تبیان، دستیار زندگی
معاون سلامت و تربیت بدنی آموزش و پرورش ضمن اشاره به برنامه هایی که در معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارتخانه تعریف و تدوین شده، از اجرای شش رشته ورزشی ویژه دانش آموزان در پایه های دوم ابتدایی تا اول متوسطه اول خبر داد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مسابقات کشوری دانش آموزان در رشته های ورزشی از دوم شهریور آغاز شد

مسابقات کشوری دانش آموزان در رشته های ورزشی از دوم شهریور آغاز شد


معاون سلامت و تربیت بدنی آموزش و پرورش ضمن اشاره به برنامه هایی که در معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارتخانه تعریف و تدوین شده، از اجرای شش رشته ورزشی ویژه دانش آموزان در پایه های دوم ابتدایی تا اول متوسطه اول خبر داد.


کیومرث هاشمی با بیان اینکه امسال برای دانش آموزان کلاس اول برنامه ورزشی در نظر گرفته نشده است، گفت: با توجه به اینکه سال اول، سال سازگاری دانش آموزان با محیط مدرسه است، زنگ ورزش در قالب بازی برای دانش آموزان طراحی شده است، اما از پایه دوم ابتدایی تا اول متوسطه اول هر پایه ای دارای رشته ورزشی ویژه است.

وی افزود: بر همین اساس دانش آموزان پایه دوم ابتدایی در رشته ژیمناستیک، سوم شنا، چهارم طناب زنی، پنجم پینگ پنگ، ششم دوو میدانی و پایه هفتم (اول متوسطه اول) در رشته بسکتبال فعالیت خواهند داشت.

امسال برای نخستین بار به جز رشته بسکتبال در تمامی رشته های ورزشی دانش آموزان پایه ابتدایی، جشنواره کشوری این مسابقات برگزار می شود تا نفرات برگزیده، انتخاب شوند.

معاون سلامت و تربیت بدنی آموزش و پرورش همچنین گفت: امسال برای نخستین بار به جز رشته بسکتبال در تمامی رشته های ورزشی دانش آموزان پایه ابتدایی، جشنواره کشوری این مسابقات برگزار می شود تا نفرات برگزیده، انتخاب شوند.

هاشمی با بیان اینکه کمیته استعدادیاب در این جشنواره و مسابقات حضور خواهند داشت، گفت: در این رشته ها 3000 نفر از دانش آموزان در رشته های ژیمناستیک، شنا، طناب زنی، پینگ پنگ و دوومیدانی با یکدیگر رقابت خواهند کرد و نفرات برگزیده هر رشته از طریق فدراسیون های مربوطه به عنوان سرمایه های ورزشی کشور شناسایی خواهند شد.

به گفته وی، این جشنواره ورزشی دانش آموزان در شهر بابل نیشابور برگزار می شود که مسابقات پسران از دوم شهریور ماه تا هفتم شهریور ماه و مسابقات دختران دانش آموز نیز از هفتم تا سیزدهم شهریور ماه برگزار خواهد شد.


منبع : خبرگزاری ایسنا

بخش سفیران تبیان