تبیان، دستیار زندگی
مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل گفت : 55رشته تحصیلی در 32 هنرستان شهرستان آمل ارائه می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

55 رشته تحصیلی در 32 هنرستان شهرستان آمل ارائه می شود

55 رشته تحصیلی در 32 هنرستان شهرستان آمل ارائه می شود


مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل گفت : 55رشته تحصیلی در 32 هنرستان شهرستان آمل ارائه می شود.


حمید محمدنسب در نخستین جلسه شورای راهبردی فنی و حرفه‌ای این شهرستان با بیان این كه جایگاه هنرستان‌ها در كشورهای صنعتی بسیار ارزشمند است، اظهار داشت: در این كشورها حجم زیادی از دانش‌آموزان به بخش صنعت هدایت می‌شوند.

وی با اشاره به این كه هدایت دانش‌آموزان به سوی صنعت بازدهی زیادی برای كشور دارد، افزود: این سرمایه‌گذاری نیاز به اختصاص بودجه‌های بسیار دارد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل با تاكید بر این كه آمل صنعتی‌ترین شهر مازندران است و این امر ظرفیت مناسبی برای توسعه رشته‌های فنی و صنعتی محسوب می‌شود، بیان داشت: رشد رشته‌های فنی و حرفه‌ای با توجه به وجود واحدهای صنعتی بسیار در این شهرستان چشمگیر خواهد بود.

این مسئول با بیان این كه گرایش دانش‌آموزان به بخش صنعت دغدغه اشتغال خانواده‌ها را كاهش می‌دهد، تصریح كرد: ارتباط بین صنعت و هنرستان‌ها باید ایجاد شود.

وی با اعلام این كه در سال تحصیلی گذشته 55 رشته تحصیلی در 32 هنرستان این شهرستان برای دانش‌آموزان ارائه شد، بیان داشت: در این هنرستان رشته‌های كشاورزی، كار و دانش و فنی و حرفه‌ای ارائه شد كه رشته كار و دانش با 35 رشته تحصیلی بیشترین رشته‌ را به خود اختصاص داد.

در این هنرستان رشته‌های كشاورزی، كار و دانش و فنی و حرفه‌ای ارائه شد كه رشته كار و دانش با 35 رشته تحصیلی بیشترین رشته‌ را به خود اختصاص داد.

محمدنسب با بیان اینكه در سال تحصیلی 92-91 بیش از چهار هراز دانش‌آموز در دبیرستان‌های آمل مشغول به تحصیل بودند، افزود: از این تعداد بیش از 50درصد در رشته‌های فنی و حرفه‌ای تحصیل كردند.

وی با اشاره به این كه در سال تحصیلی آینده پیش‌بینی می‌شود كه تعداد دانش‌آموزان رشته‌های فنی افزایش یابد، تصریح كرد: این افزایش نیاز به فضای كارگاهی جدید را می‌طلبد.

این مسئول با بیان اینكه افزایش دانش‌آموزان در رشته‌های فنی آمل را نیازمند بیش از هشت هزار متر مربع فضای كارگاهی جدید كرده است، افزود: هم اكنون 6 هزار متر مربع فضای كارگاهی در هنرستان‌های آمل به دانش‌آموزان خدمات ارائه می‌دهد.


منبع :خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان