تبیان، دستیار زندگی
این 4 اپلیکیشن به شما کمک خواهد کرد تا در مواقعی که احساس خطر می کنید، تنها هستید و یا اتفاقی برایتان می افتد، به افراد نزدیک یا بستگان خود مکان دقیق خود را اطلاع داده و از آنها کمک بخواهید.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

4 اپلیکیشن برای حفظ امنیت دختران


این 4 اپلیکیشن به شما کمک خواهد کرد تا در مواقعی که احساس خطر می کنید، تنها هستید و یا اتفاقی برایتان می‌افتد، به افراد نزدیک یا بستگان خود مکان دقیق خود را اطلاع داده و از آنها کمک بخواهید.

هرچقدر در این دنیای درهم و برهم، دنبال مقصر برای اتفاقات یا فجایع در خصوص دختران بگردیم، باز هم منافاتی با این موضوع ندارد که دختران نیاز دارند نهایت تلاش خود را برای حفظ امنیت خود بکنند. مسائلی از این قبیل که تنها به مکان های خلوت نروند، به دیگران مکان حضور خود را اطلاع دهند، بر اضطراب خود غلبه کنند که در صورت وقوع حادثه، دستپاچه نشوند و اقداماتی از این قبیل.

4 اپلیکیشن برای حفظ امنیت دختران

در کنار رعایت موارد بالا، از سوی طراحان اپلیکیشن ها و برنامه نویسان، اپلیکیشن هایی به منظور کمک به دختران در مواقع خطر، عرضه شده است که در این مطلب به معرفی آنها می پردازیم.

bSafe

در این اپلیکیشن شما ابتدا لیستی از شماره هایی که در مواقع اضطرار می توانید با آنها تماس بگیرید را وارد می کنید. این اپلیکیشن با GPS کار می کند و بر اساس مکان حضور شما، پیامی با محتوای نیاز به کمک، برای شماره های ذخیره شده ارسال می کند. این اپلیکیشن هم اکنون برای سیستم عامل های اندروید، iOS و بلک بری و تبلت ها موجود است.

در این اپلیکیشن هر تعداد شماره که بخواهید می توانید وارد کنید. دکمه ی قرمزی در وسط صفحه وجود دارد برای اس ام اس یا تماس در مواقع خطر؛ شما کافیست دکمه را فشار دهید تا اپلیکیشن پیام دریافت کمک را برای شماره های وارده ارسال نماید.

4 اپلیکیشن برای حفظ امنیت دختران

بهترین بخش این اپلیکیشن این است که شما می توانید با فعال کردن GPS، از افرادی بخواهید تا شما را ردیابی کنند. هم چنین مثلاً اگر به مکان خطرناکی می روید برنامه ای تنظیم می کنید که در فواصل زمانی مشخص هشداری برای دوستتان بفرستید. در صورتی که در زمان مشخص هشداری صادر نشد، دوستتان در خواهد یافت که شما در خطر هستید.

هم چنین اگر در جمعی باشید که دنبال بهانه ای برای ترک جلسه باشید، این اپلیکیشن به شما زنگ ساختگی می زند! برای این اپلیکیشن به GPS  و اینترنت نیاز دارید.

هرچقدر در این دنیای درهم و برهم، دنبال مقصر برای اتفاقات یا فجایع در خصوص دختران بگردیم، باز هم منافاتی با این موضوع ندارد که دختران نیاز دارند نهایت تلاش خود را برای حفظ امنیت خود بکنند

Life 360 Family Locator

همانند اپلیکیشن قبلی، این برنامه هم از سیستم ردیابی GPS استفاده می کند. با این برنامه شما می توانید اعضای خانواده خود را در هرجایی که باشند با استفاده از اینترنت بیابید. این برنامه برای اندروید و گوشی های غیرهوشمند موجود است.

4 اپلیکیشن برای حفظ امنیت دختران

علاوه بر ارسال پیام کمک در مواقع نیاز، این برنامه کاربری های دیگری نیز دارد؛ مانند اینکه شما می توانید مکان هایی که بسیار به ان رفت و آمد دارید را ذخیره کنید، هر زمان که به آن مکان برسید یا آنجا را ترک کنید، اعضای خانواده شما مطلع خواهند شد؛ هم چنین از جرم های به وقع پیوسته در محل زندگی خود اگاه می شوید.

تنها مسئله این است که منوی فعالیت با این اپلیکیشن کمی پیچیده به نظر می رسد.

Circleof6

همانطور که از نام این اپلیکیشن بر می آید، شما در این برنامه 6 نفر از دوستان خود را در دایره خود اضافه می نمایید. اگر در موقعیت خطرناکی قرار بگیرید با فعال کردن این اپلیکیشن، پیام از پیش تعریف شده ای برای این 6 نفر ارسال می شود.

4 اپلیکیشن برای حفظ امنیت دختران

این اپلیکیشن نیاز به iOS 4 یا بالاتر دارد و با آیفون 3G، آیفون 3GS، آیفون 4، آیفون 4S و آیفون 5 نیز سازگار است. این اپلیکیشن جایزه ی مسابقه «اپلیکیشن های ضد مزاحمت» کاخ سفید را از آن خود کرده است.

Hollaback!

در این اپلیکیشن، کاربران امکان این را خواهند داشت که عکسی از مزاحم خود آپلود کنند و داستان خود را در وبسایت این برنامه با موقعیت مکانی آن ثبت نمایند. در نتیجه برای ساکنان دیگر آن منطقه زنگ خطر خواهد بود. این کار خصوصاً در مزاحمت هایی که در مکان های عمومی به وقوع می پیوندد، مفید خواهد بود. در مترو، اتوبوس یا مکان های دیگر امکان عکس برداری بیشتر موجود است و خطر کمتری دارد.

4 اپلیکیشن برای حفظ امنیت دختران

این اپلیکیشن با اندروید و آیفون ها سازگار است؛ و در مجموع برخاسته از یک فعالیت خودجوش و اجتماعی به منظور پایان بخشیدن به مزاحمت های خیابانی است.

راضیه کتابچی

بخش دانش و زندگی تبیان


منبع: womensissues.about، themobileindian