تبیان، دستیار زندگی
مدیر کل چاپ و توزیع مواد و رسانه های آموزشی وزارت آموزش و پرورش از آغاز توزیع کتابهای درسی پایه سوم راهنمایی و دانش آموزان دبیرستانی از صبح شنبه خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

توزیع کتابهای درسی سوم راهنمایی و متوسطه آغاز شد

توزیع کتابهای درسی سوم راهنمایی و متوسطه آغاز شد


مدیر کل چاپ و توزیع مواد و رسانه های آموزشی وزارت آموزش و پرورش از آغاز توزیع کتابهای درسی پایه سوم راهنمایی و دانش آموزان دبیرستانی از صبح شنبه خبر داد.


سید احمد حسینی گفت: کتابهای دانش آموزان دبیرستانی تهران و سایر شهرستانها به صورت همزمان از صبح امروز شنبه 16 شهریور ماه در سراسر کشور توزیع می شود.

وی با بیان اینکه 5 هزار و 400 کتابفروشی اقدام به توزیع کتاب در سراسر کشور می کنند، افزود: کتاب های درسی دوره های ابتدایی و پیش دانشگاهی و همچنین شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش نیز از طریق واحدهای آموزشی در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

به گفته حسینی در سال تحصیلی جاری 945 عنوان کتاب درسی در شمارگان 131 میلیون جلد کتاب برای 12 میلیون و 300 هزار دانش آموز چاپ و توزیع می شود. قیمت کتابهای درسی قیمتی است که در پشت جلد کتابها اعلام شده است.

کتاب های درسی دوره های ابتدایی و پیش دانشگاهی و همچنین شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش نیز از طریق واحدهای آموزشی در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

بر این اساس قیمت کتابها در استانهای تهران و البرز شامل کتابهای پایه اول دبستان 59 هزار ریال، پایه دوم دبستان 74 هزار ریال، پایه سوم دبستان 83 هزار ریال، پایه چهارم دبستان 75 هزار ریال، پایه پنجم دبستان 80 هزار ریال و پایه ششم دبستان 102 هزار ریال است.

همچنین قیمت یک دوره کتاب سال سوم راهنمایی 127 هزار و 200 ریال و قیمت یک دوره کتاب سال اول دبیرستان مبلغ 103 هزار و 500 ریال است.

قیمت کتابهای سال دوم ریاضی در مقطع متوسطه 137 هزار ریال که توزیع این کتابها در استان البرز 40 هزار و 500 ریال است.

قیمت کتابهای سال دوم تجربی در تهران مبلغ 139 هزار ریال و در استان البرز 142 هزار و 500 ریال است. همچنین قیمت کتاب های سال دوم انسانی در مقطع متوسطه مبلغ 138 هزار ریال که این کتابها در استان البرز 138 هزار و 500 ریال خواهد بود.

بر اساس اعلام شرکت چاپ و نشر کتابهای درسی ایران قیمت یک دوره کتاب سال سوم ریاضی مبلغ 146 هزار ریال، سال سوم تجربی مبلغ 118 هزار ریال و سال سوم انسانی به مبلغ 136 هزار و 500 ریال خواهد بود.


منبع: خبرگزاری مهر

بخش سفیران تبیان