تبیان، دستیار زندگی
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه در حال حاضر 400 مدرسه استیجاری در شهر تهران وجود دارد، گفت: 45 مدرسه پایتخت در آستانه پلمپ شدن است و از این تعداد تاکنون 10 مورد پلمپ شده است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

45 مدرسه پایتخت در آستانه پلمپ شدن

45 مدرسه پایتخت در آستانه پلمپ شدن


مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه در حال حاضر 400 مدرسه استیجاری در شهر تهران وجود دارد، گفت: 45 مدرسه پایتخت در آستانه پلمپ شدن است و از این تعداد تاکنون 10 مورد پلمپ شده است .

سید علی یزدیخواه : با بیان اینکه امسال یک میلیون و 80 هزار دانش آموز تهرانی سال تحصیلی جدید را آغاز خواهند کرد، گفت: این دانش آموزان در 4500 مدرسه دولتی و غیردولتی بهار تعلیم و تربیت را آغاز می کنند.

وی افزود: برای شروع مطلوب سال تحصیلی جلسات متعدد کارشناسی و بررسی روند انجام آن در حوزه تجهیزات، ساختمان و نیروی انسانی و همچنین آموزش های ضمن خدمت صورت گرفته و برای آغاز سال تحصیلی در تلاش هستیم تا با حداکثر آرامش ممکن مدارس را بازگشایی کنیم.

برای شروع مطلوب سال تحصیلی جلسات متعدد کارشناسی و بررسی روند انجام آن در حوزه تجهیزات، ساختمان و نیروی انسانی و همچنین آموزش های ضمن خدمت صورت گرفته و برای آغاز سال تحصیلی در تلاش هستیم تا با حداکثر آرامش ممکن مدارس را بازگشایی کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: علی رغم اینکه همه برنامه ها آماده شده، اما مشکلاتی نیز وجود دارد، اما قابل رفع شدن است؛ ضمن آنکه کتاب های درسی آماده شده و در انبارهای مناطق قرار گرفته است.

وی از صدور کامپیوتری ابلاغ معلمان تهرانی خبر داد و گفت: ساماندهی مدارس به اتمام رسیده و 350 مدرسه ابتدایی به صورت 2 دوره مجزای ابتدای فعالیت خواهند داشت، ضمن آنکه تعداد مدارس هوشمند نیز در حال افزایش است.

یزدیخواه ادامه داد: بر اساس تفاهم نامه ای که بین آموزش و پرورش و تعاونی مصرف فرهنگیان صورت گرفته، تعاونی های مصرف می توانند با همکاری بانک ها به منظور هوشمندسازی مدارس پایتخت وام پرداخت کنند که این تسهیلات در اقساط دو ساله از مدارس دریافت خواهد کرد.

وی این طرح را در راستای تسریع هوشمندسازی مدارس عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه تعاونی یک مرکز با قدرت مالی بالاست، لذا خدمات پشتیبانی آن تضمین شده است و مدیران می توانند با استفاده از تسهیلات، مدارس خود را هوشمند کنند.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، در سال تحصیلی که به پایان رسید، 59 درصد مدارس تهران هوشمند بودند که این طرح در حال توسعه است و بر اساس آمارها، 29 درصد کل کلاس های درس شهر تهران که حدود 40 هزار کلاس است، هوشمند شده اند.

یزدیخواه درباره مجوز جذب نیروی انسانی مرد در آموزش و پرورش شهر تهران نیز گفت: با توجه به اینکه بیش از دو سوم نیروی آموزشی شهر تهران را معلمان زن تشکیل می دهند برای تامین نیروی معلمان مرد با مشکل مواجه شده ایم، لذا مقرر شده مکاتباتی با مراجع ذی ربط صورت بگیرد که در استخدام جدید آموزش و پرورش برای شهر تهران جنسیت مرد در اولویت قرار بگیرد تا بتوانیم تناسب نیروی انسانی را در مدارس پایتخت برقرار کنیم.

در حال حاضر 45 مدرسه در شهر تهران وجود دارد که یا احکام اجرایی آن صادر شده یا در شرف اجراست که در حال پیگیری هستیم تا بتوانیم با مذاکره تدابیری اتخاذ کنیم که برای مهرماه مشکلی ایجاد نشود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره آخرین وضعیت مدارس قلع و قمع و استیجاری تهران گفت: در حال حاضر 400 مدرسه استیجاری در تهران وجود دارد که برخی از آنها با توجه به اینکه زمین متعلق به غیر است، افرادی از محاکم قضایی احکام تخلیه گرفته اند.

وی با بیان اینکه املاک این مدارس متعلق به افراد است، گفت: در حال حاضر 45 مدرسه در شهر تهران وجود دارد که یا احکام اجرایی آن صادر شده یا در شرف اجراست که در حال پیگیری هستیم تا بتوانیم با مذاکره تدابیری اتخاذ کنیم که برای مهرماه مشکلی ایجاد نشود.

یزدیخواه خاطر نشان کرد: برای این کار مقرر شده از طریق تهاتر املاک مازاد آموزش و پرورش را در اختیار این افراد قرار دهیم تا در مهرماه مدارس با مشکل مواجه نشوند.

به گفته وی، از 45 واحد آموزشی دارای مشکل قلع و قمع، 23 مورد متعلق به بنیاد شهید است که مقرر شده دو قطعه زمین بزرگ را در اختیار بنیاد شهید قرار دهیم تا این مدارس را از تملک آنها خارج کنیم.


منبع: خبرگزاری ایسنا

بخش سفیران تبیان