تبیان، دستیار زندگی
مواد لازم :  6 عدد كدو سبز متوسط 4 عدد تخم مرغ یك قاشق غذاخوری زعفران حل شده یك قاشق مربا خوری آرد دو قاشق غذاخوری شیر به مقدار كافی نمك و فلفل    طرز تهیه : كدوها را پس از شستن و بدون پوست گرفتن ، به قطر یك س...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

كوكوی كدو سبز

مواد لازم :

6 عدد

كدو سبز متوسط

4 عدد

تخم مرغ

یك قاشق غذاخوری

زعفران حل شده

یك قاشق مربا خوری

آرد

دو قاشق غذاخوری

شیر

به مقدار كافی

نمك و فلفل

طرز تهیه :

كدوها را پس از شستن و بدون پوست گرفتن ، به قطر یك سانتیمتر حلقه حلقه كنید . و روی آنها كمی نمك بپاشید . سپس كدوها را در مقداری روغن تفت دهید .

در یك ظرف گود ، آرد و شیر را مخلوط كرده و تخم مرغ ها را به آن اضافه كنید . مخلوط حاصل را با چنگال ، خوب به هم بزنید . سپس كدوهای سرخ شده را به همراه مقداری نمك و فلفل و زعفران به مخلوط فوق اضافه كنید  . پس از داغ شدن روغن در ماهیتابه ، مایع كوكو را در آن ریخته و سطح آن را صاف كنید .

در ماهیتابه را گذاشته تا كوكو خودش را بگیرد و سرخ شود . بعد از آن ، كوكو را با كفگیر پشت و رو كرده و می گذارید تا طرف دیگرش هم سرخ شود ، سپس كوكو ، آماده خوردن است .

نكات تغذیه ای :

كوكوی كدو سبز ، غذایی مغذی و لذیذ است و برای گیاه خواران و جوانان مناسب است.

كدو سبز سرشار از ویتامینA  است . ویتامینA در بینایی ، رشد و نمو بدن و سیستم ایمنی بدن مؤثر است و باعث مصونیت در برابر بیماری های عفونی می شود .

كل انرژی غذا ، 474 كالری است كه اگر توسط 4 نفر همراه با نان یا بدون نان ، میل شود ، سهم هر فرد از انرژی غذا ، 5/118 خواهد بود .

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.