سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
هسته اصلی نیاز احساسی خانم‌ها، عزیز شدن است. این مسئولیت شماره یک همه شوهرهاست. معنی آن این است که باید کاری کنید که همسرتان احساس کند دوستش دارید و قدرش را می‌دانید، و اینکه او اولین اولویت زندگی شماست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با این راه‌ها، همیشه عاشق بمانید!

همسر


هسته اصلی نیاز احساسی خانم‌ها، عزیز شدن است. این مسئولیت شماره یک همه شوهرهاست. معنی آن این است که باید کاری کنید که همسرتان احساس کند دوستش دارید و قدرش را می‌دانید، و اینکه او اولین اولویت زندگی شماست.


به همسرتان احترام بگذارید

همسرتان را عزیز کنید، به شوهرتان احترام بگذارید. هسته اصلی نیاز احساسی خانم‌ها، عزیز شدن است. این مسئولیت شماره یک همه شوهرهاست. معنی آن این است که باید کاری کنید که همسرتان احساس کند دوستش دارید و قدرش را می‌دانید، و اینکه او اولین اولویت زندگی شماست.

هسته اصلی نیاز احساسی مردها هم این است که مورد احترام همسرشان باشند. وقتی به خانه می‌آید، دوست دارد احساس کند که حداقل یک نفر در دنیا هست که فکر کند او فردی با کفایت و با لیاقت است. منظورمان این است که وقتی شوهرتان به خانه می‌آید، تلفن را قطع کنید و به استقبال او بروید.

با همدیگر مثل دوست‌هایی خوب رفتار کنید

یکی از هفت نعمتی که به زن و شوهر داده شده است، این است که باید دوستانی صمیمی با هم باشند. اصل دوستی بر این است که دو طرف باید به احساسات و نیازهای طرف مقابل خود ارزش و احترام بگذارند. یعنی هر چه که برای تو مهم است، برای من هم باشد. این رمز این است که همسرتان همیشه احساس دوست داشته شدن کند.

چهار فعل طلایی

چهار فعل طلایی را به خاطر داشته باشید: گوش دادن، کنار آمدن، بازسازی کردن، قدردانی کردن.

در همان ابتدای ازدواجتان با هم توافق کنید که یک قانون اصلی داشته باشید: هر چقدر هم که ناراحت باشید، هیچ‌وقت با هم درگیری لفظی پیدا نکنید. این نوع جنگ و جدل‌ها، فقط مشکلات را بدتر کرده و رابطه را هم خراب می‌کند. در عوض، سعی کنید این چهار فعل طلایی را در زندگی‌تان پیاده کنید:

گوش دادن: این کار برای کنار هم کار کردن و حل مشکلات لازم است. به همسرتان اجازه دهید بدون اینکه حرف‌هایش را قطع کنید، صحبت کند و بعد، آنچه که گفته شده را تکرار کنید. این همسرتان را مطمئن می‌سازد که حرف‌هایش را خوب گوش کرده‌اید.

کنار بیایید: سعی کنید مشکلات را طوری حل کنید که هر دو نفر شما از راه‌ حل انتخابی، شاد و راضی باشید. نباید هیچ‌کدام از شما به اجبار به خاطر طرف مقابل راه‌حل را بپذیرد.

بازسازی کنید: وقتی به همدیگر صدمه احساسی می‌زنید، باید بتوانید این دل‌شکستگی را ترمیم کرده و احساس عصبانیت و خشم طرف مقابل را برطرف کنید. باید به دنبال بازسازی 100ظھ باشید. حتی کمی خشم می‌تواند دیواری از کینه و تلخی بین شما ایجاد کند.

قدردانی کنید: هیچ‌وقت نمی‌توانید به اندازه کافی از همسرتان تشکر کنید. سعی کنید هر کاری که برایتان انجام می‌دهد را فهمیده و آن را با قدردانی نشان دهید.

همسر

مرزهایی قوی بسازید

همسرتان اولویت درجه یک شماست، نه والدینتان، خویشان و نزدیکانتان، دوستانتان، فرزندانتان، همکاران یا سرگرمی‌هایتان. مرزهایی محکم ایجاد کنید که نشان دهد برای ازدواجتان ارزش قائلید و به هیچ‌کس و هیچ‌چیز اجازه نمی‌دهید كه رابطه‌تان را ضعیف کند.

این یعنی قبل از نیازهای والدینتان به نیازهای همسرتان برسید و بعد از کار، سعی کنید به اندازه کافی برای همدیگر وقت بگذارید.

هر روز به همدیگر لذت بدهید

ازدواج، یعنی اینكه کاری کنید که طرف مقابلتان احساس خوبی پیدا کند. اگر خانمتان می‌گوید از گل زنبق خوشش می‌آید، چون خودتان فکر می‌کنید گل رز رمانتیک‌تر است، برای او رز نخرید.

یاد بگیرید همسرتان چه چیزی را دوست دارد. چه محبت فیزیکی باشد، چه جملات محبت‌آمیز، چه هدیه دادن، کمک کردن و یا گذراندن وقت با او و ... عادت کنید این کارها را به صورت روزانه برایش انجام دهید.


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: kkkkkkkl

برگرفته از انجمن: خانواده

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین