سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تا چشم برهم زدیم به هفته پنجم لیگ برتر رسیدیم. از این نظر فوتبال ما از همه جهان جلوتر است. هیچ لیگ معتبری هنوز به گرد پای لیگ ما نمی رسد فقط معلوم نیست چرا در انتها آنها کارشان با 20 تیم تمام می شود و لیگ ما با 16 تیم برای اتمام کارش هزاران اما و اگر را ت
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فوتبال ایران جلوتر از همه جهان!


تا چشم برهم زدیم به هفته پنجم لیگ برتر رسیدیم. از این نظر فوتبال ما از همه جهان جلوتر است. هیچ لیگ معتبری هنوز به گرد پای لیگ ما نمی رسد فقط معلوم نیست چرا در انتها آنها کارشان با 20 تیم تمام می شود و لیگ ما با 16 تیم برای اتمام کارش هزاران اما و اگر را تجربه می کند! رقابت‌های هفته پنجم لیگ برتر در روزهای پنج‌شنبه و جمعه برگزار می‌شود. در این هفته دو تیم استقلال و پرسپولیس باید مقابل دو نماینده گیلان یعنی داماش و ملوان به میدان بروند. نگاهی به این بازی‌های می‌اندازیم؛

داماش گیلان - استقلال؛ آبی‌پوشان مقابل گربه سیاه

استقلال و داماش

استقلال بعد از بازی افتضاحی (به تعبیر قلعه‌نویی) که مقابل صبای قم انجام داد، سه امتیاز را گرفت تا در پایان هفته چهارم خودش را مثل فصل قبل مدعی قهرمانی نشان بدهد. آبی‌پوشان تهرانی روز پنج‌شنبه بازی آسانی مقابل داماش ندارند. این حریف رشتی هفته گذشته سه امتیاز در اهواز مقابل فولاد از دست داده و تاکنون هم بردی در لیگ نداشته است. بنابراین بازیکنان داماش تلاش می‌کنند تا اولین برد خود را در لیگ برتر سیزدهم دشت کند. فصل گذشته در دیدار اختتامیه لیگ و در شبی که آبی‌پوشان می‌خواستند مقابل تماشاگران خودی در ورزشگاه آزادی جام قهرمانی را بالای سر ببرند داماش دو بر یک به استقلال را شکست داد. در بازی رفت هم داماش توانست سه امتیاز را از استقلال بگیرد و به همین دلیل اکنون داماش را خیلی‌ها گربه سیاه استقلال می‌دانند و آبی‌پوشان تهرانی هم می‌خواهند پنج‌شنبه هم سه امتیاز این بازی را و انتقام دو شکست فصل گذشته را از داماش بگیرند.

البته با توجه به انتقادهایی که قلعه‌نویی از شیوه بازی تیمش مقابل صبا انجام داد به احتمال فراوان ترکیب استقلال دچار تغییرات خواهد شد. استقلال با وجود کسر یک امتیاز از این تیم از سوی کمیته انضباطی همچنان در رده دوم جدول است و می‌تواند پنج‌شنبه شب به صدر بیاید و اگر فولاد نتواند سه امتیاز را از راه آهن بگیرد در آن‌صورت صدر جدول در پایان هفته پنجم آبی خواهد شد. البته به شرطی که استقلال بتواند از پس گربه سیاه‌ بربیاید.

پرسپولیس - ملوان؛ باخت و مساوی ممنوع!

دیدار دو تیم همیشه جذاب و دیدنی بوده است. ملوان در ورزشگاه آزادی معمولا بهترین نمایش خود را ارائه می‌کند. پخش زنده بازی به جوانان این تیم انگیزه مضاعفی می‌دهد. ملوان هفته گذشته اولین برد خود را مقابل استقلال اهواز به دست آورد تا دراگان در انزلی روی خوش هم ببیند اما سرخپوشان اولین باخت خود را مقابل سایپا به دست آوردند و علی دایی دوست ندارد دومین باخت خود را تجربه کند بنابراین پرسپولیس با یک ترکیب هجومی به میدان خواهد آمد. دراگان هم می‌گوید که هیچ‌وقت تیمش را برای یک امتیاز به میدان نمی‌فرستد بنابراین انتظار می‌رود که یک دیدار زیبا و تماشاگر پسند را در ورزشگاه آزادی شاهد باشیم.

پرسپولیس  که در رده پنجم جدول است فقط در صورتی که فولاد، سپاهان، استقلال و تراکتورسازی در این هفته مقابل حریفان‌شان متوقف شوند و امتیاز از دست بدهند شانس صدرنشینی دارد احتمالی که بسیار ضعیف است. سرخپوشان بیش از 100 هفته است که در لیگ برتر ایران صدرنشین نبوده‌اند. آخرین بار سرخپوشان پایتخت در هفته ششم لیگ دهم با علی دایی صدرنشین لیگ بوده‌اند. بنابراین اگر دایی می‌خواهد طلسم 100 هفته‌ای سرخپوشان زودتر شکسته شود باید در این هفته قوی سپید را قربانی کند.

فجرسپاسی- سپاهان؛ اولین برد یا ادامه سریال‌های شکست؟

فجرسپاسی تنها تیم بدون امتیاز لیگ برتر این هفته نیز بازی دشواری مقابل سپاهان دارد. غلام پیروانی در لیگ سیزدهم شروع بسیار بدی داشته و اگر می‌خواهد در تا پایان فصل هدایت فجر را برعهده داشته باشد باید از تیم قدرتمند سپاهان سه امتیاز را بگیرد. سپاهان هم که دوست ندارد از کورس قهرمانی عقب بماند با تمام توان در شیراز به میدان خواهد رفت.

دو تیم از نظر مهره به هیچ عنوان قابل قیاس نیستند ولی قطعا شاگردان جوان پیروانی تلاش می‌کنند تا یک شگفتی در لیگ برتر خلق کنند و دومین شکست را به سپاهان با تمامی بازیکنان با تجربه‌اش تحمیل کنند.

تراکتورسازی تبریز - مس کرمان؛ ارتش سرخ تبریز مقابل تیم سرهنگ!

تراکتورسازی بعد از شش امتیازی که از دو تیم سپاهان و ذوب آهن در دو هفته متوالی گرفت این هفته می‌خواهد مقابل تماشاگرانش به سومین پیروزی متوالی برسد و در کورس قهرمانی قرار بگیرد. مس کرمان اما هنوز بردی به دست نیاورده و بعید است که یاوری شاگردانش را در تبریز برای برد به میدان بفرستد او می‌داند اگر مقابل تماشاگران پرشمار و پرشور تبریزی یک امتیاز بگیرد نوعی برد برای تیمش محسوب می‌شود.باید دید مس می‌تواند مقابل ارتش سرخ تبریز مقاومت کند و با امتیاز از تبریز به کرمان برگردد یا شاگردان سرهنگ یاوری تسلیم می شوند و تراکتورسازی سومین برد متوالی را هم کسب می‌کند.

ذوب آهن - سایپا؛ نبرد دو مربی خارجی

مدیران باشگاه ذوب آهن لوکا بوناچیچ را به اصفهان نیاورده‌اند که شاهد حضور تیم‌شان در انتهای جدول باشند. به همین دلیل بوناچیچ باید از این مسابقه روند تیمش را تغییر بدهد و به پیروزی برسد. ذوب آهن تاکنون یک برد هم نداشته است. نارنجی‌پوشان سایپا هم بعد از برد خانگی مقابل پرسپولیس اعتماد به نفس خوبی پیدا کردند و به همین دلیل آنها نیز برای برد به میدان خواهند رفت. فیرات سرمربی آلمانی و ترک تبار هدایت سایپا را برعهده دارد و نبرد دو مربی خارجی لیگ جالب توجه است.

صبای قم - گسترش فولاد تبریز؛ مایلی‌کهن به دنبال شیرینی برد!

مایلی‌کهن بعد از شکست مقابل استقلال در تمجید بازی بازیکنان جوانش گفت که باخت هم لذت‌بخش است. البته بعید است که مایلی‌کهن بخواهد این لذت را برای سومین هفته متوالی آن هم مقابل گسترش فولاد تجربه کند. گسترش فولاد اگر بتواند از صبا امتیاز بگیرد وضعیت مناسبی در جدول پیدا می‌کند اما وضعیت صبا نابسامان خواهد شد. به همین دلیل مایلی‌کهن این مرتبه به دنبال این است که مزه و لذت برد را بچشد. گسترش هم هفته گذشته فجرسپاسی را شکست داده است. بنابراین بازیکنان این تیم از نظر روحی در شرایط مناسبی هستند و تلاش می‌کنند دومین برد این فصل را هم در قم به دست بیاورند به ویژه اینکه صبا تیم خیلی پرطرفداری نیست. بنابراین گسترش در قم خیلی احساس غریبگی نمی‌کند.

راه آهن - فولاد خوزستان؛ نبرد تاکتیکی

فولاد که سه برد متوالی داشته و صدرنشین است برای تداوم صدرنشینی به تهران می‌آید و می‌خواهد با قطار سریع السیر فاصله‌اش را با رقبا افزایش بدهد. تیم ابراهیم‌زاده هفته گذشته در دیدار با نفت شکست خورد البته سرمربی راه آهن معتقد بود که به خاطر اشتباه داور سه امتیاز را از دست داده است.

فرکی و ابراهیم‌زاده کاملا به تفکرات تاکتیکی یکدیگر شناخت دارند. از نظر مهره و بازیکن هم هر دو تیم بازیکنان خوبی دارند و باید دید بازیکنان کدام تیم می‌توانند به خوبی تفکرات سرمربی‌شان را در میدان اجرا کنند و اشتباه کمتری دارند.

استقلال خوزستان - نفت تهران؛ رویارویی دو مربی جوان

عبدالله ویسی هفته گذشته در انزلی اولین شکست خود را پذیرفت و به همین دلیل در خانه به دنبال جبران آن شکست خواهد بود. نفت تهران هم که در رده ششم قرار دارد می‌خواهد در این فصل هم همچنان یکی از تیم‌های بالانشین باشد. بنابراین دیدار این دو تیم هم جذاب است. گل‌محمدی که فصل گذشته سرمربی پرسپولیس بود در این فصل اولین دیدارش را با استقلال از نوع خوزستانی‌اش تجربه می‌کند. ویسی هم مثل گل‌محمدی مربی جوان و جسوری است و نبرد تاکتیکی این دو مربی هم قابل توجه است.

برنامه و اسامی داوران هفته پنجم لیگ برتر به شرح زیر است؛

پنجشنبه - 24 مرداد ماه

داماش گیلان - استقلال تهران، ساعت 20:30، ورزشگاه عضدی رشت

احمد صالحی – علی میرزابیگی – محمدرضا امینی – حسن اکرمی – ناظر: مسعود مرادی

جمعه - 25 مرداد ماه

*فجرسپاسی شیراز - سپاهان اصفهان، ساعت 19:45، ورزشگاه حافظیه شیراز

شاهین حاج بابایی – رحیم شاهین – علیرضا کناری – علی صفایی – ناظر: هدایت ممبینی

*تراکتورسازی تبریز - مس کرمان، ساعت 19:45، ورزشگاه یادگار امام تبریز

جمشید دانش مهر – سعید علی نژادیان – مهدی ناصحی – پیروز سیف اله‌پور – ناظر: زاهد بحرینی

*ذوب‌آهن اصفهان - سایپا البرز، ساعت 19:45، ورزشگاه فولادشهر

بیژن حیدری – رسول فروغی – یعقوب سخندان – جواد شرفی – ناظر: نوید مظفری

*صبای قم - گسترش فولاد تبریز، ساعت 19:45، ورزشگاه یادگار امام قم

جمشید محمدی – مصطفی فراهانی – حسن طوماری – حمید حاج ملک – ناظر: ابراهیم میرزابیگی

*راه‌آهن تهران - فولاد خوزستان، ساعت 19:45، ورزشگاه تختی

محمدرضا اکبریان – محمدرضا ابوالفضلی – علیرضا ایلدروم – وحید کاظمی – ناظر: مسعود عنایت

*صنعتی استقلال خوزستان - نفت تهران، ساعت 20:30، ورزشگاه تختی اهواز

محسن قهرمانی – حسین طالقانی – هادی طوسی – محمدحسین زاهدیفر – ناظر: سعید بطحایی

*پرسپولیس – ملوان انزلی – ساعت 20 ، آزادی تهران

علیرضا فغانی – حسن کامرانی فر – سعید  زارع – غلامرضا جباری – ناظر: حسین خوشخوان

بخش ورزشی تبیان


منبع: فارس

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین