تبیان، دستیار زندگی
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از برگزاری اولین دوره مسابقات دانش آموزان سراسر کشور در خراسان رضوی خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برگزاری اولین دوره مسابقات ورزشی

برگزاری اولین دوره مسابقات ورزشی


معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از برگزاری اولین دوره مسابقات دانش آموزان سراسر کشور در خراسان رضوی خبر داد.


کیومرث هاشمی در نشست خبری اولین جشنواره فرهنگی ورزشی دانش آموزان مقطع ابتدایی سراسر کشور، بیان کرد: 2 هزار دانش آموز مقطع ابتدایی سراسر کشور در نیمه اول شهریور ماه در پنج رشته ژیمناستیک، شنا، طناب زنی، تنیس روی میز و دو و میدانی در باغرود نیشابور به رقابت می پردازند.

وی ادامه داد: در بخش پسران مسابقات 2 تا 7 شهریور ماه و در بخش دختران مسابقات 9 تا 14 شهریور ماه برگزار می شود.

هاشمی بیان کرد: در یک حرکت جدید و با هماهنگی فدراسیون ورزش های زورخانه ای، مسابقات پهلوانک ها نیز ویژه دانش آموزان با شرکت 10 استان برگزار خواهد شد، تا دانش آموزان مهارت های فردی خود را در این رشته به نمایش بگذارند.

در بخش پسران مسابقات 2 تا 7 شهریور ماه و در بخش دختران مسابقات 9 تا 14 شهریور ماه برگزار می شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کشور ایران طی 64 سال حضور در المپیک تنها در چهار رشته کشتی، وزنه برداری، تکواندو و دو و میدانی موفق به کسب مدال شده است، اظهار کرد: در رشته های پایه نتوانسته ایم مدال کسب کنیم.

هاشمی ادامه داد: هیچ رشته ای نمی تواند مدال آور باشد مگر توسعه یابد و مسیر توسعه رشته های ورزشی در آموزش و پرورش است.

هاشمی با بیان اینکه مهم ترین دوره برای ایجاد فعالیت های ورزشی دوره ابتدایی است، خاطر نشان کرد: طی 33 سال گذشته ورزش در مقطع ابتدایی تعطیل بوده است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته به دلیل نبود نیروی متخصص، تربیت بدنی در آموزش و پرورش درحاشیه بوده است، بیان کرد: با یک حرکت ضربتی 34 هزار مربی تربیت بدنی برای دانش آموزان با مدارک فوق لیسانس از اوایل سال 89، در سراسر کشور به کار گرفتیم که از این تعداد 15 هزار مربی در مقطع ابتدایی به کار گرفته شدند و سهم خراسان رضوی از این تعداد یکهزار مربی متخصص بوده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در مقطع ابتدایی به دنبال قهرمان پروری نیستیم بلکه هدف ما توسعه رشته های ورزشی و تعریف حداقل هایی از این رشته ها برای دانش آموزان بوده است؛ طوری برنامه ریزی شده است که دانش آموز پس از 12 سال تحصیل با 12 رشته ورزشی متفاوت آشنا می شوند.

هاشمی اذعان کرد: طرح ملی رشته بسکتبال برای دانش آموزان مقطع هفتم از سال تحصیلی آینده اجرا می شود.

طرح ملی رشته بسکتبال برای دانش آموزان مقطع هفتم از سال تحصیلی آینده اجرا می شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در خصوص رشد فضاهای ورزشی کشور عنوان کرد: پیش از این کل استخرهای آموزش و پرورش 46 استخر بود که ما ساخت 400 استخر دیگر را آغاز کرده ایم و اکنون 80 استخر به مرحله بهره برداری رسیده است.

هاشمی با بیان اینکه موضوع سرانه برای فضای ورزشی در سطح دنیا منسوخ شده است، تصریح کرد: امروزه نسبت به گذشته از نظر فضای ورزشی پیشرفت زیادی داشته ایم، چشم انداز در نظر گرفته شده ساخت چهار هزار سالن ورزشی در کشور بود که ساخت سه هزار سالن شروع شده است و از این تعداد یکهزار سالن به بهره برداری رسیده است در صورتی که تا قبل از این کل سالن های ورزشی کشور 1350 سالن بود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تعداد خیرین مدرسه ساز بسیار بیشتر از خیرین سازنده سالن های ورزشی است، خاطر نشان کرد: کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند اکثرا از زمینه ورزشی و تمکن مالی برخوردارند و تا به حال 550 سالن ورزشی کشور توسط خیرین ساخته شده است.


نام منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران

بخش سفیران تبیان