تبیان، دستیار زندگی
۳ کتاب تاریخ، جغرافیا و تعلیمات اجتماعی در پایه هفتم و تألیف کتاب مطالعات اجتماعی خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تلفیق کتب تاریخ، جغرافیا و تعلیمات اجتماعی در پایه هفتم برای اولین بار

تلفیق کتب تاریخ، جغرافیا و تعلیمات اجتماعی در پایه هفتم برای اولین بار


3 کتاب تاریخ، جغرافیا و تعلیمات اجتماعی در پایه هفتم و تألیف کتاب مطالعات اجتماعی خبر داد.


حجت الاسلام والمسلمین محی الدین بهرام محمدیان، معاون پژوهشی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: امسال در پایه هفتم، عنوان جدیدی به نام مطالعات اجتماعی داریم که تلفیق 3 کتاب تاریخ، جغرافیا و تعلیمات اجتماعی است.

وی ادامه داد: این کتاب، ادامه مباحث مطالعات اجتماعی در دوره ابتدایی است اما رویکرد آن، هویتی است و هویت اسلامی، هویت ایرانی، هویت منطقه ای، هویت جغرافیایی و هویت شخصی تأکید می شود.

این کتاب، ادامه مباحث مطالعات اجتماعی در دوره ابتدایی است اما رویکرد آن، هویتی است و هویت اسلامی، هویت ایرانی، هویت منطقه ای، هویت جغرافیایی و هویت شخصی تأکید می شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان اضافه کرد: به عنوان مثال در درس اول این کتاب، حقوق و مسئولیت های مدنی آموزش داده می شود؛ اینکه هر فرد چه حق و چه مسئولیت هایی دارد.

وی افزود: یکی از مواردی که در کتاب مطالعات اجتماعی مطرح شده، این است که انسان ها از ابتدای تولد دارای حقوق فطری هستند که می توان حق حیات را نام برد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: حقوقی مثل حق اسم داشتن، حق شناسنامه داشتن، حق برخورداری از محبت پدر و مادر، حق باسواد بودن نیز در این کتاب توجه شده است؛ ضمن اینکه در کنار حق می گویم هر فرد مسئولیت هایی نیز دارد.

وی افزود: در کنار این موارد، دانش آموز در کتاب مطالعات اجتماعی، پایه هفتم با منطقه جغرافیایی خود نیز آشنا می شود و بخشی از کتاب نیز به تاریخ ایران باستان اختصاص دارد.


منبع: خبرگزاری فارس

بخش سفیران تبیان