سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نجفی به مدد دوره ۹ ساله وزارت که در اواخر دهه ۶۰ و دهه ۷۰ در وزارت آموزش و پرورش داشت، حضور در دولت یازدهم را پذیرفت اما تنها تجربه او برای جلب نظر مثبت نمایندگان کافی نبود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گزینه جایگزین وزارت آموزش و پروش کیست؟


نجفی به مدد دوره 9 ساله وزارت که در اواخر دهه 60 و دهه 70 در وزارت آموزش و پرورش داشت، حضور در دولت یازدهم را پذیرفت اما تنها تجربه او برای جلب نظر مثبت نمایندگان کافی نبود.


نمایندگان مجلس که تکلیف 15 وزارتخانه را تعیین کردند اما 3 وزارتخانه همچنان باید برای حضور وزیر دولت یازدهم در انتظار باشند.

نجفی

محمدعلی نجفی گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش نتوانست نظر مساعد نمایندگان مجلس را کسب کند و مجوز ورود به ساختمان شهید رجایی که ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش است را نگرفت.

نجفی به مدد دوره 9 ساله وزارت که در اواخر دهه 60 و دهه 70 در وزارت آموزش و پرورش داشت، حضور در کابینه دولت یازدهم را پذیرفت اما تنها تجربه او برای جلب نظر مثبت نمایندگان کافی نبود.

عواملی چون دوری 16 ساله نجفی از وزارت آموزش و پرورش، عدم موفقیت تغییر نظام آموزشی در دوره وزارت وی، عدم توجه به تربیت معلم و مباحث مربوط به فتنه موجب شد که او جزو 3 نفری باشد که نتوانستند به عنوان وزیر در دولت یازدهم فعالیت کنند.

اکنون رئیس جمهور باید برای وزارت آموزش و پرورش اندیشه جدیدی داشته باشد؛ با توجه به اینکه تا آغاز سال تحصیلی جدید، حدود یک ماه زمان مانده است، باید فضای آرامی برای این وزارتخانه فراهم شود.

نجفی به مدد دوره 9 ساله وزارت که در اواخر دهه 60 و دهه 70 در وزارت آموزش و پرورش داشت، حضور در کابینه دولت یازدهم را پذیرفت اما تنها تجربه او برای جلب نظر مثبت نمایندگان کافی نبود

در این میان گمانه زنی هایی از معرفی افرادی چون آقایان عالمی، زرهانی و نوید ادهم برای سرپرستی وزارت آموزش و پرورش به گوش می رسد.

باید منتظر ماند و دید، رئیس جمهور برای مهمترین و زیربنایی ترین وزارتخانه کشور چه برنامه ای دارد؟

بخش سیاست تبیان

منبع : فارس

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین