سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سپ بلاتر رئیس فیفا سرانجام به اشتباه خود برای دادن میزبانی جام جهانی 2022 به کشور قطر اعتراف کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اعتراف فیفا به میزبانی قطر در جام جهانی


سپ بلاتر رئیس فیفا سرانجام به اشتباه خود برای دادن میزبانی جام جهانی 2022 به کشور قطر اعتراف کرد.

ایده های قطر برای جام جهانی 2022

انتخاب کشور قطر به عنوان میزبان جام‌جهانی 2022 از همان ابتدا با انتقاد اهالی فوتبال روبرو شد و حتی بسیاری قدرت مالی این کشور عربی را اصلی ترین عامل گرفتن میزبانی می دانستند.

سپ بلاتر رئیس فدراسیون ‌بین‌المللی فوتبال (فیفا) که همواره از انتخاب قطر به عنوان میزبان جام جهانی 2022 حمایت کرده، سرانجام به اشتباه خود اعتراف کرد: «شاید برای دادن میزبانی جام جهانی به قطر اشتباه کردیم. به هرحال شما برای این انتخاب باید شرایط جغرافیایی-سیاسی را هم در نظر بگیرید. جام جهانی بزرگترین رخداد فوتبالی دنیاست اما این رقابت تنها برای 800 میلیون مردم اروپا نیست بلکه به تمام جهان تعلق دارد. وقت آن رسیده که اروپایی‌ها بدانند فوتبال فقط برای آنها نیست. فوتبال ورزشی است که میلیارد ها نفر در سراسر جهان آن را دنبال می کنند.»

انتخاب کشور قطر به عنوان میزبان جام‌جهانی 2022 از همان ابتدا با انتقاد اهالی فوتبال روبرو شد و حتی بسیاری قدرت مالی این کشور عربی را اصلی ترین عامل گرفتن میزبانی می دانستند

او ادامه داد: «امیدوارم پس از بررسی کمیته اجرایی فیفا تصمیم من را برای برگزاری جام جهانی 2022 در زمستان قبول کنند. باید با نگاه به تقویم جهانی ببینیم که این تصمیم چه تاثیری بر فوتبال جهان خواهد داشت.»

بخش ورزشی تبیان

منبع: خبرآنلاین

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین