تبیان، دستیار زندگی
رییس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش با اعلام تعداد دانش آموزان مدارس غیرانتفاعی برای سال تحصیلی جدید، میانگین شهریه ثابت این مدارس را در شهر تهران و سایر استان ها اعلام کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اعلام تعداد دانش آموزان مدارس غیرانتفاعی؛ میانگین شهریه ثابت غیرانتفاعی ها در سال گذشته

اعلام تعداد دانش آموزان مدارس غیرانتفاعی؛ میانگین شهریه ثابت غیرانتفاعی ها در سال گذشته


رییس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش با اعلام تعداد دانش آموزان مدارس غیرانتفاعی برای سال تحصیلی جدید، میانگین شهریه ثابت این مدارس را در شهر تهران و سایر استان ها اعلام کرد.


فرشته حشمتیان گفت: تعداد دانش آموزان ابتدایی که برای سال تحصیلی 92 ثبت نام کرده اند، تاکنون 543 هزار و 884 نفر است که این تعداد در سال گذشته 540 هزار و 832 دانش آموز بود و رشد 60 صدم درصدی را در تعداد دانش آموزان این مقطع نشان می دهد.

وی افزود: سال گذشته تعداد دانش آموزان مقطع راهنمایی مدارس غیرانتفاعی بیش از 551 هزار نفر بود که امسال میزان ثبت نام ها تاکنون 86 هزار و 520 نفر را نشان می دهد و این رقم در دبیرستان برای سال تحصیلی امسال حدود 290 هزار دانش آموز است که تاکنون در مدارس ثبت نام کرده اند، ضمن آنکه آمار دانش آموزان دبیرستانی در سال گذشته حدود 313 هزار نفر بود.

به گفته رییس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش، سال گذشته تعداد دانش آموزانی که در مدارس غیرانتفاعی تحصیل کرده اند، بیش از یک میلیون و 600 هزار نفر بود و امسال تاکنون بیش از 912 هزار نفر برای مدارس غیردولتی ثبت نام کرده اند.

حشمتیان ادامه داد: آمار نهایی دانش آموزان مدارس غیردولتی پایان شهریور ماه مشخص و اعلام خواهد شد.

وی درباره میانگین شهریه مدارس غیردولتی در شهر تهران، گفت: میانگین شهریه ثابت شهر تهران در سال تحصیلی گذشته در دوره ابتدایی یک میلیون و 682 هزار و 176 تومان، راهنمایی دو میلیون و 59 هزار و 969 تومان و در مقطع دبیرستان دو میلیون و 786 هزار و 713 تومان بود که بر اساس مصوبه شورای نظارت سازمان مدارس غیردولتی، امسال 15 تا 25 درصد به میزان این شهریه ها افزوده است.

میانگین شهریه مدارس غیردولتی در سایر استان ها نیز در مقطع ابتدایی 536 هزار و 468 تومان، در راهنمایی 708 هزار و 565 تومان و متوسطه 950 هزار تومان گزارش شده که این رقم ها در مناطق و شهرهای مختلف کشور بر اساس امکانات متفاوت بوده است.

رییس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: میانگین شهریه مدارس غیردولتی در سایر استان ها نیز در مقطع ابتدایی 536 هزار و 468 تومان، در راهنمایی 708 هزار و 565 تومان و متوسطه 950 هزار تومان گزارش شده که این رقم ها در مناطق و شهرهای مختلف کشور بر اساس امکانات متفاوت بوده است.

حشمتیان گفت: شهریه های عنوان شده میانگین مبالغی است که در شهر تهران و سایر شهرهای کشور به دست آمده است. لذا بر اساس وضعیت جغرافیایی و سایر امکانات مدارس، این شهریه ها متفاوت است، ضمن آنکه مبالغ فوق تنها شهریه ثابت مدارس غیرانتفاعی است و بر اساس مصوبه شورای نظارت امسال بین 15 تا 25 درصد به میزان شهریه های ثابت مدارس غیرانتفاعی اضافه شده است.

به گفته وی، بحث هوشمندسازی مدارس غیردولتی نیز یکی از برنامه های امسال است و پیش بینی می شود تا سال آینده 90 درصد مدارس غیرانتفاعی درصدهایی از هوشمندی را داشته باشند.

رییس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: سال گذشته اولویت با مدارس ابتدایی بود، اما امسال مدارس راهنمایی و متوسطه در اولویت هوشمندسازی قرار دارند که بخشنامه آن به همه مدارس غیرانتفاعی ارسال شده است.


نام منبع: خبرگزاری ایسنا

بخش سفیران تبیان