تبیان، دستیار زندگی
هر کسی که در این شغل استخدام می‌شود فقط می‌تواند بمدت یکسال در این عنوان شغلی مشغول به کار باشد و نه بیشتر.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بدترین شغل در گوگل!


هر کسی که در این شغل استخدام می‌شود فقط می‌تواند بمدت یکسال در این عنوان شغلی مشغول به کار باشد و نه بیشتر.

گوگل

کارمندانی که در کار فیلترینگ محتوایی در سایت گوگل هستند، عنوان بد‌ترین شغل را در این کمپانی اینترنتی به خود اختصاص داده‌اند.

بحث محتوا در سایت گوگل و فیلتر کردن محتواهای تعریف شده از بد‌ترین شغل‌ها در بزرگ‌ترین موتور جستجوی اینترنتی دنیا است و کسانی که با این موضوع دست به گریبانند، سخت‌ترین شغل را دارند.

مردم چیزهای بسیار وحشتناکی را روی اینترنت قرار داده و به اشتراک می‌گذارند. برخی کاربران نیز تصاویر مستهجن همراه با خشونت روی سایتهای اجتماعی و... گذاشته که گوگل بعنوان موتور جستجو به صورت خودکار ممکن است آن‌ها را به تصویر کشد.

همه این‌ها یک طرف و قوانین و آیین نامه‌های داخلی گوگل نیز یک طرف دیگر ماجرا است که باید رعایت شود تا حریم خصوصی افراد مورد تجاوز مجازی قرار نگیرد.

بنابراین در کمپانی گوگل افرادی استخدام شده تا محتوا و نتایج جستجوی گوگل را با این قوانین و مقرارات مطابقت داده و به صورت دستی آن‌ها را از نتایج جستجو حذف کنند.

البته در این مورد باید گفت که گوگل به عنوان یک سرویس دهنده اینترنتی، به صورت مستقیم به دولت آمریکا نیز خدماتی ارائه می کند که همواره حریم خصوصی اشخاص را نقض می کند، به عبارت دیگر گوگل از کاربران خود جاسوسی می کند.

در این گزارش آمده است: برنامه‌های خودکار نرم افزاری نیز در این زمینه وجود دارد که اتوماتیک به این کار می‌پردازد اما از آنجایی که کاربران با تجربه اینترنتی خود سعی می‌کنند قوانین درج شده در نرم افزارهای فیلترینگ را پشت سر بگذارند، لذا نقش کارمندانی که مستقیم با این موضوع درگیر می‌شوند، حیاتی می‌شود.

مردم چیزهای بسیار وحشتناکی را روی اینترنت قرار داده و به اشتراک می‌گذارند. برخی کاربران نیز تصاویر مستهجن همراه با خشونت روی سایتهای اجتماعی و... گذاشته که گوگل بعنوان موتور جستجو به صورت خودکار ممکن است آن‌ها را به تصویر کشد

یکی از کارمندان سابق گوگل که نامش برده نمی‌شود در مورد داستان فیلترینگ می‌گوید وی و همکارانش باید ساعت های زیادی در روز وقت خود را صرف دیدن محتوای وحشتناک مانند سر بریدن افراد، صحنه‌های خودکشی، تصادف‌های وحشتناک مرگ آور، شوک دادن به مردم و قرار دادن فیلم روی سایت و سوء استفاده جنسی از کودکان که به صورت عکس و ویدئو در اینترنت منتشر می‌شود، می‌کردند.

گوگل

این کارمند تعداد تصاویر دیده شده در روز زمانی که کارمند گوگل بوده را 15 هزار عکس مستهجن و وحشتناک عنوان کرد که باید هر روز روی اورکات، پیکاسا و نتیجه جستجوی عکس گوگل پیدا کرده و آن‌ها را مسدود می کرد. او می‌گوید دیدن این تصاویر برای هر کسی وحشتناک است. این کارمند بدلیل اینکه تحت تاثیر قرار گرفته توسط مامور فدرال نصیحت شده که خود را برای معالجه به روان پزشک معرفی کرده و آزمایش موسوم به Rorschch test دهد. این مرد دوستی داشت که در بخش یوتیوب کار می‌کرد و تعریف می‌کرد که به محض ورود فیلم‌های القاعده او اولین نفری بود که آن‌ها را می‌دید.

کسانی که در یوتیوب کار می‌کنند معمولا شیفت شب بوده و از ساعت 10 شب تا 8 صبح روز بعد فیلم‌های مظنون را دیده و مسدود می‌کنند.

از طرف دیگر هر کسی که در این شغل استخدام می‌شود فقط می‌تواند بمدت یکسال در این عنوان شغلی مشغول به کار باشد و نه بیشتر.

اما ماندن در این شغل یک روز بیشتر از مدت قرارداد نیز زجر آور و مضر به سلامت روان کارمند مذکور خواهد بود.

گوگل در حالی از برداشتن تصاویر مستهجن می گوید که در بعد دیگر ماجرا، به حذف ویدئوهایی که در مخالفت با صهیونیست ها باشد، می پردازد. به عنوان مثال بارها ویدئوهایی که شامل عملیات گروه های مقاومت علیه نظامیان صهیونیست بوده را از شبکه حذف کرده است.

بخش ارتباطات تبیان


منبع: سیتنا