تبیان، دستیار زندگی
حضور بازیکنان ایرانی در لیگ های معتبر اروپایی کم رنگ شده است. پس از یک دوره درخشان که چندین بازیکن ایرانی در اروپا داشتند اینک اثر چندانی از این اتفاق در میان نیست. این امر را باید پیامد عدم حضور در جام جهانی دانست. یکی از نکات مهم در خصوص حضور هر کشوری د
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فرصت تازه برای بازیکنان فوتبال ایران

قوچان‌نژاد در استاندارد‌لیژ ، شجاعی در لاس پالماس


حضور بازیکنان ایرانی در لیگ های معتبر اروپایی کم رنگ شده است. پس از یک دوره درخشان که چندین بازیکن ایرانی در اروپا داشتند اینک اثر چندانی از این اتفاق در میان نیست. این امر را باید پیامد عدم حضور در جام جهانی دانست.
قوچان نژاد

یکی از نکات مهم در خصوص حضور هر کشوری در جام جهانی این است که در ویترین به وجود آمده بازیکنان توانایی هایی خود را بروز می دهند و در معرض تماشا قرار می گیرند. اما ایران با حضور یک در میان در جام جهانی چنین فرصتی را از بازیکنان خود گرفته است. اکنون و با حضور مجدد در جام جهانی برزیل فوتبال ایران می تواند بار دیگر توجه باشگاه های اروپایی را به سوی بازیکنان نخبه خود جلب کند.

رضا قوچان‌نژاد با پایان زمان نقل‌وانتقالات تابستانی در استاندارد لیژ ماندنی شد.  رضا قوچان‌نژاد که 3 سال دیگر با استاندارد لیژ قرارداد دارد در فصل جدید نتوانسته است جایی در ترکیب ثابت تیمش داشته باشد. ترافیک مهاجمان در استاندارد لیژ باعث شده بود تا این بازیکن ایرانی‌ نتواند بازیکن ثابت تیم بلژیکی باشد.  قوچان‌نژاد در زمان نقل‌وانتقالات تابستانی از تیم‌های از لیگ هلند و دسته‌دوم آلمان پیشنهاد داشت اما قوچان‌نژاد ترجیح داد تا در بلژیک بماند و برای حضور در ترکیب ثابت تیمش بجنگد.  قوچان‌نژاد پیش از این گفته بود که پیشنهاد‌های تیم‌های دیگر برای به خدمت گرفتن او جدی نیست.  استاندارد لیژ در لیگ بلژیک با 6 پیروزی از 6 دیدار خود، مقتدرانه در صدر جدول قرار دارد.

همچنین مسعود شجاعی که از مدت‌ها قبل از سوی باشگاه اوساسونا ، بازیکن آزاد شناخته شده بود در نهایت با تیم لاس‌پالماس در لیگ دسته دو اسپانیا به توافق رسید.  مسعود شجاعی پس از پنج فصل حضور در اوساسونا طی 96 بازی برای این تیم پنج گل را به ثمر رساند، دوران حضور شجاعی در اوساسونا با مصدومیت سنگین این بازیکن به پایان رسید.

رضا قوچان‌نژاد با پایان زمان نقل‌وانتقالات تابستانی در استاندارد لیژ ماندنی شد.  رضا قوچان‌نژاد که 3 سال دیگر با استاندارد لیژ قرارداد دارد در فصل جدید نتوانسته است جایی در ترکیب ثابت تیمش داشته باشد

شجاعی پس از پایان مصدومیت خود نتوانست بازی‌های سال‌های اول خود را برای اوساسونا انجام دهد و به این ترتیب در ژوئن 2013 از سوی باشگاه اوساسونا به عنوان بازیکن آزاد شناخته شد.  به نوشته مطبوعات اسپانیایی ، مسعود شجاعی، بازیکن تکنیکی سابق اوساسونا می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی بر تیم لاس‌پالماس در رقابت‌های این فصل لیگا داشته باشد. هافبک ایرانی که همیشه بازی‌های زیبایش باعث شده بود هواداران اوساسونا به وجد آیند، دوست دارد تا قبل از جام جهانی 2014 بتواند در تیمی در فوتبال اسپانیا به صورت ثابت بازی کند تا یکی از بازیکنان اصلی ایران برای جام جهانی 2014 برزیل باشد. لاس‌پالماس در رقابت‌های دسته دو اسپانیا در رده شانزدهم در بین بیست و دو تیم قرار دارد.  باشگاه لاس‌پالماس علاوه بر جذب مسعود شجاعی موفق شد، آراندا، بازیکن سابق اوساسونا را نیز به خدمت بگیرد.

حسین نصیری نمین

بخش ورزشی تبیان