تبیان، دستیار زندگی
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ، از راه اندازی 1300 مدرسه قرآنی برنامه ای در کشور خبر داد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

راه اندازی 1300 مدرسه قرآنی برنامه ای در کشور

راه اندازی 1300 مدرسه قرآنی برنامه ای در کشور


معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ، از راه اندازی 1300 مدرسه قرآنی برنامه ای در کشور خبر داد .


حسین هژبری در مراسم افتتاح سی و یکمین مسابقات کشوری قرآن، نمازو عترت دختر که در سالن شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: مدارس قرآنی در پایه های اول، دوم و سوم راه اندازی شده است و این طرح جدیدی بود که در مدارس کشور اجرا شد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه خانواده ها از راه اندازی مدارس قرآنی استقبال چشم گیری کردند، اظهار کرد: میزان رضایت دانش آموزان از اجرای این طرح را نیز می توان با بررسی نظرسنجی آنان و نتایج پژوهش ارزیابی کرد.

مدارس قرآنی در پایه های اول، دوم و سوم راه اندازی شده است و این طرح جدیدی بود که در مدارس کشور اجرا شد.

هژبری با اشاره به اینکه 50 هزار گروه سرود در کشور فعالیت می کنند، خاطرنشان کرد: از این آمار یک هزار سرود اثرهنری فاخر و ارزشمند است.

وی با بیان اینکه در حوزه قرآنی فعالیت هایی مانند عترت، اذان، مداحی، صحیفه سجادیه، نهج البلاغه و احکام صورت می گیرد، تصریح کرد: در حوزه فرهنگ و هنر نیز برنامه های مختلفی مانند سرود اجرا می شود.

این مسئول با بیان اینکه باید دانش آموزان از آیه های قرآن کریم به درستی بهره مند شوند، افزود: آنان با انجام این اقدام می توانند در زمینه های مختلف زندگی موفق باشند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه قرآن کریم راهنما و هدایتگر انسان ها است، خاطرنشان کرد: هر فردی برای رسیدن به سعادت می تواند از این کتاب آسمانی به عنوان نقشه راه زندگی استفاده کند.


منبع: خبرگزاری ایسنا

بخش سفیران تبیان