سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
کانسپت تمام‌الکتریکی آرمادیلو-تی پس از 10 دقیقه شارژ سریع تا 100 کیلومتر راه برود و با تا کردن خودش در هنگام پارک و گردش 360 درجه در هر فضای پارکی جا می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خودروی خود را هنگام پارک تا کنید!


کانسپت تمام‌الکتریکی آرمادیلو-تی پس از 10 دقیقه شارژ سریع تا 100 کیلومتر راه برود و با تا کردن خودش در هنگام پارک و گردش 360 درجه در هر فضای پارکی جا می‌شود.

خودروی خود را هنگام پارک تا کنید!

خودروی الکتریکی Armadillo-T هم مانند کانسپت Hiriko و نمونه اسپانیایی Casple-Podadera می‌تواند با تا شدن فضای کمتری را در هنگام پارک اشغال کند. این خودروی الکتریکی همان‌طور که از نامش پیداست، به شیوه آرمادیلوها خودش را جمع می‌کند؛ اما در نهایت انتظار نداشته باشید مانند آنها به یک توپ چند تکه تبدیل شود!

این خودروی الکتریکی توسط متخصصان مۆسسه علم و فناوری پیشرفته کره یا به اختصار KAIST تهیه شده است. هدف اصلی در ساخت این نمونه نیز مانند دو خودروی الکتریکی دیگر که می‌توانند در فضای پارک جمع شوند، به حداقل رساندن فضای مورد نیاز برای پارک خودروها در مناطق پرجمعیت شهری است. 3 عدد از این خودرو را می‌توان در فضاهای پارک استاندارد در کره جنوبی جا داد.

سازندگان این خودروی الکتریکی می‌گویند رانندگان می‌توانند به کمک تلفن هوشمند خود به خودرو فرمان دهند که خودش را تا کند، تا 360 درجه بچرخد و در نهایت خود را در فضایی اندک که برای خودروهای دیگر مناسب نیست، پارک کند

پیشرانه الکتریکی این خودروی مفهومی از 4 موتور تشکیل شده که درون چرخ‌ها تعبیه شده‌اند و به کمک باتری با توان 13.6 کیلووات‌برساعت که در جلوی خودرو قرار گرفته، تغذیه می‌شوند. این شیوه نه‌تنها باعث شده فضای داخلی بیشتری در اختیار سرنشینان قرار بگیرد؛ بلکه باتری و موتورها را از منطقه تا شدن خودرو دور نگه خواهد داشت.

خودروی خود را هنگام پارک تا کنید!

این خودروی 450 کیلوگرمی در حالت عادی حدود 2.8 متر طول دارد؛ اما در هنگام پارک می‌تواند با تا کردن بخش عقب خودرو روی سقف آن طول خود را به 1.65 متر کاهش دهد. این کاهش طول به رانندگان اجازه می‌دهد هر 3 خودرو از این نمونه را در یک فضای استاندارد پارک در کره که نزدیک به 5 متر است، پارک کنند.

سازندگان این خودروی الکتریکی می‌گویند رانندگان می‌توانند به کمک تلفن هوشمند خود به خودرو فرمان دهند که خودش را تا کند، تا 360 درجه بچرخد و در نهایت خود را در فضایی اندک که برای خودروهای دیگر مناسب نیست، پارک کند.

آرمادیلو-تی نه‌تنها می‌تواند در بسیاری از پارکینگ‌ها و محل‌های توقف درون‌شهری جایی برای خودش دست‌ و پا کند؛ بلکه با سرعت نهایی 60 کیلومتربرساعت و طی مسافتی حدود 100 کیلومتر با 10 دقیقه شارژ سریع، خودروی درون‌شهری مناسبی به نظر می‌رسد.

خودروی خود را هنگام پارک تا کنید!

هنوز نمی‌دانیم این کانسپت شانسی برای ورود به خط تولید و بازار دارد یا نه؛ اما اگر می‌خواهید بدانید چرا این خودرو آرمادیلو-تی نامیده شده، گذشته از قابلیت تا شدن آن، «تی» انتهای این نام ادای احترامی به فورد مدل تی، اولین خودروی مقرون‌به‌صرفه ساخته شده در جهان است که به طبقه متوسط هم اجازه داد از خودروها برای جابجایی استفاده کنند.

 

 

بخش دانش و زندگی تبیان


منبع: خبرآنلاین

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین