تبیان، دستیار زندگی
پایگاه اینترنتی مشیبل، ۱۰ کشوری که بیشترین سرعت دسترسی به اینترنت را در سه ماهه اول ۲۰۱۳ در جهان به خود اختصاص داده‌اند را معرفی کرد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رکورددار بیشترین سرعت اینترنت در جهان


پایگاه اینترنتی مشیبل، 10 کشوری که بیشترین سرعت دسترسی به اینترنت را در سه ماهه اول 2013 در جهان به خود اختصاص داده‌اند را معرفی کرد.

اینترنت

10 کشور برتر دنیا از نظر سرعت دسترسی به اینترنت معرفی شدند که در این میان کره جنوبی و بعد از آن ژاپن در صدر این رده‌بندی قرار دارند.

پایگاه اینترنتی مشیبل، 10 کشوری که بیشترین سرعت دسترسی به اینترنت را در سه ماهه اول 2013 در جهان به خود اختصاص داده‌اند را معرفی کرد.

بر این اساس کره جنوبی با سرعت متوسط 14,2 مگابیت در ثانیه در صدر جدول ایستاده است، سرعت اینترنت این کشور نسبت به آمریکا که در رده نهم این جدول قرار گرفته، 65 درصد سریع‌تر است.

بعد از کره جنوبی، به ترتیب ژاپن با سرعت 11.7 مگابیت در ثانیه، هنگ‌کنگ با 10.9، سوئیس با 10.1، هلند با 9.9، لتونی با 9.8، جمهوری چک با 9.6، سوئد با 8.9، آمریکا با 8.6 و دانمارک با 8.2 مگابیت در ثانیه رتبه‌های دوم تا دهم بیشترین سرعت دسترسی به اینترنت را به خود اختصاص داده‌اند.

بیشترین و کمترین ضریب نفوذ اینترنت در کدام کشورهای اروپایی است

مارک تولمن، کارشناس آی تی می‌گوید: میزان استفاده از اینترنت در هر کشوری به عوامل مختلفی همچون، میزان درآمد، توزیع امکانات زیرساختی، سرمایه گذاری در گسترش پهنای باند و میزان وابستگی ادارات و مراکز آموزشی به اینترنت بستگی دارد.

دویچه وله می‎نویسد که علاقه شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا به استفاده از اینترنت سیری صعودی به خود گرفته است. در سال 2007 میلادی یک سوم شهروندان اتحادیه اروپا (حدود 37 درصد) هنوز از شبکه اینترنت استفاده نکرده بودند.

بر این اساس کره جنوبی با سرعت متوسط 14,2 مگابیت در ثانیه در صدر جدول ایستاده است، سرعت اینترنت این کشور نسبت به آمریکا که در رده نهم این جدول قرار گرفته، 65 درصد سریع‌تر است

آلمان، فرانسه و بلژیک در مقام هفتم استفاده از اینترنت در اروپا

بر طبق آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آلمان، این کشور در حال حاضر در میان 28 عضو اتحادیه اروپا به لحاظ میزان استفاده شهروندان از اینترنت در کنار فرانسه و بلژیک در جایگاه هفتم قرار دارد. علاوه بر این، آلمان از حیث میزان استفاده شهروندان از اینترنت در جایگاهی بالاتر از حد متوسط در اروپا قرار دارد.

بر اساس این آمار کشورهای واقع در شمال اروپا در مقایسه با کشورهای جنوب این قاره از شمار بیشتری از کاربران اینترنت برخوردار هستند.

اینترنت یا اینترانت؟

اداره آمار اتحادیه اروپا نیز اعلام کرده است، بیشترین تعداد کاربران اینترنت در اروپا در کشورهای اسکاندیناوی به ثبت رسیده‌اند. به طور نمونه در کشور سوئد تاکنون تنها 5 درصد از شهروندان تجربه استفاده از اینترنت را ندارند. این وضعیت در کشورهای فنلاند و دانمارک نیز مشابه است.

کمترین شمار کاربران اینترنت در کشورهای جنوب اروپا

اما این وضعیت در جنوب اروپا کاملا متفاوت است: در اسپانیا حدود 27 درصد از مردم تاکنون از اینترنت استفاده نکرده‌اند.

یک سوم از شهروندان کشورهای ایتالیا و پرتغال نیز تاکنون تجربه استفاده از شبکه اینترنت را نداشته‌اند. در یونان و بلغارستان آمار کاربران اینترنت پایین‌تر از این تعداد است. در این دو کشور 42 درصد از شهروندان از اینترنت استفاده نمی‌کنند.

رومانی از جمله کشورهایی است که کمترین شمار کاربران اینترنت در اروپا را در خود جای داده است. در این کشور تقریبا نیمی از شهروندان هنوز با دنیای مجازی بیگانه‌اند.

این وضعیت در جنوب اروپا کاملا متفاوت است: در اسپانیا حدود 27 درصد از مردم تاکنون از اینترنت استفاده نکرده‌اند

کارشناسان می‌گویند، اگرچه آلمان در مقایسه با برخی از کشورهای اروپایی در جایگاه قابل قبولی از نظر میزان استفاده شهروندان از اینترنت قرار دارد، اما در مقایسه با کشورهای اسکاندیناوی و با توجه به رشد صنعتی آن، این کشور باید در آینده در رتبه مناسب‌تری قرار گیرد.

از جمله راه‌هایی سرمایه‌گذاری دراز مدت در این زمینه، استفاده از اینترنت در مدرسه‌های آلمان و به کارگیری از امکانات دیجیتال و چندرسانه ای در کلاس‌های درس عنوان می‌شود.

فرآوری : عطالله باباپور

بخش ارتباطات تبیان


منابع: ایتنا / سیتنا