تبیان، دستیار زندگی
مدیر کل دفتر فنی و حرفه ‎ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال جاری اعتبارات مربوط به بخش فنی و حرفه ای و کاردانش، 34 میلیارد و 400 میلیون تومان است که 11 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اعتبارات بخش فنی و حرفه ای 11 درصد افزایش یافته است

اعتبارات بخش فنی و حرفه ای 11 درصد افزایش یافته است


مدیر کل دفتر فنی و حرفه ‎ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال جاری اعتبارات مربوط به بخش فنی و حرفه ای و کاردانش، 34 میلیارد و 400 میلیون تومان است که 11 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.


محمد شریف زاده در پاسخ به این سوال که اعتبارات مربوط به فنی و حرفه ای و کاردانش در سال جاری چقدر است؛گفت: در آموزش های فنی و حرفه ای برنامه ای به نام "توسعه" داریم که همه ساله در جهت آن حرکت می کنیم.

وی با بیان اینکه در چند سال اخیر شرایط خوبی از نظر توسعه داشتیم، خاطرنشان کرد: در سال گذشته نزدیک به 6 درصد توسعه داشتیم و در مجموع جمعیت دانش آموزی ما 23 درصد افزایش پیدا کرد.

در سال گذشته نزدیک به 6 درصد توسعه داشتیم و در مجموع جمعیت دانش آموزی ما 23 درصد افزایش پیدا کرد.

تجهیزات، مهم ترین موضوع در هنرستان ها/رسیدن اعتبار در سال 91 به 31 میلیارد تومان

شریف زاده تجهیزات در هنرستان ها را مهم ارزیابی کرد و گفت: مهم ترین بخشی که می توانیم به آن اشاره کنیم، موضوع تجهیزات در هنرستان ها است. فکر می کنم اولین مورد که جلوتر از نیروی انسانی و کتاب قرار دارد، تجهیزات است.

مدیر کل دفتر فنی و حرفه ‎ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش به اعتبارات مربوط به هنرستان ها اشاره کرد و بیان کرد: در سال جاری اعتبارات مربوط به بخش فنی و حرفه ای و کاردانش، 34 میلیارد و 400 میلیون تومان است که 11 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی افزود: با توجه به توسعه هایی که در هنرستان ها انجام می شود، افزایش اعتبارات داشته ایم. بر اساس ردیف اعتبارات مستقل هنرستان ها در قانون بودجه که از سال 90 اجرایی شد، در نخستین سال مبلغ اعتبارات هنرستان ها 10 میلیارد تومان و در سال 91 به 31 میلیارد تومان رسید.

به گفته شریف زاده، بخشی از اعتبارات مربوط به سال 92 تخصیص یافته و به استان ها ارسال شده است.

توزیع 20درصد از اعتبارات سال جاری برای هنرستان ها/وجود 6 هزار و 700 هنرستان در کشور/900 هزار دانش آموز مشغول به تحصیل

شریف زاده با بیان اینکه 20 درصد از اعتبارات سال جاری بین هنرستان های کشور توزیع شده است، گفت: این اعتبارات فقط برای خرید تجهیزات هنرستان ها ارسال شده است و هیچ جای دیگر قابل هزینه کردن نیست. پیش بینی کردیم دانش آموزانی که از هنرستان ها فارغ التحصیل می شوند بتوانند وارد بازار کار شوند.

90 درصد فارغ التحصیلان هنرستان با مدرک دیپلم و پس از ادامه تحصیلات وارد بازار کار می شوند.

وی تصریح کرد: 90 درصد فارغ التحصیلان هنرستان با مدرک دیپلم و پس از ادامه تحصیلات وارد بازار کار می شوند.

مدیر کل دفتر فنی و حرفه ‎ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر 6 هزار و 700 هنرستان در کشور وجود دارد که حدود 900 هزار دانش آموز در این هنرستان ها مشغول به تحصیل هستند.


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان