تبیان، دستیار زندگی
معاون اداره کل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: استان مازندران رتبه نخست طرح مزرعه تابستانی من را کسب کرد و شهرستان بهشهر نیز در استان مازندران پیشتاز این طرح است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مازندران رتبه نخست طرح "مزرعه تابستانی من" را کسب کرد

مازندران رتبه نخست طرح مزرعه تابستانی من را کسب کرد


معاون اداره کل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: استان مازندران رتبه نخست طرح "مزرعه تابستانی من" را کسب کرد و شهرستان بهشهر نیز در استان مازندران پیشتاز این طرح است.


علی عراقی در مراسم اختتامیه طرح اوقات فراغت در سالن توحید بهشهر افزود: در این طرح، دانش آموزان در زمین های آموزش و پرورش در اردوگاه های فرهنگی تربیتی و هنرستان ها برای کشت محصولات صیفی، سبزیجات و میوه ها مشارکت کردند.

وی یادآور شد: خوشبختانه در مازندران این طرح با قوت پیگیری و انجام شد و نمایشگاهی از دستاورد دانش آموزان نیز به معرض نمایش گذاشته می شود.

عراقی در ادامه با بیان اینکه شهرستان بهشهر دارای ظرفیت های خوبی برای اجرای طرح های مختلف است، خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت های مختلف با برنامه ریزی مناسب و همکاری و مشارکت حداکثر استفاده انجام شود.

وی گفت: بسیاری از اختراعات و موفقیت های دانشمندان مدیون اوقات فراغت و فکر و کار و تلاش در این ایام است و لذا باید قدر این فرصت ارزشمند دانسته شود و از آن بهره برداری مناسب صورت گیرد.

معاون وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: طرح مزرعه تابستانی امسال به طور آزمایشی و تنها در 11 استان کشور اجرا شد و از سال آینده در گستره وسیع تر و در عرصه های تولیدی دیگری مانند پرورش طیور، شیلات، قارچ، کرم ابریشم، زنبورداری، دانه های روغنی و گل های آپارتمانی عملیاتی می شود.

طرح مزرعه تابستانی امسال به طور آزمایشی و تنها در 11 استان کشور اجرا شد و از سال آینده در گستره وسیع تر و در عرصه های تولیدی دیگری مانند پرورش طیور، شیلات، قارچ، کرم ابریشم، زنبورداری، دانه های روغنی و گل های آپارتمانی عملیاتی می شود.

مدیر آموزش و پرورش بهشهر نیز در ادامه با اشاره به طرح اوقات فراغت در بهشهر گفت: امسال این طرح همزمان با سراسر کشور در 91 پایگاه اوقات فراغت بهشهر و بکارگیری 4500 دانش آموز انجام شد.

ابوالقاسم ثلاثی گفت: طرح اوقات فراغت امسال از رشد قابل توجهی برخوردار بوده و از نظر تعداد پایگاه و دانش آموزان رشد داشته است.

وی افزود: سال گذشته 17 پایگاه اوقات فراغت با حضور 2800 دانش آموز در بهشهر فعال بود.

ثلاثی همچنین با اشاره به رعایت اخلاق اسلامی در مدارس و توسط دانش آموزان خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش به دنبال دانشگاه رفتن دانش آموزان نیست بلکه در کنار آموزش به دنبال خلق اخلاق اسلامی در جامعه و تربیت نیروهای توانمند و با مهارت برای داشتن زندگی سالم نیز توجه دارد.

وی گفت: سند تحول بنیادین نیز در جهت رشد و تعالی معنوی و علمی دانش آموزان و فرهنگیان تدوین شده تا در جهت پیشرفت همه جانبه در آموزش و پرورش کار شود.


منبع: خبرگزاری ایسنا

بخش سفیران تبیان