تبیان، دستیار زندگی
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: معتقدم در سال تحصیلی ۹۳ـ۹۲ و حداقل در دوره ابتدایی، آموزش رسمی ۵ روز در هفته خواهد بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آموزش رسمی فقط در 5 روز اول هفته/ آخرین وضعیت تعطیلی پنج شنبه های دبستان ها

آموزش رسمی فقط در ۵ روز اول هفته/ آخرین وضعیت تعطیلی پنج شنبه های دبستان ها


معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: معتقدم در سال تحصیلی 93ـ92 و حداقل در دوره ابتدایی، آموزش رسمی 5 روز در هفته خواهد بود.


فاطمه قربان، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا مدارس در سال تحصیلی جدید در روزهای پنج شنبه تعطیل خواهد بود؟»، اظهارداشت: روزهای پنج شنبه اصلاً تعطیل نیست.

وی با بیان اینکه موضوع پنج شنبه مدارس با دیگر روزها فرق دارد، خاطرنشان کرد: در 5 روز هفته، درس های رسمی را آموزش می دهیم و اسم آن هم «ساماندهی زمان آموزش» است؛ زمان آموزش را به گونه ای ساماندهی کردیم که دانش آموزان بتوانند بهترین استفاده را از زمان داشته باشند.

قربان در پاسخ به این پرسش که «آیا آموزش رسمی در سال تحصیلی جدید، 6 روز در هفته می شود؟»، گفت: به نظرم در سال تحصیلی 93ـ92 و حداقل در دوره ابتدایی، آموزش رسمی 5 روز در هفته خواهد بود.

با توجه به اینکه باید نتایج پژوهش ها در این زمینه دریافت شود، تعطیلی پنج شنبه مدارس در سال تحصیلی 93ـ92 ادامه خواهد داشت.

وی افزود: با توجه به اینکه باید نتایج پژوهش ها در این زمینه دریافت شود، تعطیلی پنج شنبه مدارس در سال تحصیلی 93ـ92 ادامه خواهد داشت.

* ارائه برنامه هفتگی معلمان تا 20 شهریور

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: با توجه به اینکه دهه اول شهریور به پایان رسیده است و معلمان ابتدایی ابلاغ خود را دریافت کرده اند و ساماندهی فضاهای ما نیز انجام شده است، برنامه هفتگی حداکثر پانزدهم تا بیستم شهریور به معلمان تحویل خواهد شد و دانش آموزان نیز عناوین هفتگی را دریافت می کنند.

قربان در پایان تأکید کرد: معتقدم برنامه های سال تحصیلی 93ـ92 بسته شده است.


منبع: خبرگزاری فارس

بخش سفیران تبیان