تبیان، دستیار زندگی
پای صحبت هر کدام از بازیکنانی که داربی را تجربه کرده اند و در آن گل زده اند بنشینی یک جمله مشترک وجود خواهد داشت افتخاری که به واسطه گل زدن به حریف به دست آورده اند و خیلی از آن ها این موضوع را جزو تالار افتخارات خود می دانند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آن ها که در دو داربی پشت سر هم گل زدند

مسیر گنج در جیب آنهاست


پای صحبت هر کدام از بازیکنانی که داربی را تجربه کرده اند و در آن گل زده اند بنشینی یک جمله مشترک وجود خواهد داشت افتخاری که به واسطه گل زدن به حریف به دست آورده اند و خیلی از آن ها این موضوع را جزو تالار افتخارات خود می دانند.
محسن خلیلی

حالا در این بین بازیکنی که موفق شده باشد در دو داربی متوالی گل بزند، نام خود را به صورت ویژه ای (!) در تاریخ این دیدار مهم ثبت کرده است در جمع دو تیم پرسپولیس و استقلال معدود بازیکنانی بوده اند که به این موفقیت نائل شده اند نکته جالب اینکه سرخپوشان از این حیث هم حریف سنتی خود را شش تایی کرده اند و البته در مقابل تعداد آبی پوشان که در دو داربی متوالی به پرسپولیس گل زده اند به عدد هفت می رسد صفر ایرانپاک در سال 1350 در داربی هفتم تاریخ دو تیم که با نتیجه یک - یک به پایان رسید، در دقیقه 90 گل زد. او در همین سال و در داربی بعد که با برتری 4 بر یک سرخپوشان همراه بود در دقیقه 56 گل دوم تیمش را به ثمر رساند. همایون بهزادی نقش پررنگی در داربی سال 52 داشت و سه گل پرسپولیس را در دقایق 50. 86 و 90 به ثمر رسانده است بهزادی در داربی بعد که با نتیجه یک- یک به پایان رسید، در دقیقه 46 گلزنی کرد. حسین کلابی در سال 49 یکی از سریع ترین گل های تاریخ داربی را به سود پرسپولیس به ثمر رساند کلابی در داربی ششم که با نتیجه یک- یک به پایان رسید در دقیقه دوم موفق به باز کردن دروازه حریف شد. او در داربی بعد که همین نتیجه ثبت شد در دقیقه 90 تک گل پرسپولیس را زد.

ادموند بزیک که یکی از به یادماندنی ترین گل های پرسپولیس را برای هواداران این تیم به ثمر رسانده، در سال 75 به طلسم شکست ناپذیری استقلال بعداز هفت سال پایان داد. بزیک در داربی 42 تک گل بازی را در دقیقه 87 به ثمر رساند. او در داربی بعد که با نتیجه 3 بر صفر به سود سرخپوشان به اتمام رسید، در دقیقه 30 گل زد. مهدی هاشمی نسب دیگر بازیکنی است که با پیراهن پرسپولیس دو بار متوالی به استقلال گل زده است. هاشمی نسب در سال 77 تک گل پیروزی بخش پرسپولیس را در دقیقه 45 زد. این مدافع گلزن در داربی بعد که با نتیجه یک- یک به پایان رسید در دقیقه سه موفق به گلزنی شد. محسن خلیلی آخرین بازیکن از جمع سرخپوشان است که به این م هم دست یافته است. خلیلی در سالی که پرسپولیس قهرمان شد یعنی سال 86 و در داربی 63 تک گ ل تساوی بخش سرخپوشان را در دقیقه 83 زد. او در داربی بعد هم که باز هم نتیجه یک- یک شد  برای تیمش در دقیقه 26 گل زد.

ادموند بزیک که یکی از به یادماندنی ترین گل های پرسپولیس را برای هواداران این تیم به ثمر رسانده، در سال 75 به طلسم شکست ناپذیری استقلال بعداز هفت سال پایان داد

از محسن تا امید رفت و برگشت

مسعود مژدهی از جمع آبی پوشان روبان دو بار متوالی گل زدن به پرسپولیس را قیچی کرده است! او در سال 54 در بازی ای که نتیجه اش با حساب 3 بر یک به سود استقلال به پایان رسید، در دقیقه 47 گل زد. در داربی بعد مسعود مژدهی زننده تک گل استقلال در دقیقه 20 بود و بازی یک- یک مساوی شد. حسن روشن در سال 56 و در داربی 20 در دقیقه 83 یکی از گل های استقلال برابر حریف سنتی را به ثمر رساند و در نهایت آبی پوشان با سه گل بر پرسپولیس غلبه کردند. در داربی بعد روشن در دقیقه 80 گل بی اثری را برای استقلال به ثمر رساند، داربی 21 با نتیجه 2 بر یک به سود پرسپولیس به پایان رسید. صمد مرفاوی در دقیقه هشت یکی از دو گل استقلال را در داربی سال 70 زد و تیمش به پیروزی دیگری رسید.

داربی

این مهاجم در داربی بعد تک گل پیروزی بخش و سه امتیازی استقلال را در دقیقه 48 زد. رضا عنایتی در سال 83 در پیروزی خاطره انگیز 3 بر 2 استقلال در دقیقه 68 گل زد. این مهاجم گلزن در داربی بعد تک گل سه امتیازی استقلال را در دقیقه 56 زد و داربی 59 با گل او به پایان رسید. امید روانخواه در لیگ هفتم برای گل زدن در داربی با محسن خلیلی پرسپولیس کورس گذاشته بود! او مثل خلیلی گلزن تکراری دو داربی لیگ هفتم که با نتیجه مشابه یک- یک به اتمام رسید، بود. روانخواه به ترتیب در دقایق 4 و 57 در دو داربی رفت و برگشت گل زد. فرهاد مجیدی کاپیتان فعلی استقلال که امید اول گلزنی این تیم در داربی پیش رو نیز محسوب می شود در دو داربی 68 و 69 به ترتیب در دقایق 16 و 1+ 90 گل زده است. داربی 68 با نتیجه 2 بر یک به سود پرسپولیس به پایان رسید و داربی 69 با تک گل مجیدی برای آبی ها ماندگار شد. مجتبی جباری آخرین بازیکنی است که برای استقلال در دو داربی متوالی گل زده است. این هافبک بازیساز در سال 90 در دقیقه 82 گل زد و استقلال 2 بر صفر برد. در داربی بعد که از سری رقابت های جام حذفی بود، استقلال 3 بر صفر پیروز شد و جباری در دقایق 95 و 99 دبل کرد.

بخش ورزشی تبیان