سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تیم ملی بسکتبال ایران با پیروزی برابر چین تایپه، ضمن راهیابی به فینال مسابقات بسکتبال جام ملت‌های آسیا موفق شد سهمیه مسابقات جهانی را هم کسب کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بسکتبال ایران جهانی شد


تیم ملی بسکتبال ایران با پیروزی برابر چین تایپه، ضمن راهیابی به فینال مسابقات بسکتبال جام ملت‌های آسیا موفق شد سهمیه مسابقات جهانی را هم کسب کند. این نتیجه در حالی رقم خورد که شاگردان بچیروویچ در همه دیدارهای گذشته خود با اقتدار حریفان را از پیش رو برداشتند و با نمایشی خیرکننده راهی دیدار فینال و مسابقات جام‌جهانی در اسپانیا شدند.


بسکتبال ایران جهانی شد

به نقل از مهر، تیم ملی بسکتبال ایران در چارچوب مرحله نیمه نهایی مسابقات بسکتبال جام ملت‌های آسیا که در کشور فیلیپین برگزار می‌شود به مصاف تیم ملی چین تایپه رفت و در پایان موفق شد این تیم را با نتیجه 79 بر 60 شکست بدهد.

شاگردان مهمد بچیروویچ در این دیدار که مثل بازی های گذشته با اقتدار و باصلابت به میدان رفتند هر چند در کوارتر اول با نتیجه 14 بر 23 و در کواتر چهارم با نتیجه 19 بر 21 مغلوب حریف خود شدند اما در کواترهای دوم و سوم با نتایج 27 بر 12 و 19 بر 4 برابر چین تایپه به پیروزی رسیدند تا در مجموع 79 بر 60 حریف چند ملیتی خود را مغلوب کنند و راهی مسابقات جام جهانی در اسپانیا شوند.

ملی پوشان ایران با پیروزی برابر چین تایپه، علاوه بر اینکه به فینال مسابقات جام ملت‌های آسیا راه یافتند موفق شدند سهمیه مسابقات جهانی بسکتبال را هم کسب کنند. مسابقات جهانی سال 2014 در کشور اسپانیا برگزار خواهد شد. سهمیه مسابقات به سه تیم برتر جام ملت‌ها تعلق خواهد گرفت. تیم ایران پیش از این فقط یکبار در سال 2009 توانسته بود با قهرمانی در جام ملت‌های آسیا به رقابت‌های جهانی ترکیه راه یابد.

مهدی کامرانی بازیکن تیم ملی ایران با شش ریباند، شش پاس گل و 19 امتیاز، عنوان امتیازآورترین بازیکن زمین را از آن خود کرد. حامد حدادی با 17 ریباند و 17 امتیاز بعد از مهدی کامرانی به عنوان پرامتیازترین بازیکن تیم ملی ایران قرار داشت.

ایران برای رسیدن به فینال تیم‌های مالزی، کره جنوبی، چین، هند، بحرین، قزاقستان، اردن و چین تایپه را شکست داده تا ملی پوشان ایران با کسب هشت پیروزی متوالی، تنها تیم بدون باخت تا به این مرحله از مسابقات باشند.

"مهمد بچیروویچ" سرمربی تیم ملی ایران چند روز پیش در صحبت‌هایش گفته بود که " فیلیپین تیم خیلی خوب و خطرناکی است. بازیکنان این تیم انرژی زیادی دارند و خیلی سریع بازی می‌کنند. البته تماشاگران فیلیپین هم به این تیم و نوع بازی بازیکنان آنها کمک می‌کنند".

فیلیپین حریف ایران در فینال شد

تیم ملی بسکتبال فیلیپین با پیروزی برابر کره جنوبی حریف ایران در بازی نهایی مسابقات بسکتبال جام ملت‌های آسیا شد.

در دومین دیدار مرحله نیمه نهایی مسابقات بسکتبال جام ملت‌های آسیا تیم‌های فیلیپین و کره جنوبی در فیلیپین به مصاف هم رفتند که تیم میزبان در نهایت موفق شد حریف خود را با نتیجه 86 بر 79 شکست دهد و به فینال برسد. به این ترتیب ایران و فیلیپین که جواز حضور در مسابقات جهانی 2014 اسپانیا را کسب کرده‌اند، امروز یکشنبه برای کسب عنوان قهرمانی به مصاف هم خواهند رفت.

"مهمد بچیروویچ" سرمربی تیم ملی ایران چند روز پیش در صحبت‌هایش گفته بود که " فیلیپین تیم خیلی خوب و خطرناکی است. بازیکنان این تیم انرژی زیادی دارند و خیلی سریع بازی می‌کنند. البته تماشاگران فیلیپین هم به این تیم و نوع بازی بازیکنان آنها کمک می‌کنند".

بخش ورزشی تبیان
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین