تبیان، دستیار زندگی
نیما رییسی در ارتباط با حضورش در سریال «ستاره حیات» گفت: در شرایطی بودم که نیاز داشتم سر کاری باشم؛ به هر حال ما از این راه ارتزاق می‌کنیم و منتی هم بر سر کسی نیست، اما متاسفانه این ارتزاق ما را همه می‌بینند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

راه ارتزاق

گفت‌وگو با نیما رییسی به انگیزه بازی در «ستاره حیات»


نیما رییسی در ارتباط با حضورش در سریال «ستاره حیات» گفت: در شرایطی بودم که نیاز داشتم سر کاری باشم؛ به هر حال ما از این راه ارتزاق می‌کنیم و منتی هم بر سر کسی نیست، اما متاسفانه این ارتزاق ما را همه می‌بینند.

نیما رئیسی

این بازیگر همچنین در گفت‌وگوی‌ خود از حضور در سریال «داستان یک شهر» اصغر فرهادی به عنوان نقطه عطفی در کارنامه کاری‌اش یاد کرد.

او در عین حال درباره‌ی وضعیت تلویزیون اظهار کرد:‌ وضع مالی تلویزیون بسیار خراب است.

***

نیما رییسی پس از حضور در سریال «میوه ممنوعه» در تلویزیون حضور نداشت.

این حضور پس از پنج سال موجب شد تا او را در سریال «ستاره حیات» و پس از آن سریال «پروانه» که پیش‌تر پخش شد، ببینیم.

سریال «ستاره حیات» با مضمون فوریت‌های پزشکی اکنون از شبکه سه سیما به روی آنتن می‌رود و نیما رییسی در آن ایفای نقش کرده است.

این بازیگر درباره علت اینکه پذیرفت در سریال «ستاره حیات» ایفای نقش کند، به دلیل شرایط وسواس در انتخاب نقشی که دارد، گفت: زمانی که پذیرفتم در سریال «ستاره حیات» باشم کار بهتر دیگری تحت عنوان «پروانه» به من پیشنهاد شد که پیش از آن من سریال «ستاره حیات» را پذیرفته‌ بودم. از طرفی حجم کاری من در سریال «پروانه» به اندازه‌ای نبود که نتوانم کار دیگری را انجام دهم.اما سریال «پروانه» پس از انتخاب «ستاره حیات» آمد و خیال من را راحت کرد و باعث شد که از این منظر از انتخابم راضی شوم.

وی ادامه داد: در ارتباط با حضورم در ماجرای «ستاره حیات» نیز در شرایطی بودم که نیاز داشتم سر کاری باشم؛ به هر حال ما از این راه ارتزاق می‌کنیم و منتی هم بر سر کسی نیست اما متاسفانه این ارتزاق ما را همه می‌بینند.

نیما رئیسی

رییسی همچنین از حضورش در رادیو گفت و اینکه پناه آوردن به رادیو پیش از این او را از کارهای ضعیف دور می‌کرد، اما اکنون یک جاهایی دست‌ و بالش بسته است.

این بازیگر درباره‌ی نقش خود در سریال «ستاره حیات» گفت: این سریال حسنی که دارد که شغل‌محور است. این سریال از این منظر برایم جذاب بود به دلیل اینکه اصولا در سیستم سریال‌های ما نقش‌ها تعریف داستانی دارند تا تعریف شغلی، موقعیت ، حادثه و اتفاق. از طرفی فیلمنامه «ستاره حیات» پر از اتفاقات و لحظه‌های اکتیو بود و کاراکتر‌های آن نیز هویت مستقل داشتند.

وی با اشاره به نقش خود گفت: صحبت از آدم‌هایی است که شغل بسیار حساسی دارند و با جان آدم‌ها سر و کار دارند و این برای من احساس خوبی بود به جهت اینکه آدم به نوعی در این شغل ادای دین می‌کند. اما به نظرم زندگی این نوع افراد سراسر تلاش، استرس و ازخودگذشتگی است و یک جورهایی زندگی دوباره بخشیدن به افرادی است که در لحظه‌های خاص به کمک نیاز دارند.

رییسی در بخش دیگری از گفت‌وگوی‌اش گفت: مجموعه این اتفاقات باعث شد که در انتخاب نقشم در این سریال سختگیری نکنم. ما مجموعه‌ای پیش رو داشتیم که خیلی نگاه هنری در آن کارآمد نبود.

او در ادامه درباره‌ی وضعیت تلویزیون نیز با اعتقاد بر اینکه اوضاع مالی تلویزیون اوضاع خوبی نیست، گفت:‌ وضعیت تلویزیون بسیار خراب است و هنوز بابت سریالی که کار کرده بودیم بدهکار است. با وجود اینکه این سریال مشارکتی بود.

جای خوشبختی است که آن سال‌ها با کسی کار کردم که اکنون در جایگاه درخور و شایسته و جهانی است؛ کماینکه همان موقع که با اصغر فرهادی کار می‌کردیم جز این انتظار نمی‌رفت

*** خوشبختی است که با اصغر فرهادی کار کردم

رییسی در یک بخش دیگر از گفت‌وگوی خود از حضورش در سریال «داستان یک شهر» اصغر فرهادی که نقطه عطفی برای او بود، گفت و توضیح داد: جای خوشبختی است که آن سال‌ها با کسی کار کردم که اکنون در جایگاه درخور و شایسته و جهانی است؛ کماینکه همان موقع که با اصغر فرهادی کار می‌کردیم جز این انتظار نمی‌رفت.

او ادامه داد: تجربه حضور در سریال «داستان یک شهر» بسیار لذت‌بخش بود و جزو تجربه‌های خیلی خوبی بود که یک بازیگر برای تجربه‌های بعدی بدعادت می‌شد. از این جهت که همه کارها را با کارهای اصغر فرهادی و فضای کاری‌اش مقایسه می‌کنیم. به طور کلی خوشحالم که این سریال دوباره پخش می‌شود.

رییسی با اشاره به اینکه «داستان یک شهر» در آن سال‌ها که پخش شد ظلمی در حق آن صورت گرفت، گفت: شبکه تهران در آن سال‌ها شبکه محدودی بود که پخش این سریال از این شبکه موجب شد که خوب دیده نشود و افراد معدودی این سریال را ببینند. این در حالی است که شاید همان موقع این سریال از یکی از شبکه‌های سراسری پخش می‌شد اتفاق دیگری می‌افتاد ولی به هر حال هیچ یک از این اتفاقات از ارزش این سریال کم نمی‌کند.

این بازیگر در پایان یادآور شد: در سال 73 با سریال «حباب» آقای معارفی حضور در تلویزیون را شروع کردم اما در سال 78 حضور در سریال «داستان یک شهر» نقطه عطف و شروع کارم بود.

بخش سینما و تلویزیون تبیان


منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران ، ایسنا