تبیان، دستیار زندگی
مدیر حوزه‌های علمیه استان اردبیل گفت: روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها باید هنرمندانه در عرصه اطلاع‌رسانی و آشنا کردن مخاطبان با واقعیت‌ها تلاش و کوشش کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مدیر حوزه علمیه اردبیل:

روابط عمومی‌ها باید هنرمندانه اطلاع‌رسانی کنند

حجت‌الاسلام مهدی نوروزی

مدیر حوزه‌های علمیه استان اردبیل گفت: روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها باید هنرمندانه در عرصه اطلاع‌رسانی و آشنا کردن مخاطبان با واقعیت‌ها تلاش و کوشش کنند.

حجت‌الاسلام مهدی نوروزی عصر روز گذشته در اولین کارگروه تخصصی روابط عمومی‌های منطقه پنج کشور در اردبیل اظهار داشت: امروزه بهره‌مندی از زبان هنر بهترین نوع برقراری ارتباط با مخاطبان به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: روابط عمومی می‌توانند با هنرمندان ارتباط ویژه برقرار کرده و از ابزار آنان برای اطلاع‌رسانی، تبلیغات، روابط برون سازمانی، روابط درون سازمانی، جذب مخاطب بیشتر و... استفاده کنند.

نوروزی خاطرنشان کرد: کمیته‌ امداد نیز به جهت اینکه هم با جامعه‌ مددجویان و هم با جامعه‌ خیران و امدادگران در ارتباط است، برای شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی دقیق از فعالیت‌های خود نیازمند بهره‌مندی از هنر و هنرمندان است.

این مسئول اضافه کرد: روابط عمومی کمیته‌ امداد می‌تواند بیشترین تأثیر را روی مخاطبان خود بگذارد تا آنان برای دستگیری از نیازمندان با یکدیگر به رقابت بپردازند.

وی بیان کرد: امروزه رسانه‌ها در آگاهی‌دهی و اطلاع‌رسانی حرف اول را می‌زنند که روابط عمومی نیز مستثنی از این قضیه نیست.

مدیر حوزه‌های علمیه استان اردبیل در ادامه‌ سخنان خود یادآور شد: بیشترین تأثیر روابط عمومی کمیته‌ امداد باید بر روی مددجویان باشد، چراکه آنان در فقر فکری به سر می‌برند و این امر سبب می‌شود تا آنان بیشتر احساس نیاز کنند که در این صورت روابط عمومی با استفاده از رسانه می‌توانند سطح آگاهی و علمی آنان را ارتقا بخشد تا نسبت به توانمندی‌های خود تفکر کنند.

نوروزی با تقدیر از طرح‌های کمیته‌ امداد برای جذب مساعدت‌های مخاطبان و ساماندهی رسیدگی به امور فقرا و ایتام ادامه داد: این نهاد انقلابی علاوه بر رفع نیازهای مالی خانواده‌های مددجو، باید درصدد رفع نیازهای عاطفی ایتام نیز باشد و این امر با عملکرد صحیح و دقیق روابط عمومی حاصل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی، با حضور رۆسای ادارات روابط عمومی کمیته‌ امداد استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل، زنجان، گیلان، قزوین و همچنین تعدادی از اساتید حوزه‌ علمیه و دانشگاه‌ها اولین کارگروه تخصصی روابط عمومی‌های شمال‌غرب کشور در استان اردبیل برگزار شد.

دبیر کارگروه تخصصی منطقه‌ پنج کشوری، اهداف این برنامه را با خیر مقدم‌گویی به میهمانان حاضر در جلسه به تشریح برنامه‌های کارگروه اشاره کرد.

جعفر مکارمی گفت: یکی از مهم‌ترین دستورات قرآن کریم ارائه‌ برنامه‌های عملی برای به کمال رسیدن انسان‌هاست که از جمله‌ این موارد احیای سنت‌های حسنه‌ در جامعه اسلامی، خدمت به بندگان خدا و دستگیری از نیازمندان می‌باشد.

وی افزود: از مبلغان و مروجان انتظار می‌رود در کنار تبیین دستورات شرع مقدس اسلام، احیای سنت‌های حسنه از طریق ترویج، فرهنگ‌سازی، تشویق و ترغیب آحاد مردم که از رسالت‌های روحانیان، مبلغان دبیران و اساتید گرامی می‌باشد در مورد یادآوری احسان و نیکوکاری، پرداخت زکات، صدقات و انفاق با مصداق‌های آن و معرفی نهاد خدمتگزار کمیته‌ امداد به مردم متدین این نهاد را در رسالت خطیر محرومیت‌زدایی یاری کنند.

تنظیم: هومن بهلولی