وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
خانم‌ها با انتخاب غذاهای کم کالری‌تر و کم‌حجم‌تر می‌خواهند به آقایان نشان دهند بیشتر حواسشان به تناسب اندام و وزنشان هست. درحالی‌که در جمع خودشان چنین دغدغه‌ای ندارند و با خیال راحت تر غذا می‌خورند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خانم‌ها در جمع خودشان چرب‌وچیلی‌تر می‌خورند


خانم‌ها با انتخاب غذاهای کم کالری‌تر و کم‌حجم‌تر می‌خواهند به آقایان نشان دهند بیشتر حواسشان به تناسب اندام و وزنشان هست. درحالی‌که در جمع خودشان چنین دغدغه‌ای ندارند و با خیال راحت تر غذا می‌خورند.

پیتزا

 

زمانی که خانم‌ها با آقایان غذا می‌خورند غذاهایی انتخاب می‌کنند که کم کالری است اما در جمع خودشان در قید و بند این چیزها نیستند و غذاهای پرکالری‌تر نوش جان می‌کنند. این گفته نتیجه پژوهش دکتر یونگ از دانشگاه مک مستر همیلتون در اونتاریو می‌باشد.

 

گروه دکتر یونگ رفتار دانشجوهای سه کافه‌تریای بزرگ دانشگاهی را مورد بررسی قرار دادند. تنوع منوهای این کافه‌تریاها زیاد بوده و دانشجوها در گروه‌های مختلفی مشتری این مکان‌ها بوده‌اند.

 

بعد از بررسی‌های متعدد مشخص شد خانم‌ها زمانی که با یک آقا غذا می‌خورند غذاهای کم کالری‌تری نسبت به زمانی که در جمع خودشان هستند انتخاب می‌کنند.

 

محققان مشاهده کردند زمانی که یک خانم در گروه متشکل از آقا و خانم غذا می‌خورد باز هم غذاهای کم کالری‌تری انتخاب و صرف می‌کند. بر عکس زمانی که همین خانم در یک جمع زنانه غذا می‌خورد غذاهای چرب‌تر و پرکالری‌تری مصرف می‌کند.

بعد از بررسی‌های متعدد مشخص شد خانم‌ها زمانی که با یک آقا غذا می‌خورند غذاهای کم کالری‌تری نسبت به زمانی که در جمع خودشان هستند انتخاب می‌کنند

به عقیده‌ی محققان، تولیدکنندگان مواد غذایی توجه زیادی به علایق و عادت‌های غذایی خانم‌ها دارند و مواد غذایی با اندازه‌های کوچک تر مخصوص آن‌ها تولید می‌کنند. یا بیشتر واژه‌هایی مانند رژیمی یا لایت و غیره بیشتر به هدف جذب مشتری‌های خانم تولید می‌شود.

 

به عقیده‌ی محققان این پژوهش، خانم‌ها با انتخاب غذاهای کم کالری‌تر و کم‌حجم‌تر می‌خواهند به آقایان نشان دهند بیشتر حواسشان به تناسب اندام و وزنشان هست. درحالی‌که در جمع خودشان چنین دغدغه‌ای ندارند و با خیال راحت تر غذا می‌خورند.

ترجمه: فاطمه مهدی پور

بخش تغذیه و آشپزی تبیان


منبع: maxisciences

 

مطالب مرتبط:

خانم‌ها: چگونه بعد از چهل سالگی شکم نیاوریم؟

مردها خودشان را خوش تیپ‌تر از آنچه هستند می‌بینند

خانم غصه نخور چاق می‌شوی

اندر حکایت آقایانی که رژیم می‌گیرند!

مخصوص آقایانی که می‌خواهند خوش تیپ باشند

چطور چربی شکم خانم‌ها آب می‌شود؟

چاقی؛ دشمن آقایان

6 علت اضافه‌وزن در مردان

تأثیر رژیم‌های سخت غذایی روی سلامت دختران جوان

 زنان متأهل، چاق هستند

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین