سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یک شرکت دوچرخه سازی در هلند با هدف بازتعریف طی کردن مسیرهای روزانه با دوچرخه نخستین دوچرخه هوشمند دنیا را تولید کرده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اولین دوچرخه هوشمند دنیا برای کاربرد شهری


یک شرکت دوچرخه سازی در هلند با هدف بازتعریف طی کردن مسیرهای روزانه با دوچرخه نخستین دوچرخه هوشمند دنیا را تولید کرده است.

دوچرخه هوشمند

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، شرکت دوچرخه سازی ونموف از هلند یک خط محصولات خود را که شبیه دورچرخه های سنتی است به تازگی تولید کرده است، اما تفاوت این دوچرخه ها با دوچرخه های سنتی این است که از حسگرهای هوشمند، رایانه، ردیابی جی پی اس، سیستم دستیاری الکتریک که از قابلیت افزایش توان پدالها تا 80 درصد برخوردار است و قرار است به هوشمندترین دوچرخه تبدیل شود.

بدنه این دوچرخه از آلومینیوم انودیزه ساخته شده و مجهز به یک باطری 209 وات بر ساعت است که روی چرخ جلویی قرار دارد. این دوچرخه همچنین از مزیت داشتن یک داشبورد با یک باطری سنج و شاخص قدرت که از دور هم کارایی دارد، برخوردار است.

یکی از ویژگی های نوآورانه این دوچرخه که بی تردید مورد استقبال کاربران قرار می گیرد سیستم ردیابی جی پی اس داخلی این دوچرخه است که به کاربر این امکان را می دهد در صورت به سرقت رفتن دوچرخه آن را ردگیری کنند

یک موتور با توان 250 وات روی چرخ جلویی قرار دارد و برد آن بین 30 تا 60 کیلومتر است که این رقم به شرایط دوچرخه سواری بستگی دارد.

براساس اعلام شرکت ونموف شارژ کامل باطری دوچرخه از حالت کاملا خالی سه ساعت زمان می برد و پس از تخلیه شارژ دوچرخه می تواند به عنوان یک دوچرخه سنتی غیر الکتریکی کار کند.

دوچرخه هوشمند

این شرکت هلندی دوچرخه سازی اعلام کرده است که هدف آن از طراحی و ساخت اولین دوچرخه هوشمند دنیا پاسخ به نیاز رفت و آمد مسیرهای مشخص در شهر بوده است. رایانه این دوچرخه می تواند از طریق یک حسگر چگونگی دوچرخه سواری کاربر خود را مونیتور کرده و براساس آن قدرت الکتریکی را تنظیم کند.

یکی از ویژگیهای نوآورانه این دوچرخه که بی تردید مورد استقبال کاربران قرار می گیرد سیستم ردیابی جی پی اس داخلی این دوچرخه است که به کاربر این امکان را می دهد در صورت به سرقت رفتن دوچرخه آن را ردگیری کنند.

دوچرخه هوشمند

اولین بار این دوچرخه در مرحله پیش تولید به فروش گذاشته شد اما به علت این که تمام 200 دوچرخه در مرحله اول پیش فروش شد، این شرکت مرحله بعدی تولید را بهار سال آینده در پیش می گیرد.

اولین دوچرخه هوشمند دنیا با قیمت 2598 دلار به فروش می رسد.

 

بخش دانش و زندگی تبیان


منبع: مهر

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین