تبیان، دستیار زندگی
قائم مقام وزیر نفت با اعلام مهمترین اولویت های کاری خود در وزارت نفت به عنوان قائم مقام، اعلام کرد: با توجه به 8 سال سابقه کاری با شخص وزیر نفت، هیچگونه تداخل کاری بین وزیر و قائم مقام وزیر نفت به وجود نخواهد آمد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

توافق اخلاقی زنگنه با هامانه!


قائم مقام وزیر نفت با اعلام مهمترین اولویت های کاری خود در وزارت نفت به عنوان قائم مقام، اعلام کرد: با توجه به 8 سال سابقه کاری با شخص وزیر نفت، هیچگونه تداخل کاری بین وزیر و قائم مقام وزیر نفت به وجود نخواهد آمد.

هامانه و زنگنه

سیدکاظم وزیری هامانه پس از پذیرش پست قائم مقامی وزیر نفت در تشریح مهمترین برنامه‌های کلیدی خود برای همکاری با بیژن زنگنه، گفت: مهمترین هدف از پذیش این سمت در وزارت نفت را همکاری با وزیر نفت و پیشبرد برنامه های کلان توسعه ای صنعت نفت بوده است. برنامه‌های کاری قائم مقام جدا از برنامه‌های کاری وزیر نفت نیست.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه قطعا نخستین اولویت کاری بنده در نفت به عنوان قائم مقام اجرای برنامه‌های وزیر نفت است، اظهار داشت: از این رو دعوت همکاری با وزیر نفت را قبول کردم.

قائم مقام جدید وزیر نفت در پاسخ به این سئوال که آیا فعالیت قائم مقام و وزیر نفت تداخل کاری ایجاد نخواهد کرد؟ توضیح داد: من با آقای مهندس زنگنه هشت سال سابقه همکاری در وزارت نفت را دارم.

وزیر اسبق نفت در دولت نهم با یادآوری اینکه با آقای وزیر نفت توافق اخلاقی و کاری کرده ایم، تاکید کرد: با توجه به مذاکرات انجام شده و شناختی که از وزیر نفت دارم، قطعا تداخل کاری ایجاد نخواهد شد.

هامانه کیست؟

وزارت نفت در سال‌های اخیر فقط در دورانی که مرحوم علی کردان به این وزارتخانه (دوران وزارت غلامحسین نوذری) رفت، دارای قائم مقام بود.

مهمترین هدف از پذیش این سمت در وزارت نفت را همکاری با وزیر نفت و پیشبرد برنامه های کلان توسعه ای صنعت نفت بوده است. برنامه‌های کاری قائم مقام جدا از برنامه‌های کاری وزیر نفت نیست

وزیری هامانه که در یزد به دنیا آمده است، لیسانس مهندسى مکانیک و فوق لیسانس مدیریت دارد. هامانه پیش از این به عنوان مهندس پروژه در مهندسى و ساختمان نفت، مدیر امور ادارى شرکت ملى نفت و عضو هیئت مدیره شرکت ملى نفت، رئیس بررسى و تنظیم هدف ها و خط مشى‌ها در برنامه‌ریزى نفت، معاون مدیر برنامه‌ریزى تلفیقى شرکت ملى نفت، مدیر برنامه‌ریزى تلفیقى و عضو هیئت مدیره نفت، عضو هیئت مدیره پالایش و پخش نفتی، معاون وزیر نفت در برنامه‌ریزى و پژوهش، عضو هیئت امناء دانشگاه صنعت نفت، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش، قائم مقام مدیرعامل و عضو هیئت مدیره کالاى لندن، معاون وزیر نفت در امور اشتغال و معاون وزیر نفت در امور هماهنگی را در کارنامه کاری خود دارد.

فرآوری: محسن جندقی

بخش اقتصاد تبیان


منبع : مهر، ایسنا