سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز در دیدار سلطان قابوس پادشاه عمان و هیأت همراه با اشاره به روابط دوستانه و گرم ایران و عمان و سابقه خوبی كه از كشور و دولت عمان در ذهن ملت ایران وجود دارد تأكید كردند: زمینه های متعددی برای گس
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دیدار سلطان قابوس پادشاه عمان با رهبر انقلاب


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز در دیدار سلطان قابوس پادشاه عمان و هیأت همراه با اشاره به روابط دوستانه و گرم ایران و عمان و سابقه خوبی كه از كشور و دولت عمان در ذهن ملت ایران وجود دارد تأكید كردند: زمینه های متعددی برای گسترش بیش از پیش روابط دو كشور در حوزه های مختلف بویژه در بخش گاز وجود دارد.

سلطان قابوس و رهبر و روحانی

ایشان كشور عمان را یك همسایه خوب و حقیقی برای جمهوری اسلامی ایران برشمردند و درخصوص مسائل منطقه افزودند: منطقه، اكنون در شرایط حساس و خطیری قرار گرفته كه نیازمند هماهنگی بیشتر دو كشور است.

رهبر انقلاب اسلامی، شرایط منطقه را در معرض بحران، توصیف كردند و گفتند: علت اصلی وضعیت فعلی منطقه، دخالتهای گوناگون از بیرون منطقه است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یكی از مسائل خطرناك در منطقه را دخالت دادن مسائل دینی، فرقه ای و مذهبی در اختلاف های سیاسی كشورها دانستند و افزودند: متأسفانه با حمایت برخی كشورهای منطقه، یك گروه تكفیری شكل گرفته كه با همه گروههای مسلمان درگیر است اما حامیان این جریان باید بدانند كه این آتش، دامان آنها را نیز خواهد گرفت.

ایشان با تأكید بر اینكه رژیم صهیونیستی نیز یك تهدید دائمی در منطقه و مورد حمایت همه جانبه امریكا است، خاطرنشان كردند: رژیم فاسد صهیونیستی با دارا بودن انبارهای گسترده سلاحهای كشتار جمعی بسیار خطرناك، تهدیدی جدی برای منطقه است.

رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: منطقه نیازمند امنیت عمومی است و این هدف مهم تنها با اعلام ممنوعیت واقعی سلاح های كشتار جمعی در منطقه، محقق خواهد شد.

در این دیدار كه آقای روحانی رئیس جمهور نیز حضور داشت، سلطان قابوس با ابراز خرسندی فراوان از دیدار با رهبر انقلاب اسلامی، روابط ایران و عمان را با توجه به پیوندهای تاریخی و فرهنگی دو كشور، بسیار خوب خواند و گفت: در مذاكرات با رئیس جمهور ایران زمینه های گسترش بیشتر روابط در بخش های مختلف از جمله اقتصادی، ترانزیتی و بویژه در حوزه گاز، بررسی شد.

منطقه نیازمند امنیت عمومی است و این هدف مهم تنها با اعلام ممنوعیت واقعی سلاح های كشتار جمعی در منطقه، محقق خواهد شد

وی با تأیید سخنان رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر شرایط حساس و خطیر منطقه و تهدید رژیم صهیونیستی تأكید كرد: برون رفت از شرایط كنونی نیازمند در نظر گرفتن مصالح مردم منطقه و همكاری كشورهای منطقه است

 ضیافت شام روحانی به افتخار سلطان قابوس

پادشاه عمان در آخرین روز از سفر سه روزه خود  دوشنبه شب در ضیافت شام رئیس‌جمهور شرکت کرد.

سلطان قابوس و روحانی

هیئت عالی رتبه سیاسی-اقتصادی عمان را پادشاه، 5 وزیر و یکی از مشاوران عالی پادشاه تشکیل می‌دهد. هیئت عالی رتبه عمانی امروز به سفر سه روزه خود به ایران پایان می‌دهد.

دیدار وزرای امور خارجه و دفاع با سلطان قابوس

سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با پادشاه عمان دیدار و درباره مناسبات و روابط دو کشور در زمینه‌های دفاعی و بین‌المللی گفتگو کردند.

 دهقان و سلطان قابوس در این دیدار که عصر دوشنبه در مجموعه سعدآباد تهران برگزار شد، در خصوص راهکارهای همکاری‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران و عمان با یکدیگر تبادل نظر کردند، همچنین ظریف و پادشاه عمان نیز در دیدار با یکدیگر در خصوص آخرین تحولات و مسایل منطقه‌ای و بین‌المللی و چگونگی راهکارهای ارتقاء مناسبات همه جانبه تهران – مسقط گفتگو کردند.

فرآوری : عطالله باباپور

بخش سیاست تبیان


منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر اثار آیت الله خامنه ای/ شبکه ایران/ تابناک

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x