تبیان، دستیار زندگی
هفته هفتم لیگ برتر با برگزاری هفت بازی آغاز شد و با انجام تنها بازی باقیمانده بین استقلال تهران و استقلال خوزستان به پایان می رسد. مربیان بعد از بازی های این هفته حرف هایی زدند که خواندنی است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مربیان بعد از هفته هفتم چه گفتند؟


هفته هفتم لیگ برتر با برگزاری هفت بازی آغاز شد و با انجام تنها بازی باقیمانده بین استقلال تهران و استقلال خوزستان به پایان می رسد. مربیان بعد از بازی های این هفته حرف هایی زدند که خواندنی است.

فرکی: معادلات ما به هم خورد
دایی

حسین فرکی بعد از دیدار با پرسپولیس در نشست خبری اظهار داشت: قبل از بازی می دانستیم بازی دشواری داریم و به دلیل موقعیت دو تیم در جدول شرایط بازی حساس بود متاسفانه معادلاتی که برای این بازی حساب کرده بودیم با شروع بازی کاملا برعکس شد و قابل پیش بینی بود که پرسپولیس اینگونه بازی کند و به برد نیاز داشت و شما دیدید که در 10 دقیقه اول نتیجه بازی مشخص بود. وی ادامه داد: پیش بینی کرده بودیم که 10 دقیقه اول بازی راکنترل کنیم و به بازیکنان گفته بودیم که حریف روی ضربات ایستگاهی خطرناک است وبه گل می رسد و غافل شدیم البته توسط کلانتری می‌توانستیم به گل برسیم و توپ مان گل نشد و انها به گل رسیدند. از نتیجه بازی ناراضی هستم البته بیرون از خانه و مقابل پرسپولیس بازی کردیم و به پرسپولیس تبریک می‌گویم و این تیم به شرایط خوبی رسید و در نیمه اول از بازی تیمم راضی نبودم اما در نیمه دوم توپ را خوب می‌چرخاندیم اما دقت لازم را در زدن ضربات را نداشتیم. قابل پیش بینی بود که تیمی که حمله می کند ممکن است اسیر ضدحمله شود و همین اتفاق هم افتاد این دومین باخت ما بود و امیدوارم این امتیازی که از دست دادیم و را در بازی برگشت جبران کنیم کسب شش امتیاز از دو بازی عالی، چهار امتیاز خوب ، سه امتیاز مناسب ولی کمتر از آن قابل قبول نیست.

دایی: بدهکار هوادارانیم

علی دایی بعد از پیروزی سه بر یک مقابل فولاد خوزستان در نشست خبری اظهار داشت: همان‌طور که دیدید بازیکنان ما یک فوتبال منطقی را ارایه کردند و فکر می‌کنم نتیجه بازی باید چهار یا پنج بر صفر به سود ما می‌شد و بعد از 10 نفره شدن بازهم موقعیت گل داشتیم و فولاد به آن‌صورت موقعیت گلزنی نداشت و به بازیکنانم تبریک می‌گویم روی نقاط قوت و ضعف فولاد کار کرده بودیم. وی ادامه داد: با اینکه 50 درصد بازیکنان تازه وارد این فصل را استفاده کرده بودیم هماهنگی خوبی داشتیم و خیلی به هواداران‌مان بدهکاریم. در ضربات ایستگاهی خوب کار کردیم و به گل رسیدیم و در نیمه دوم فوتبال بهتری را به نمایش گذاشتیم و گل زدیم. می‌توانستیم یکی دو گل دیگر بزنیم و از همین حالا برای دربی آماده می‌شویم. حسین فرکی بزرگ ماست و همیشه به او احترام می‌گذاریم. در دقایق اولیه به گل رسیدیم که همین مسئله روند مسابقه را تغییر داد و بعد از گل‌ها هم خوب کار کردیم و یک هفته هم تمرینات خوبی داشتیم و همین موضوع به ما کمک زیادی کرد. سرمربی پرسپولیس در مورد اطمینان به جوانان و اینکه در دربی هم از جوانان استفاده می‌کنید یا نه، گفت: دربی شرایط مخصوص خودش را دارد و ما به این نگاه می‌کنیم که هرفردی آماده باشد وارد میدان خواهد شد. بهترین‌ها و آماده‌ترین‌ها وارد میدان می‌شوند.

حسین فرکی بعد از دیدار با پرسپولیس در نشست خبری اظهار داشت: قبل از بازی می دانستیم بازی دشواری داریم و به دلیل موقعیت دو تیم در جدول شرایط بازی حساس بود متاسفانه معادلاتی که برای این بازی حساب کرده بودیم با شروع بازی کاملا برعکس شد و قابل پیش بینی بود که پرسپولیس اینگونه بازی کند و به برد نیاز داشت و شما دیدید که در 10 دقیقه اول نتیجه بازی مشخص بود

پیروانی: تاوان جوانگرایی را می‌دهیم

سرمربی تیم فجر سپاسی گفت: ما در لیگ برتر تاوان جوانگرایی را می‌دهیم. غلام پیروانی پس از پایان دیدار صبای قم و فجر سپاسی اظهار داشت: صبا خیلی خوب بازی کرد، اگر در دقایق پایانی صحنه‌ای که به سود فجر بود داور پنالتی می‌گرفت بازی به سود ما تمام می‌شد اما همان صحنه در برگشت به ضرر ما تمام شد. وی افزود: بچه‌های ما جوان هستند، بعد از خوردن گل اول نظم تیمی بهم خورد که نباید این اتفاق رخ می‌داد اما متأسفانه این اتفاق افتاد، ما حمله می‌کردیم صبا ضد حمله می‌کرد که همان اتفاق هم باعث شد گل بزند. سرمربی تیم فجر سپاسی در ادامه گفت: ما تاوان جوانگرایی را می‌دهیم، بچه‌های ما خوب هستند و روز به روز بهتر می‌شوند. تیم ما دو هفته بازی سنگینی را پیگیری کرد و با توجه به این شرایط 4 مصدوم هم در این بازی داشتیم. پیروانی در ادامه گفت: با تمام این صحبت‌ها ما بازی کردیم و به هر حال فوتبال هزار حادثه دارد. به آینده این تیم خوش‌بین هستم.

خبرنگاران در نشست خبری گل‌محمدی شرکت نکردند

با توجه به عدم حضور یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از بازی ذوب‌آهن و نفت تهران، خبرنگاران تصمیم گرفتند هیچ سۆالی از سرمربی نفت تهران نپرسند. یحیی گل‌محمدی، سرمربی نفت تهران سال گذشته در دیدار تیمش با ذوب آهن در نشست خبری شرکت نکرده بود همچنین وی در نشست خبری پیش از آغاز بازی ذوب آهن با نفت حاضر نشد. پس از شکست 3 بر 2 نفت مقابل ذوب آهن هنگامی که گل‌محمدی پشت میز برای پاسخ به خبرنگاران نشست اصحاب رسانه به وی اعلام کردند ما با شما صحبتی نداریم و با توجه به کاری که سال گذشته و همچنین روز گذشته انجام داده‌اید با شما صحبت نخواهیم کرد.

بوناچیچ: نفت فوتبال انگلیسی بازی کرد

لوکا بوناچیچ سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن پس از برتری 3 بر 2 تیمش مقابل نفت تهران گفت: برای کسب این سه امتیاز تبریک می‌گویم، فارغ از دقایق پایانی که شرایط سخت شده بود توانستیم نفت را از پیش رو برداریم آنها سفت و سخت بازی کردند و در واقع باید بگویم فوتبال انگلیسی بازی کردند به جز نتیجه 3 بر 2 که می‌توانست 3 بر صفر باشد از این پیروزی خوشحالیم. وی در پاسخ به این سۆال که برخلاف بازی‌های گذشته، ذوب آهن به بازی تک ضرب روی آورده بود، اظهار داشت: از قبل می‌دانستیم از نظر بدنی نفت برتر از ماست بنابراین می‌دانستیم می‌توانیم از بازی فنی و تاکتیک‌های فردی استفاه کنیم بنابراین به بازی تک ضرب روی آوردیم. سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن با اشاره به اینکه برتری 3 بر صفر را با 3 بر 2 عوض کردیم، اظهار داشت: باید سعی کنیم این مسئله تکرار نشود بازیکنان به نوعی فکر می‌کردند با این سه گل بازی تمام شده باید این مسابقه را آنالیز کرده و جزئیات را گوشزد کنیم.

محمد مایلی کهن

مایلی‌کهن: از فرصت‌هایمان به خوبی استفاده کردیم

محمد مایلی‌کهن سرمربی تیم صبای قم پس از دیدار مقابل فجر سپاسی اظهار کرد: سالگرد شهادت رجایی و باهنر را به همه مردم تسلیت می‌گویم، ما امروز بازی خوبی انجام دادیم و از فرصت‌هایمان به خوبی استفاده کردیم. امروز هر دو تیم نشان دادند که از یکدیگر شناخت کافی دارند. وی افزود: تیم فجر کاملا جوانگرایی کرده بود و با انگیزه مقابل ما قرار گرفته ما هم نسبت به تیم فجر شناخت خوبی داشتیم، در نیمه اول فرصت‌های زیادی داشتیم و نتوانستیم گل بزنیم. سرمربی تیم صبای قم گفت: در نیمه دوم توانستیم گل بزنیم و یک پنالتی هم از دست دادیم.در مجموع ما خوب بازی کردیم، تیم فجر برای جبران آمده بود و ما در ضد حمله به آنها اجازه ندادیم. وی در پاسخ به این سۆال که چطور شد عنایتی پنالتی را زد، گفت: عنایتی خودش توپ را برداشت و پشت 18 قدم قرار گرفت، ما هم چیزی نگفتیم.

فیرات: از تیم ما چند بازیکن را در برزیل خواهید دید

سرمربی تیم فوتبال سایپای البرز گفت: مطمئن باشید از سایپا در ترکیب تیم ملی چند بازیکن را در برزیل خواهید دید. انگین فیرات در مورد شکست یک بر صفر تیمش مقابل تراکتورسازی گفت: بهترین فوتبال را به نمایش گذاشتیم، فرصت‌های زیادی از دست دادیم، یک توپ بادآورده پشت دفاع ما خورد و محمد نصرتی آن را به گل تبدیل کرد. گلی نبود که سایپا تسلیم شود. وی افزود: من خودم ترک زبان هستم و تشکر می‌کنم. امروز مورد تشویق قرار گرفتم، سایپای بهتری را در آینده خواهید دید، مطمئنا در آینده از این تیم چند بازیکن در برزیل می‌بینید. به تراکتورسازی به خاطر این برد تبریک می‌گویم.

اسکوکیچ: مقابل مس بی‌نقص و باهوش بازی کردیم

سرمربی تیم فوتبال ملوان انزلی گفت: ‌مقابل مس کرمان بی‌نقص و باهوش بازی کردیم و پیروز شدیم. دراگان اسکوکیچ پس از پیروزی 2 بر یک برابر مس کرمان، در نشست خبری اظهار داشت: مس را به خوبی آنالیز کرده بودیم و نقاط ضعف و قوتش را می‌شناختیم و از همان‌جا به این تیم ضربه زدیم. وی ادامه داد: به همه بازیکنانم تبریک می‌گویم. ما خیلی بی‌نقص بازی کردیم. بعد از آنکه گل خوردیم کمی دچار استرش شدیم. اما بازیکنان با تیزهوشی و بازی خوب‌شان توانستند به یک پیروزی شیرین برسند.

یاوری: بهتر از من دارید بیاورید

محمود یاوری پس از شکست خانگی 2 بر یک مقابل ملوان در نشست خبری که بیشتر حالت بگومگو با خبرنگاران داشت و چالش‌های زیادی بین او و خبرنگاران کرمانی پیش آمد، گفت: نیمه اول خوب بازی نکردیم ما برای گلزنی بدشانس نیستیم، بلکه شایستگی برای گلزنی نداریم. بازیکن ما از دو قدمی دروازه توپ را به بیرون می‌زند. وی ادامه داد: تیم مس همین است. شاید یکی دو روز بالاتر از این باشد. از روز اول هم گفتم بازیکنانی که از مس رفتند بهتر بودند. یاوری تصریح کرد: من با مدیرعامل باشگاه صحبت کردم و گفتم باید چند بازیکن به تیم اضافه شوند، به نظرم اهمیت ندادند. من 10 سی‌دی بازیکن در خانه دارم اما من در این روزها مدیرعاملی ندیدم که درباره مشکلات با او حرف بزنم.سرمربی مس کرمان در واکنش به اعتراض خبرنگاران در مورد نتایج ضعیف این تیم، گفت: اگر خیلی اعتراض دارید، باید به افرادی که تیم را بسته‌اند، اعتراض کنید، مدیرعامل و فردی به نام لهراسبی تیم را بسته‌اند. اگر می‌خواهید من را وادار به استعفا کنید، من این کار را نمی‌کنم ولی اگر بهتر از من سراغ دارید بروید بیاورید.

کرانچار:  جباری جواب ما را نداد

زلاتکو کرانچار سرمربی تیم  فولاد سپاهان پس از تساوی یک بر یک مقابل تیم داماش گیلان اظهار داشت: دو نیمه متفاوت داشتیم، نیمه اول خیلی خوب بودیم، موقعیت‌های زیادی هم داشتیم، نمی‌دانم نیمه دوم چرا بازیکنان بازی را ول کردند و عقب کشیدند البته داماش با ارسال توپ‌های بلند و بازیکنان بلند قد به تیم ما فشار وارد می‌کرد. وی افزود: بازیکنان داماش با ارسال توپ‌های بلند از اشتباهات ما استفاده کردند اما ما تمام تلاشمان را کردیم تا از گل زدن آنها جلوگیری کنیم. سرمربی تیم فولاد سپاهان گفت: ما جباری را آورده بودیم تا جایگزین محرم نویدکیا کنیم تا مسئولیت تیم را بر عهده بگیرد، جباری یکسری اخلاق و رفتار از خود بروز داد و نشان داد انگیزه لازم برای بازی کردن در تیم سپاهان را ندارد. او مصاحبه کرد که از فوتبال می‌خواهد خداحافظی کند، ما جباری را با تفکراتش تنها گذاشتیم تا تصمیم بگیرد. وی افزود: ما از جباری انتظارات زیادی داشتیم و می‌خواستیم در دو جبهه از او کمک بگیریم، هم در لیگ برتر و هم در آسیا اما متأسفانه نشد و باید هفته آینده با او صحبت کنیم.

جلالی: یک جام می گیریم

مجید جلالی پس از پیروزی یک بر صفر مقابل سایپا، گفت: زیر این هجمه فشار هواداران که به عنوان فرمانده نقش دارند، تراکتورسازی به جز 15 دقیقه اول بد ظاهر نشد.وی افزود: فوتبالی که در اصفهان و مقابل فجر سپاسی و مس کرمان ارائه کردیم بسیار رو به جلو بود، اما بعد از آن که مقابل مس گلی نزدیم هجمه علیه ما وارد شد. می‌دانم از کجا نشأت گرفت. الان زمان حرف زدن در این مورد نیست. جلالی در مورد اینکه شعارهایی داده می‌شد و اولیویرا مربی سابق تراکتورسازی را تشویق می‌کردند، عنوان کرد: به بازیکنان گفتم شما به این حرف‌ها کاری نداشته باشید. این هجمه‌ها علیه من است، می‌دانستم از قبل در این بازی برنده می‌شویم. این قول را همین جا به هواداران می‌دهم که یک جام می‌گیریم. امروز دیدیم که فولاد نتیجه نگرفت و در فوتبال این اتفاقات می‌افتد اما ما برنامه داریم که به موفقیت برسیم.

ناظمی: اول باید گل بخوریم تا...

افشین ناظمی پس از دیدار مقابل تیم فولاد سپاهان در صحبت‌های خود اظهار کرد: امروز دو نیمه متفاوت داشتیم، نیمه اول خوب بازی کردیم، نمی‌دانم چرا تیم ما بعد از اینکه گل می‌خورد بازیکنان یادشان می‌افتد که بازی کنند. موقعیت‌های خوبی داشتیم اما استفاده نکردیم. وی افزود: نیمه دوم شیوه بازی را تغییر دادیم و با اضافه کردن سیف‌اللهی به ترکیب تیم از موقعیت‌ها استفاده کردیم. از بازیکنان‌مان انتظار زیادی داشتیم و در طول بازی هم شانس‌ زیادی برای گل زدن داشتیم. سرمربی تیم داماش گیلان گفت: باید در تمام کناره‌های زمین کار کنیم و این ضعف من است، مطمئن باشید که این را برطرف می‌کنم. وی در مورد اینکه آیا با صحبت کردن مربیان در کنار زمین در طول بازی با بازیکنان مشکلی نداریم، گفت: فدراسیون این اختیار را به ما داده تا از مربیان در طول بازی کمک بگیریم. من به تنهایی نمی‌توانم با 11 نفر در یک زمان صحبت کنم و به همین دلیل از مربیان در طول بازی‌ها کمک می‌گیرم و به هیچ عنوان مشکلی با این موضوع ندارم

ابراهیم‌زاده: زندگی همچنان ادامه دارد

منصور ابراهیم‌زاده پس از شکست دو بر یک تیمش مقابل گسترش فولاد تبریز در هفته هفتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران، اظهار داشت: ناکامی‌های تیم ما در چند دیدار اخیر با بد بازی ‌کردن‌ امروز هم ادامه داشت. در نیمه اول می‌توانستیم گل‌های بیشتری ذخیره کنیم اما در نیمه دوم هم بد بازی کردیم و هم بد گل خوردیم و سرانجام بازی را واگذار کردیم. سرمربی تیم فوتبال راه آهن افزود: به گسترش فولاد تبریک می‌گویم، آنها تعصبی و درگیرانه بازی کردند اما احساس می‌کنم عدم حضور قربانی و یکی دو بازیکن دیگر ما کاملا احساس می‌شد. وی با اشاره به فرصت‌های تیم گسترش فولاد، عنوان داشت: فرصت‌هایی که برای آنها ایجاد شد روی شروع‎های مجدد بود. دقیقا همین فرصت‌ها برای ما پیش آمد اما آنها استفاده کردند و ما نتوانستیم. سرمربی تیم فوتبال راه آهن گفت: یک تیم از شروع مجددها به بهترین نحو استفاده می‌کند و تیمی دیگر نمی‌تواند این کار را بکند.

محمد مایلی‌کهن سرمربی تیم صبای قم پس از دیدار مقابل فجر سپاسی اظهار کرد: سالگرد شهادت رجایی و باهنر را به همه مردم تسلیت می‌گویم، ما امروز بازی خوبی انجام دادیم و از فرصت‌هایمان به خوبی استفاده کردیم. امروز هر دو تیم نشان دادند که از یکدیگر شناخت کافی دارند

حسین خطیبی: چرخشی به نشست خبری می‌آییم!

مربی تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز پس از پیروزی این تیم برابر راه آهن گفت: ما این تیم را به خوبی آنالیز کرده بودیم و به همین خاطر توانستیم سه امتیاز این دیدار را کسب کنیم. حسین خطیبی که به جای رسول سرمربی این تیم به نشست خبری آمده بود در پاسخ به پرسش خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس ورزشگاه تختی که چرا رسول به عنوان سرمربی در این نشست حاضر نشد گفت: ما به صورت چرخشی در نشست های خبری حاضر می شویم و این بار نوبت من بود که بیایم! وی در ارزیابی اش از دیدار برابر راه آهن گفت: نیمه اول بازی متعادلی را از سوی هر دو تیم شاهد بودیم اما در نیمه دوم ما روش بازی را تغییر دادیم و توانستیم با اضافه کردن مهاجم سه امتیاز این دیدار را کسب کنیم. ما راه آهن را به خوبی آنالیز کرده بودیم و به همین خاطر توانستیم در نیمه دوم هجومی تر کار کنیم و سه امتیاز این دیدار را بگیریم. مربی تیم فوتبال گسترش فولاد در مورد صحنه پنالتی که برای این تیم گرفته شد گفت: نمی توانم به درستی در مورد آن صحنه اظهار نظر کنم. نمی دانم خطا پشت محوطه جریمه صورت گرفت یا داخل محویه. با این حال امیدوارم بتوانیم در دیدارهای آینده نتایج خوبی بگیریم.

فرآوری: حسین محمدی

بخش ورزشی تبیان

منبع : فارس