تبیان، دستیار زندگی
رییس مرکز آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش گفت: تا پایان شهریور ماه مرحله اول آموزش ضمن خدمت 210 هزار معلم کلاس‌های سوم و هفتم به اتمام می‌رسد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اتمام مرحله اول آموزش ضمن خدمت معلمان تا پایان شهریور

اتمام مرحله اول آموزش ضمن خدمت معلمان تا پایان شهریور


رییس مرکز آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش گفت: تا پایان شهریور ماه مرحله اول آموزش ضمن خدمت 210 هزار معلم کلاس‌های سوم و هفتم به اتمام می‌رسد.


اسدالله اسدی گرمارودی گفت: امسال با تربیت 4900 مدرس ویژه کتب جدیدالتالیف برای پایه سوم و هفتم، آموزش معلمان این دو پایه در سراسر کشور آغاز شده است.

وی افزود: این مدرسان 60 هزار معلم پایه سوم و 160 هزار معلم پایه هفتم را مورد آموزش قرار دادند و تا پایان شهریور ماه مرحله اول آموزش ضمن خدمت 210 هزار معلم کتاب‌های جدید التالیف به پایان می‌رسد.

رییس مرکز آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی که وزارت خانه انجام داده است تا پایان شهریور ماه 60 درصد از آموزش‌ها به این معلمان ارائه می‌شود و 40 درصد باقی مانده نیز به صورت تعاملی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی و با مدیریت گروه‌های آموزشی تا پایان آذرماه ادامه خواهد داشت.

علت دو مرحله‌ای شدن آموزش معلمان کتاب‌های جدید التالیف، بهره‌گیری از نظرات معلمان در طول سال تحصیلی در خصوص تکنولوژی‌ها و ابزارهای آموزشی مورد نیاز و مهندسی کلاس‌هاست.

وی با بیان اینکه این آموزش‌ها بر اساس تجارب 2 سال گذشته در اجرای آموزش‌های کتب جدید التالیف برنامه‌ریزی شده است، اظهار کرد: علت دو مرحله‌ای شدن آموزش معلمان کتاب‌های جدید التالیف، بهره‌گیری از نظرات معلمان در طول سال تحصیلی در خصوص تکنولوژی‌ها و ابزارهای آموزشی مورد نیاز و مهندسی کلاس‌هاست.

اسدی گرمارودی عنوان کرد: علاوه بر آنکه آموزش‌ها در اختیار معلمان قرار می‌گیرد، مطالب و راهنمای آموزشی این کتاب‌ها به صورت سی دی و از طریق سایت نیز در اختیار معلمان قرار می‌گیرد تا بتوانند از این منابع آموزشی در جهت تدریس بهتر استفاده کنند.

رییس مرکز آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه میانگین سن کار فرهنگیان بالای 17 سال است ابراز امیدواری کرد: فرهنگیان با استفاده از این تجارب و مهارت‌ها بتوانند در مرحله تغییر کتب موجود آموزش کتاب‌های جدید التالیف برای اجرای بهتر سند تحول استفاده کرده و خلاقیت و تجارب خود را بهتر بکار بگیرند.


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان