تبیان، دستیار زندگی
بهترین زمان سفر از لحاظ فرهنگی و تفریحی ماه مبارک رمضان و سال نو چینی است. با وجود اکثرییت مسلمان و بودایی این دو زمان یکی از بهترین اوقات برای لذت از فستیوال‌های خرید و تفریح مالزی هستند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خرید در مالزی
خرید در مالزی


بهترین زمان سفر از لحاظ فرهنگی و تفریحی ماه مبارک رمضان و سال نو چینی است. با وجود اکثرییت مسلمان و بودایی این دو زمان یکی از بهترین اوقات برای لذت از فستیوال‌های خرید و تفریح مالزی هستند.

برج‌های دوقلوی پتروناس یا به قول خود مردم مالزی KLCC به‌عنوان نماد کوالالامپور شناخته می‌شوند؛ اگر برای دیدن این برج‌ها رفتید حتما سری به مرکز خرید آن بزنید، البته نه برای خرید بلکه بیشتر برای تماشا. مشهورترین برندها و گران‌ترین اجناس را می‌توانید در اینجا پیدا کنید. علاوه بر اینها در این مرکز، تونل ـ آکواریوم بزرگی وجود دارد که زیرزمین است که نباید دیدن آن را از دست بدهید. این آکواریوم تونلی شیشه‌ای است که نقاله‌ای در طول آن شما را به جلو خواهد برد و انواع ماهی‌ها، کوسه‌ها و دیگر آبزیان برفراز سر شما در حرکت هستند.

ارزان و گران در کنار هم

مرکز خرید میدان تایمز Berjaya Times Square

اگر می‌خواهید هم مارک‌های معروف را ببینید و هم جنس‌های نسبتا ارزان‌تر پیدا کنید، این مرکز خرید عالی است چون هم می‌توانید یک خرید لوکس داشته‌باشید و هم می‌توانید لباس‌‌ها و اجناس ارزان‌تر تولید مالزی و چین را پیدا کنید، همه چیز هم در این مرکز خرید چند طبقه پیدا می‌شود؛ از لباس و کیف و کفش گرفته تا اسباب‌بازی و وسایل ورزشی، علاوه بر اینها در طبقه پنجم این مرکز خرید، شهر بازی قرار دارد که یکی از بزرگ‌ترین شهربازی‌ها در مشرق زمین است. در طبقه دهم این فروشگاه سینمای سه بعدی وجود دارد که از دیدن آن لذت خواهید برد.

خرید در مالزی

مرکز خرید بزرگ میدولی(Mid Valley Megamall)

مگامال میدولی با قرار گرفتن در کنار بزرگراه فدرال، بین کوالالامپور و پتالینگ جایا، یکی از بزرگترین مراکز خرید آسیا است. این مرکز خرید به وسعت 1،7 میلیون فوت مربع و در پنج طبقه ساخته شده است. مهم‌ترین فروشگاه ها در این مرکز خرید عبارتند از فروشگاه‌های زنجیره ای "مترو جایا"، فروشگاه زنجیره ای جاسکو و کارفور. این مرکز مستاجران دیگری نیز دارد: شرکت‌های تجاری متوسط و کوچک، فروشگاه‌های تخصصی لباس، مد، وسایل الکتریکی، مجصولات کامپیوتری و...  کتاب فروشی، مرکز بدنسازی، سالن بولینگ، سینما و نیز مجموعه بزرگی از رستوران‌های مختلف نیز در مجموعه میدولی وجود دارد.

فروشگاه های زنجیره ای جاینت در مالزی، اکثرا سیمایی قدیمی دارند و معمولا به جز تهیه مایحتاج خانه نمی توان روی آن ها به عنوان محلی برای تفریح حساب کرد. در قسمت پوشاک این فروشگاه ها نباید انتظار دیدن برندهای معروف را داشته باشید. اجناس در اینجا کمی اقتصادی تر نسبت به فروشگاه های جاسکو ارائه می شوند

فروشگاه های زنجیره ای جایِنت

فروشگاه های زنجیره ای جاینت در مالزی، اکثرا سیمایی قدیمی دارند و معمولا به جز تهیه مایحتاج خانه نمی توان روی آن ها به عنوان محلی برای تفریح حساب کرد. در قسمت پوشاک این فروشگاه ها نباید انتظار دیدن برندهای معروف را داشته باشید. اجناس در اینجا کمی اقتصادی تر نسبت به فروشگاه های جاسکو ارائه می شوند. قیمت بعضی از مواد غذایی نیز در اینجا اندکی (و فقط اندکی) ارزان تر است. بنابراین اگر قصد خرید خوراکی برای سوغات بردن دارید می توانید سری به این فروشگاه ها بزنید.

هر چیزی را از کجا بخرید؟

خیابان جالان عبد الرحمان (Jalan abdol Rrahman) جایی است که در آن می توانید اكثر كالای ارزان قیمت را تهیه كنید یه چیزی شبیه پایین خیابان مشهد یا سه را جمهوری تهران. اما اگر قصد خرید پارچه را داشته باشید بهترین جا فروشگاه‌های كامدار(kamdar) و ناگویا(Nagoya) كه در جالان عبد الرحمان هم شعبه های آن وجود دارد.

اگر بدنبال كالای ارزان قیمت مثل گل سر و لوازم تزئینی و.... هستید سری به فروشگاه‌های مای دین(Mydian) بزنید. در جالان عبد الرحمان هم شعبه های آن وجود دارد. اگر بدنبال خرید لباس‌های هندی هستید فروشگاه حنیفا (Hanyfa) را ببیند البته در فروشگاه‌های كامدار هم این لباس ها وجود دارد.

اگر بدنبال لباس‌های خوب و با كفیت هستید در مواقع تخفیف حتما به فروشگاه‌های جاسكو(Jasco) بروید. در این فروشگاه لباس‌های خیلی خوب با برندهای مشهور با تخفیف خیلی خوبی "در ایام خاص "عرضه می شود . این فروشگاه در جاهای مختلف مالزی دارای شعبه های زیادی است. البته فروشگاه های تسكو(Tesco) را هم ببیند.

برای خرید وسایل كامپیوتری و لپ تاپ و دوربین به فروشگاه های مختلف در بی بی پلا زا(BB PLAZA) بروید.

فراوری: الهام مرادی

بخش گردشگری تبیان


برگرفته از زندگی ایده آل، مالزی ترین، از مالزی