد و تا زمانی که دانشجو باشم می‌توانم از معافیت تحصیلی استفاده کنم و از کشور خارج شوم. هماهنگی‌هایی نیز انجام شده که هیچ مشکلی برایم به وجود نیاید

*با توجه به اینکه نزدیک خانواده‌ات هم هستی امکان ندارد در لیگ ایران کمی به مشکل بخوری و از فعالیت حرفه‌ای دور شوی؟

این سفر من به ایران تفریحی نیست. با تمام توان کار و تلاش می‌کنم تا پیشرفت کنم. یکی از دلایلی که پتروشیمی را انتخاب کرده‌ام این است که تمرکزم روی بسکتبال باشد. فکر می‌کردم که این شرایط در تهران یا اصفهان مهیا نیست و به همین دلیل به ماهشهر رفتم تا در این شهر تنها بسکتبال بازی کنم.

*پتروشیمی مدافع عنوان قهرمانی است و این کار شما را سخت‌تر نمی‌کند؟

صد در صد اما با تمام توان به این تیم کمک می‌کنم تا بتوانیم قهرمان شویم. می‌دانم ماهشهری‌ها تماشاگران بسیار خوبی دارند و با حمایت آنها تا قهرمانی نیز پیش می‌رویم.

ارسلان کاظمی

*صحبتی که این روزها مطرح می‌شود این است که چرا در فیلادلفیا نمی‌مانی. خب این موضوع به دلیل تازه وارد بودنت در NBA طبیعی است اما خودت توضیح بده.

این یک موضوعی است که برخی اشتباه فکر می‌کنند. بازیکنانی که در راند دوم درفت انتخاب می‌شوند قراداد گارانتی و تضمین شده با باشگاه‌ها ندارند. من هم اکنون می‌توانم با فیلادلفیا قرارداد ببندم اما قراردادم تضمین شده نیست و باشگاه هر زمان که بخواهد می‌تواند این قرارداد را فسخ کند که این موضوع ریسک بزرگی است. هم اکنون فیلادلفیا سه بازیکن هم پست من دارد که سابقه بازی در NBA را دارند که قراردادشان فصل دیگر به پایان می‌رسد. هر مربی که در تیم باشد از آنها استفاده می‌کند. در NBA هم نیمکت نشین باشی هیچ پیشرفتی نخواهی کرد. به همین دلیل زمانی که با مدیرفنی تیم صحبت کردم تصمیم گرفتیم که من برای یکسال به جایی بروم که بتوانم به خوبی بازی کنم و رشد کنم. به همین دلیل نخواستم ریسک کنم و تصمیم گرفتم به جایی بیایم که زمان بازی خوبی داشته باشم و رشد کنم. من پس از هر بازی فیلم مسابقه را در اختیارشان قرار می دهم تا آن را آنالیز کنند و از وضعیت من نیز باخبر باشند. سال آینده نیز می‌توانم دوباره برای ادامه تحصیل راهی آمریکا شوم و با فیلادلفیا کار کنم. من می‌توانستم امسال نیز در اروپا بازی کنم و پول خوبی بگیرم و امکانات داشته باشم اما احتمال داشت زمان کمی به میدان بروم که برایم سودی نداشت.

*در این مدت با فیلادلفیا تمرین می‌کنی؟

در این مدت خانواده‌ام به آمریکا آمده بودند و با آنها بودم و دوباره به تمرین‌ها بازخواهم گشت تا به ایران بیایم.

*با حضورت در ایران فرصت دیده شدن داری و سرمربی تیم ملی نیز می‌تواند از نزدیک بازی‌هایت را ببیند.

بله این موضوع هم هست. من همیشه در خدمت تیم ملی هستم و هر زمان که سرمربی تیم بخواهد با تمام توان در خدمت هستم.

بخش ورزشی تبیان

منبع: ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین