تبیان، دستیار زندگی
رئیس انجمن طناب زنی آموزش و پرورش مدارس کشور با اظهارامیدواری از اینکه روزی برسد مردم به جای قلیان با طناب به پارکها بروند افزود: امسال 61 تیم دانش آموزی شامل 30 تیم از پسران و 31 تیم از دختران در مسابقات این رشته ورزشی شرکت کردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برگزاری مسابقات طناب زنی در نیشابور

پیگیری ثبت در ورزش های بین المللی مدارس

برگزاری مسابقات طناب زنی در نیشابور/ پیگیری ثبت در ورزش های بین المللی مدارس


رئیس انجمن طناب زنی آموزش و پرورش مدارس کشور با اظهارامیدواری از اینکه روزی برسد مردم به جای قلیان با طناب به پارکها بروند افزود: امسال 61 تیم دانش آموزی شامل 30 تیم از پسران و 31 تیم از دختران در مسابقات این رشته ورزشی شرکت کردند.


حسن خدادادی در حاشیه برگزاری نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی دانش آموزان ابتدایی کشور در نیشابور اظهارکرد: در آموزش و پرورش، یک میلیون دانش آموز طناب زنی آموختند و ما به لحاظ کمی در جهان حرف اول را می زنیم.

ناظر رشته طناب زنی با بیان این که طناورز یکی از ماندگار ترین و موثرترین طرح هایی است که در آموزش و پرورش به اجرا درآمده است، تصریح کرد: در نظر خواهی به عمل آمده از استانهای کشور، این رشته ورزشی در اولویت برگزاری مسابقات و سایر ورزشهای آنان بوده است.

وی که مدرس دانشگاه و مدارس کشور نیز هست، با اشاره به این که در نوشتن دستورالعمل فنی این رشته مطالعات بسیاری انجام داده است، گفت: بزرگترین افتخارم این است که در کنار نیروهای جوان و گمنام این رشته کم هزینه را در مدارس کشور اجرایی ساختم.

خدادادی افزود:همه فکر می کنند طرح ملی طناورز به خاطر کم هزینه بودن ملی شد یا موفق بود اما من عشق، دلسوزی و دردمندی معلمان تربیت بدنی را نیز به این عامل اضافه می کنم این در حالی است که دومیدانی نیز کم هزینه است، اما توفیقات ما را نداشته است.

همه فکر می کنند طرح ملی طناورز به خاطر کم هزینه بودن ملی شد یا موفق بود اما من عشق، دلسوزی و دردمندی معلمان تربیت بدنی را نیز به این عامل اضافه می کنم این در حالی است که دومیدانی نیز کم هزینه است، اما توفیقات ما را نداشته است.

وی اضافه کرد: در بازخوردها مشاهده شد، اولیا نیزاز این طرح استقبال کرده و اظهار می کردند که بچه ها درگیراین طرح شده و طناب زنی را به خانه آوردند.

خدادادی در خصوص آموزش مربیان این رشته اظهار داشت: آموزش متمرکز دو سال پیش در رامسر با برگزاری کارگاههای عملی و تئوری برای نمایندگان و روسای انجمنهای طناب زنی استانها انجام شد.

وی جذابیت این رشته را به علت محدودیتهای موجود برای دختران بشتر از پسران دانست و ابراز داشت: امسال پسران با 30 و دختران با 31 تیم در مسابقات شرکت کردند.

خدادادی که در حال پی گیری است تا طناب زنی جز ورزشهای فدراسیون بین المللی ورزشی مدارس"i s f" شود، بیان داشت: در دنیا، آمریکا حرف اول این رشته را می زند و انجمن پزشکان قلب این کشور به خاطر تاثیر مفید این ورزش روی قلب و عروق از آن حمایت می کند.

وی در خصوص عدم اعزام دانش آموز به بازیهای آسیایی این رشته گفت: برخی محدودیتهای موجود در فدراسیون دانش آموزی سبب این مسئله شد و پیام طرح ملی طناب زنی و تلاش معلمان تربیت بدنی و رییس کمیته طناب زنی به فدراسیون نرسید یا آنان نمی خواهند که بشنوند.این در حالی است که تنها ورزشی که توانست خودش را در منطقه صفر مرزی میرجاوه نگه دارد،طناب زنی است.

خدادادی از برگزار کنندگان جشنواره ورزشی دانش آموزان ابتدایی تشکر و اظهار امیدواری کرد: حرکتهای فرهنگی  ورزشی به لحاظ قهرمانی نیز ایران را به رشد و پیشرفت برساند.


منبع: خبرگزاری مهر

بخش سفیران تبیان