تبیان، دستیار زندگی
رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران گفت: طرح سنجش نوآموزان تا پایان نیمه دوم شهریورماه خواهد بود و در صورت تعداد زیاد مراجعه کنندگان تا پایان شهریورماه تمدید خواهد شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پایان طرح سنجش نوآموزان تا نیمه شهریورماه

مراجعه 80 درصد دانش آموزان به پایگاه سنجش سلامت

پایان طرح سنجش نوآموزان تا نیمه شهریورماه/مراجعه 80 درصد دانش آموزان به پایگاه سنجش سلامت


رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران گفت: طرح سنجش نوآموزان تا پایان نیمه دوم شهریورماه خواهد بود و در صورت تعداد زیاد مراجعه کنندگان تا پایان شهریورماه تمدید خواهد شد.


وجیه الله پرویزی در پاسخ به این سوال که پایان طرح سنجش سلامت نوآموزان تا چه زمانی است؛ اظهار کرد: اجرای این طرح طبق مصوبات طرح سنجش، تا پایان نیمه دوم شهریورماه خواهد بود و در صورتی که تعداد مراجعه کنندگان به پایگاهی خاص زیاد باشد، پذیرش پایگاه فوق تا پایان شهریورماه نسبت به پذیرش نوآموزان تمدید می شود.

وی افزود: درصورتی که والدین بازماندگان از تحصیل تا پایان شهریورماه هنوز نسبت به ثبت نام نوآموز خود اقدامی نکرده باشند، جهت رفاه حال اولیاء و مربیان، مهرماه نسبت به تمدید زمان مراجعه به 3 یا 4 پایگاه اقدام می شود.

اجرای این طرح طبق مصوبات طرح سنجش، تا پایان نیمه دوم شهریورماه خواهد بود و در صورتی که تعداد مراجعه کنندگان به پایگاهی خاص زیاد باشد، پذیرش پایگاه فوق تا پایان شهریورماه نسبت به پذیرش نوآموزان تمدید می شود.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی تهران با بیان اینکه این طرح در دو مرحله مقدماتی و تخصصی در مناطق 19 گانه آموزش و پرورش استان تهران انجام می گیرد، ادامه داد: در مرحله نخست نسبت به سنجش بینایی، شنوایی، گفتار، قد و وزن و موارد پزشکی بررسی ها صورت می گیرد و درصورتی که نوآموز دارای موارد مشکوک باشد، به 4 مرکز تخصصی در این طرح ارجاع داده خواهد شد.

مراجعه 80 درصد دانش آموزان به پایگاه سنجش سلامت

پرویزی خاطرنشان کرد: تاکنون 80 درصد دانش آموزان به این پایگاه ها مراجعه نموده که مشکل آنها اکثرا در زمینه بینایی، شنوایی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بوده که با تجویز عینک یا سمعک برای آنها حل شده است. از این آمار تقریبا نزدیک به 10 درصد به پایگاه های تخصصی ارجاع داده شده اند. عدم مراجعه آنها به مراکز تخصصی غالباٌ توسط خود اولیاء بوده است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته از ارزیابی بین 96 هزار نوآموز، 330 نفر به مدارس استثنایی رفته و بقیه نوآموزان در مدارس عادی مشغول به تحصیل بودند، اذعان داشت: بسیاری از والدین این نوآموزان نیز که خواستار تحصیل در مدارس عادی بودند، از طریق معلم رابط یا تلفیقی مشکل آنها حل شده و این معلمان 2 تا 4 ساعت به نوآموزان خاص آموزش می دهند. ضمن اینکه هزینه این طرح 80000 ریال می باشد.


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان