تبیان، دستیار زندگی
اسناد منتشر شده اسنودن نشان می‌دهد سازمان‌های امنیتی آمریکا به ده‌ها هزار کامپیوتر در سراسر جهان حمله کرده‌اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اطلاعاتی جالب از حملات سایبری آمریکا


اسناد منتشر شده اسنودن نشان می‌دهد سازمان‌های امنیتی آمریکا به ده‌ها هزار کامپیوتر در سراسر جهان حمله کرده‌اند.

سایبری امریکا

روزنامه آمریکایی "واشنگتن پست" روز شنبه (31 اوت / 9 شهریور) برمبنای اطلاعات منتشر شده توسط ادوارد اسنودن، کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا نوشت راه‌یابی آژانس امنیت ملی آمریکا به رایانه‌های سراسر جهان تا پایان سال 2013  به 85 هزار نمونه خواهد رسید.

آنگونه که خبرگزاری دولتی آلمان گزارش داده در گزارش واشنگتن پست آمده است که سازمان‌های امنیتی آمریکا در سال 2011 در مجموع 231 حمله سایبری را در سراسر جهان به اجرا درآورده‌اند. سه چهارم این حملات در ارتباط با هدف‌هایی با درجه اهمیت ویژه بوده‌اند؛ هدف‌هایی در ایران، روسیه، چین یا کره شمالی.

اطلاعات بیشتری در باره جزئیات این حملات سایبری به این هدف‌های ویژه در گزارش اسنودن وجود ندارد. این در حالی است که تعریف سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا در اکتبر سال 2012 از حملات سایبری، حملاتی هستند که در فضای مجازی، از جمله برای تاثیرگذاری و تخریب اطلاعات در رایانه یا شبکه‌های رایانه‌ای انجام می‌شوند.

روزنامه آمریکایی "واشنگتن پست" برمبنای اطلاعات منتشر شده توسط ادوارد اسنودن همچنین نوشته است که یکی از فعالیت‌های مهم کنونی سازمانهای اطلاعاتی آمریکا با اسم رمز "ژنی" در جریان است و هدفش دریافت داده‌های رایانه‌های بیگانه است.

بر این مبنا قرار است نرم‌افزارهای ویژه‌ای به دست‌کم 85 هزار رایانه مهم در سراسر جهان نفوذ داده شوند. این نرم افزارها باید تا پایان سال 2013 اطلاعات سایبری وسیعی به دست سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا برساند

بر این مبنا قرار است نرم‌افزارهای ویژه‌ای به دست‌کم 85 هزار رایانه مهم در سراسر جهان نفوذ داده شوند. این نرم افزارها باید تا پایان سال 2013 اطلاعات سایبری وسیعی به دست سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا برساند.

این نرم افزارها می‌توانند داده‌های لازم برای سازمان‌های امنیتی را ابتدا جمع‌آوری و سپس ارسال کنند.

گفته می‌شود سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا تا سال 2008 تنها موفق شده بودند این نرم‌افزارهای ویژه را در 21 هزار و 252 کامپیوتر در سراسر جهان جاسازی کنند.

بخش ارتباطات تبیان


منبع: همشهری آنلاین