سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مدال‌های طلای 4 وزن اول رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان به تیم‌های ایران، ارمنستان و روسیه رسید
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایران با یک طلا ششم است


مدال‌های طلای 4 وزن اول رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان به تیم‌های ایران، ارمنستان و روسیه رسید.
 رقابت‌های چهار وزن اول کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان که در صوفیه بلغارستان آغاز شده است با معرفی نفرات برتر به پایان رسید که فرشاد عیسوند نماینده وزن 50 کیلوگرم کشورمان با پیروزی در دیدار ‌نهایی به مدال طلا دست یافت.
کشتی

طلاهای روز نخست این مسابقات به کشورهای ایران، ارمنستان (2 طلا) و روسیه رسید و تیم کشورمان در پایان رقابت‌های 4 وزن اول پایین‌تر از تیم‌های ارمنستان، ‌روسیه، اتریش، ترکیه و آذربایجان در رده ششم جدول رده‌بندی قرار گرفت.

فرشاد عیسوند مدال طلا را بر گردن آویخت

رقابت‌های چهار وزن اول کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان در صوفیه بلغارستان آغاز شد که فرشاد عیسوند نماینده وزن 50 کیلوگرم کشورمان با پیروزی در دیدار ‌نهایی به مدال طلا دست یافت.

در وزن 50 کیلوگرم فرشاد عیسوند در دور نخست در کمتر از دو دقیقه با ضربه فنی مقابل مامولات از مولداوی به پیروزی رسید. وی در دور دوم هم با نتیجه هشت بر چهار از سد یوهاز از مجارستان گذشت و به یک‌چهارم نهایی رسید. عیسوند در مرحله سوم نیز در کمتر از یک دقیقه با نتیجه 9 بر صفر از سد یاسین کارداشلی از ترکیه گذشت و به نیمه‌نهایی رسید.

وی برای حضور در فینال دونکانائف از قرقیزستان را با نتیجه 10 بر شش شکست داد و جواز حضور در دیدار پایانی را کسب کرد. عیسوند برای کسب مدال طلا نیز در 36 ثانیه با نتیجه هشت بر صفر تریفونوف از اوکراین را از پیش رو برداشت و مدال طلا را از آن خود کرد. در این وزن 20 کشتی‌گیر حضور داشتند.

پیش از این امید قادری نماینده وزن 60 کیلوگرم کشورمان که پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه هشت بر چهار مقابل آماتوف از قرقیزستان شکست خورده بود با شکست حریفش در مرحله بعد مقابل کشتی‌گیر آذربایجانی از گردونه مسابقات حذف شده بود.

طلاهای روز نخست این مسابقات به کشورهای ایران، ارمنستان (2 طلا) و روسیه رسید و تیم کشورمان در پایان رقابت‌های 4 وزن اول پایین‌تر از تیم‌های ارمنستان، ‌روسیه، اتریش، ترکیه و آذربایجان در رده ششم جدول رده‌بندی قرار گرفت

در 74 کیلو هم پیام بویری، دارنده مدال برنز جهان در دور نخست با نتیجه دو بر صفر مغلوب ویکتور نیمس قهرمان اروپا از صربستان شد که با شکست حریفش در مرحله بعد مقابل کشتی‌گیر ارمنستانی از گردونه مسابقات کنار رفت.

سید مصطفی صالحی‌زاده نماینده وزن 96 کیلو هم که در دور نخست در کمتر از دو دقیقه با نتیجه 9 بر صفر از سد بانکوف از بلغارستان گذشته بود و در دور دوم هم مقابل داسدامیروف از آذربایجان برنده شده و به یک‌چهارم نهایی رسیده بود، در این مرحله در دفاع از آرمان‌های مردم مظلوم فلسطین حاضر به مسابقه مقابل نماینده رژیم صهیونیستی نشد.

بدین ترتیب نمایندگان کشورمان با تک مدال طلای عیسوند به کار خود در روز نخست رقابت‌ها پایان دادند.

بخش ورزشی تبیان

منبع : سایت فدراسیون کشتی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین