تبیان، دستیار زندگی
دروازبانان برتر شش دهه اخیر كشور در مراسم بزرگداشت ناصر حجازی تقدیر و تندیس خود را از دست سینماگران دریافت كردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اهدای تندیس حجازی به پیشكسوتان فوتبالی از سینماگران


دروازبانان برتر شش دهه اخیر كشور در مراسم بزرگداشت ناصر حجازی تقدیر و تندیس خود را از دست سینماگران دریافت كردند.

بزرگداشت حجازی

مراسم بزرگداشت ناصر حجازی به همت خانواده این فوتبالیست مرحوم و خانه سینما با حضور سید محمد خاتمی رییس جمهوری اسبق كشورمان، سید رضا صالحی امیری سرپرست وزارت ورزش و جوانان، احمد مسجد جامعی رییس شورای شهر تهران و جمعی از بزرگان ورزشی و سینمایی در ایوان شمس برگزار شد.

در ابتدای این مراسم از كریم محمدی به عنوان یكی از جانباران هشت سال دفاع مقدس تقدیر شد. تندیس این بخش را مجید نامجو مطلق از بازیكنان پیشكسوت فوتبال و هانیه توسلی بازیگر سینما به این جانباز تقدیم كردند.

حمید فرخ نژاد بازیگر و ابراهیم قاسم پور از بازیكنان پیشكسوت فوتبال نیز در ادامه تندیس ناصر حجازی را به غلامحسین مظلومی فوتبالیست پیشكسوت استقلال اهدا كردند.

تندیس بعدی حجازی توسط فرشاد پیوس مهاجم نامدار پرسپولیس در دهه 70 به همراه همایون اسعدیان رییس كانون كارگردانان خانه سینما به همایون بهزادی اهدا شد.

سیدرضا صالحی امیری سرپرست وزارت ورزش و جوانان به همراه محمد مهدی عسگرپور مدیر عامل خانه سینما نیز در ادامه این مراسم از علی فتح الله زاده مدیرعامل باشگاه استقلال تقدیر و تندیس حجازی را به وی اهدا كردند.

درادامه این مراسم به دروازبانان برتر شش دهه اخیر فوتبال كشور تندیس ناصر حجازی اهدا شد.

در این بخش فرامرز ظلی دروازبان دهه 40، منصور رشیدی دروازبان دهه 50، بهروز سلطانی دروازبان دهه 60، احمدرضا عابدزاده دهه 70، وحید طالب لو دهه 80 و مهدی رحمتی به عنوان دروزابان دهه 90 تقدیر شدند.

سیدرضا صالحی امیری سرپرست وزارت ورزش و جوانان به همراه محمد مهدی عسگرپور مدیر عامل خانه سینما نیز در ادامه این مراسم از علی فتح الله زاده مدیرعامل باشگاه استقلال تقدیر و تندیس حجازی را به وی اهدا كردند

فرهاد توحیدی رییس هیات مدیره خانه سینما،پرویزمظلومی سرمربی سابق استقلال تهران وسروش صحت از بازیگران و نویسندگان سینما تندیس های این بخش را اهدا كردند.

داریوش فرهنگ و بهتاش فریبا نیز در ادامه این مراسم تندیس نصراله عبدالهی را اهدا و از وی تقدیر كردند.

تقدیر از هیات مدیره خانه سینما از دیگر بخش های این مراسم بود و فرهاد توحیدی رییس هیات مدیره خانه سینما تندیس خود را در این بخش از دستان احمد مسجد جامعی و علی فتح الله زاده دریافت كرد.

تقدیر فریدون معینی و پژمان بازغی از محمد پنجعلی كاپیتان اسبق پرسپولیس از دیگر بخش های این برنامه بود.

بزرگداشت حجازی

جهانگیر كوثری و هادی نراقی نیز در ادامه تندیس مرحوم حجازی را به علی جباری اهدا كردند كه در این مراسم حضور نداشت.

تقدیر از حمید استیلی از دیگر بخش های این برنامه بود و وی تندیس خود را از دست فرشته طائر پور تهیه كننده سینما و اكبر كارگر جم دریافت كرد.

حسن روشن نیز در این مراسم تقدیر و لوح ناصر حجازی به وی تعلق گرفت. هادی طباطبایی دروازبان اسبق باشگاه استقلال و داود رشیدی تندیس وی را اهدا كردند.

تقدیر از مهدی تاج، محمد هادی ایازی معاون اجتماعی شهرداری تهران و حسین هدایتی از سوی عزیز محمدی، سید رضا خاتمی و محمد مهدی عسگرپور و اهدای تندیس به آنان از دیگر بخش های این مراسم بود.

حاشیه های مراسم

* دروازبان اسبق استقلال گفت: ناصر حجازی از همه مدعیان استقلالی تر بود و قطعا فتح الله زاده ها هم رفتنی هستند. هادی طباطبایی دروازه بان اسبق تیم استقلال در این مراسم هنگام اهدای تندیس گفت: متاسفم كه ناصر حجازی از میان ما رفت، او از خیلی از استقلالی ها استقلالی تر بود و باشگاه استقلال برای نكوداشت این اسطوره فوتبال هیچ كاری انجام نداد. دروازبان اسبق استقلال ادامه داد : ناصر حجازی رفت آقای فتح الله زاده ها هم رفتنی هستند و اگر قرار است در فوتبال كشور در سطح مدیران شاهد بد اخلاقی باشیم به ستاره سوزی خواهیم رسید. طباطبایی همچنین از سید محمد خاتمی به دلیل كمكی كه به وی در دوران دروازبانی كرده بود تشكر كرد و یادآور شد كه اگر كمك رییس جمهوری اسبق كشورمان نبود از فوتبال چهار سال زودتر خداحافظی می كردم.

بغض غلامحسین مظلومی ازدیگرحواشی این مراسم بود. وی در زمان تحویل تندیس خود در حالی كه بغض داشت پشت تریبون قرار گرفت و گفت: خدا را شاكرم كه به جامعه برگشتم اطلاع دارید كه من دو ماه و نیم در بیمارستان بستری بودم

* حسن روشن در این مراسم گفت: ناصر حجازی شاید جسمش پیش ما نباشد اما روحش اینجاست و ما به ناصر خوبی نكردیم. وی افزود: حجازی روح بزرگی داشت و او همه كسانی را كه به این اسطوره فوتبال بدی كردند را بخشیده است. این بازیكن اسبق استقلال ادامه داد: ناصر حجازی اگر 10 سال پیش به تیم ملی می رفت همان موقع مرده بود زیرا در تیم ملی او را خیلی اذیت می كردند. روشن درحضور فتح الله زاده یادآور شد: من با ناصر حجازی ارتباط دارم و او همه شما را بخشیده است و از امشب به بعد راحت بخوابید.

*بوسه روشن به دستان رشیدی از دیگر حاشیه های این بخش بود.

* درادامه این مراسم ایرج نوذری مجری برنامه به طعنه گفت كه سه سال است تندیس ناصر حجازی در حال ساخته شدن است؛ این صحبت های وی با واكنش یكی از حضار روبرو شد كه گفت انشااله 300 سال دیگر!،

* اما حاشیه های این بخش پایانی نداشت تا جایی كه یكی از بانوان حاضر در این مراسم به حرف ها و طعنه هایی كه به فتح الله زاده زده شد واكنش نشان داد و گفت كه چرا مدیرعامل استقلال را می كوبید؟

* سعید رمضانی داماد ناصر حجازی در پاسخ به این حواشی یادآور شد: فتح اله زاده كارهای بسیاری انجام داده و هرچه در توانش بود كرده است و مطمئنم تندیس این فوتبالیست را زودتر می سازند و بهتر است كه همه به سمت خوب زندگی كردن و دوستی برویم.

بزرگداشت حجازی

* علی جباری از تقدیر شوندگان بود كه در این مراسم حضور نداشت.

*همچنین تندیس احمد رضا عابدزاده را نیز فرزندش دریافت كرد. راه رفتن وی و نوع عكس العمل های او موجب شد كه نوذری به حاضران یادآوری كند كه وی واقعا شبیه احمدرضا عابدزاه است.

*مجید نامجو مطلق نیز در این مراسم از توجه خاص ناصر حجازی به جانبازان سخن گفت و میهمانان ویژه حاضر نیز در این بخش به احترام كریم محمدی كه تقدیر شد ایستادند و دست زدند. این جانباز روی ویلچر بود و جوایز وی با حضور هانیه توسلی و نامجو مطلق پایین سن اهدا شد.

* بغض مظلومی

بغض غلامحسین مظلومی ازدیگرحواشی این مراسم بود. وی در زمان تحویل تندیس خود در حالی كه بغض داشت پشت تریبون قرار گرفت و گفت: خدا را شاكرم كه به جامعه برگشتم اطلاع دارید كه من دو ماه و نیم در بیمارستان بستری بودم. وی ادامه داد: روح ناصر حجازی شاد و از خانواده اش سپاسگزارم كه به دیدن من آمدند. مظلومی به دلیل بغض وگریه نتوانست به حرفهایش ادامه دهد وابراهیم قاسم پور وی را در آغوش كشید و بر گونه هایش بوسه زد.

*همایون بهزادی نیزدراین مراسم با بیان اینكه خاك پای مردم هستم و هرچه دارم از مردم است گفت: 9روز در كما بودم و شاید نباشم از ای نرو نكته ای را درباره ناصر حجازی می گویم. وی ادامه داد: ناصر دوست داشت مربی تیم ملی ایران باشد اما اجازه ندادند و اگر این شرایط را فراهم می كردند چه اتفاقی رخ می داد؟

* بوسه پیوس بر دستان بهزادی از دیگر حواشی این برنامه بود.

بخش ورزشی تبیان

منبع: ایرنا