تبیان، دستیار زندگی
اگر ما راه ورود شیاطین را به خانه باز بگذاریم تا روح فرزندانمان آسیب ببیند، مقصر هستیم. ماهواره، یك راه ورود شیطان است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ماهواره، دام شیطان است

ماهواره


اگر ما راه ورود شیاطین را به خانه باز بگذاریم تا روح فرزندانمان آسیب ببیند، مقصر هستیم. ماهواره، یك راه ورود شیطان است.


ما به جای پدر و مادرهایی که نمی‌دانند چه بلایی سر فرزندانشان می‌آورند، استغفار می‌کنیم! وقتی حضرت علی (ع) خبردار شدند که یک خلخال از زن پای یهودی دزدیده‌اند، فرمودند: اگر انسان از این خبر بمیرد، جای تعجب نیست. آیا ما الان باید در مقابل ظلم بی‌اعتنا باشیم؟ آیا اگر ما بستری را فراهم کردیم تا به کسی ظلمی بشود، مقصر نیستیم؟

اگر ما راه را برای خیانت و تجاوز باز بگذاریم، مورد مواخذه قرار می‌گیریم و مقصر هستیم. پس اگر ما راه ورود شیاطین را به خانه باز بگذاریم تا روح فرزندانمان آسیب ببیند، مقصر هستیم. افرادی که خیلی راحت ماهواره را در خانه‌هایشان می‌بینند، فکر نمی‌کنند که چه بستری برای ظلم و جنایت برای فرزندانشان فراهم می‌کنند؟ شاید ماهواره، ده‌ها هزار فیلم‌های مستند خوب هم داشته باشد، اما همه قبول دارند که اگر ماهواره فیلم‌های علمی و مستند دارد، فیلم‌های مبتذلی هم دارد که از هر سمی برای جوانان ما کشنده‌تر است. توجیه خانواده‌ها این است که ما کانال‌ها را قفل می‌کنیم. آیا شما تمام ساعت در خانه مواظب هستید که فرزندانتان کانال‌ها را باز نکنند؟ آیا شما احتمال نمی‌دهید که فرزندانتان بتوانند کانال‌ها را باز کنند؟

بعضی‌ها می‌گویند که ما می‌خواهیم فرزندانمان را امروزی و آزاد بار بیاوریم تا خودشان انتخاب کنند. من هم می‌گویم: پس یک سفره غذای سالم و مسموم را آماده کنید تا آن‌ها خودشان غذای سالم را انتخاب کنند. آن‌ها می‌گویند که اگر اشتباهاً غذای مسموم بخورند، می‌میرند. من هم می‌گویم: فرزندانتان دارند از لحاظ روحی می‌میرند.

بیایید گناهان را کم کنیم، از ماهواره شروع کنیم، از لقمه‌ی حرام دوری کنیم و از غیبت و دروغ بپرهیزیم. هر کسی می‌تواند یک گناه را در زندگی‌اش حذف کند.

همه‌ی مردم دارند از آتش مشکلات می‌سوزند و می‌نالند، همه دوست دارند از آتش مشکلات بیرون بیایند و همه دوست دارند که هزینه‌ی حل مشکلات را هم بپردازند. خداوند در آیه 6 سوره تحریم برای بیرون آمدن از آتش مشکلات می‌فرماید: ای کسانی که ایمان آورده‌اید و دچار گناه شده‌اید، گناه آتش است، اگر می‌خواهید از آتش جهنم نجات پیدا کنید خودتان و خانواده‌تان را از گناه دور کنید. شما سعی کنید همین الان بساط ماهواره را جمع کنید. به خدا قسم، ماهواره باعث فساد جوانان می‌شود؛ و خانواده را تباه می‌کند.

بدانید که ضرر ماهواره از منفعتش بیشتر است. آیا شما حاضر هستید عفت، دیانت، آسایش روحی، شخصیت و هویت جوانتان را بدهید تا چند فیلم ببینید؟ یعنی در کنار دیدن یک فیلم، این قدر آسیب ببینیم؟

ماهواره

گردانندگان ماهواره می‌گویند ما کاری خواهیم کرد که زنان و مردان متعهد ایرانی به فساد کشیده شوند. اگر دولت می‌خواهد مشکلات جامعه را کم بکند، باید گناه را در جامعه کم کند. در ادامه آیه، خداوند می‌فرماید: آتش گناهی که امروز در این دنیا زندگی شما را گرفته است، این آتش در قیامت شعله‌ور است.

بیایید گناهان را کم کنیم، از ماهواره شروع کنیم، از لقمه‌ی حرام دوری کنیم و از غیبت و دروغ بپرهیزیم. هر کسی می‌تواند یک گناه را در زندگی‌اش حذف کند. آیه 33 سوره انفال می‌فرماید: من شما را در عذاب قرار نمی‌دهم، به شرط اینکه ولی خدا و استغفار در جمع شما باشد. پس هر کس می‌خواهد از آتش مشکلات بیرون بیاید، با امام زمان (عج) عهدی ببندد برای ترک حرام، یا انجام دادن حلال یا کمک به دیگران.

گناه آتش است. ما نمی‌توانیم با قانون، ماهواره‌ها را جمع کنیم. ما باید با ایمان به فساد و مضرات ماهواره‌ها، آن‌ها را جمع کنیم. مردم باید باور کنند که مضرات ماهواره از منافع آن بیشتر است تا ماهواره‌ها را جمع کنند. در ضمن، در زندگی‌مان استغفار کنیم. با این کارها می‌توانیم از آتش مشکلات خارج شویم. خداوند وعده داده است كه هر کس عوض بشود، خداوند بدی‌های او را به نیکی تبدیل می‌کند. انسان بی‌گناه وجود ندارد.

منبع: سایت سمت خدا


باشگاه کاربران تبیان - برگرفته از تبلاگ: پایگاه اطلاع رسانی ریحانة النبی

مطالب مرتبط:

آسیب‌های ناشی از ماهواره چیست؟

آوینی درباره ماهواره چه می‏گوید؟