تبیان، دستیار زندگی
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، گفت: تعداد 1700 مدرسه تخصصی ورزش در کشور وجود دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

وجود 1700 مدرسه تخصصی ورزش در کشور

وجود 1700 مدرسه تخصصی ورزش در کشور


معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، گفت: تعداد 1700 مدرسه تخصصی ورزش در کشور وجود دارد.


کیومرث هاشمی با بیان اینکه موضوع سرانه برای فضای ورزشی در سطح دنیا منسوخ شده است تصریح کرد: امروزه نسبت به گذشته از نظر فضای ورزشی پیشرفت زیادی داشته ایم، چشم انداز در نظر گرفته شده ساخت 4 هزار سالن ورزشی در کشور بود که ساخت 3 هزار سالن شروع شده است و از این تعداد 1000 سالن به بهره برداری رسیده است در صورتی که تا قبل از این کل سالن های ورزشی کشور 1350 سالن بود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تعداد خیرین مدرسه ساز بسیار بیشتر از خیرین سازنده سالن های ورزشی است، خاطر نشان کرد: کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند اکثرا از زمینه ورزشی و تمکن مالی برخوردارند و تا به حال 550 سالن ورزشی کشور توسط خیرین ساخته شده است.

کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند اکثرا از زمینه ورزشی و تمکن مالی برخوردارند و تا به حال 550 سالن ورزشی کشور توسط خیرین ساخته شده است.

هاشمی افزود: ناهنجاری قامتی دانش آموزان، واقعیتی است که وجود دارد. علل به وجود آمدن ناهنجاری قامتی و شیوع آن بین دانش آموزان عادات غلط بدنی است که در این خصوص هزار پایگاه اصلاح ناهنجاری های قامتی دانش آموزان در سراسر کشور احداث شده که از این تعداد 47 پایگاه در خراسان رضوی فعالیت دارند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به حرکت های تحولی که در چهار سال گذشته در زمینه تربیت بدنی و ورزش مدارس انجام شد، گفت: زیرساخت هایی به وجود آمده است و اکنون نیاز است این فعالیت ها استمرار داشته باشد و از لحاظ کیفی رشد کند.


 منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان