وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
داغ شدن بیش از حد بدنه گوشی های موبایل معمولا امری طبیعی بوده است و یک اتفاق معمولی تلقی می شود ؛ اما هنگامی که این گرم شدن بیش از حد منجر به آتش گرفتن یا انفجار گوشی موبایل شود...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انفجار موبایل را جدی بگیرید


داغ شدن بیش از حد بدنه گوشی های موبایل معمولا امری طبیعی بوده است و یک اتفاق معمولی تلقی می شود ؛ اما هنگامی که این گرم شدن بیش از حد منجر به آتش گرفتن یا انفجار گوشی موبایل شود دیگر ماجرا فرق می کند و نمی شود همانند یک اتفاق ساده و معمولی از کنارش عبور کرد.

انفجار موبایل را جدی بگیرید

باید به این مشکل به عنوان یک موضوع حاد پرداخت! چرا که ممکن است این اتفاق منجر به بروز آسیب های جسمانی شدید به کاربر شود.

این یک شوخی نیست! باید بگویم که انفجار یک گوشی موبایل در جیب یا در دست اصلا شوخی بردار نیست و می تواند لطماتی جدی به صاحب آن وارد کند. به تازگی خبری مبنی بر انفجار یک دستگاه Galaxy S III سامسونگ در جیب دخترکی 18 ساله به نام Fanny Schlatter همه را شوکه کرد.

انفجار موبایل را جدی بگیرید

متاسفانه باید بگویم که انفجار این Galaxy S III در جیب دخترک صدمات کاملا جدی ای را به وی رسانده است. متاسفانه تا این لحظه اطلاعات تکمیلی ای از این حادثه در دسترس نمی باشد و علل انفجار Galaxy S III بر ما پوشیده است. اما طی اخبار به دست آمده از این حادثه؛ به نظر می رسد که در محل کار این دخترک جوان Galaxy S III منفجر شده است. برند سامسونگ نیز کاملا از این حادثه شوکه است! سامسونگ متعلق به کشور سوئیس اعلام کرده است که این حادثه را پیگیری می کند و Galaxy S III منفجر شده را برای آزمایشات تکمیلی و تحقیقات بیشتر به کشور کره ارسال می نماید.

 این یک شوخی نیست! باید بگویم که انفجار یک گوشی موبایل در جیب یا در دست اصلا شوخی بردار نیست و می تواند لطماتی جدی به صاحب آن وارد کند

حال پس از گذشت چند روز از این حادثه؛ گویی خبر می رسد که تحقیقات این برند تکمیل گشته است و سرانجام برند سامسونگ نتیجه تحقیقات خود را اعلام کرده است.

برند سامسونگ در گزارش منتشر شده خود در رابطه با علت بروز این حادثه؛ نوشته است که: “برند سامسونگ علت اصلی بروز این حادثه را استفاده از باتری غیر رسمی می داند”‌. برند سامسونگ مدعی شده است که باتری موجود در اسمارت فون این دختر؛ باتری متفرقه و غیر شرکتی بوده است. نکته ای که تا به حال مبهم است این است که آیا این باتری غیر رسمی و متفرقه به صورت آگاهانه توسط صاحب این اسمارت فون خریداری شده استپ؟ یا از ابتدا به صورت غیر مجاز داخل این اسمارت فون موجود بوده است و به فروش رفته استپ؟

انفجار موبایل را جدی بگیرید

همچنین به تازگی خبری منتشر شده است که یک دستگاه اسمارت فون گلکسی اس 4 دچار همین ماجرا شده است. ماجرا از این قرار است که شخصی در کشور امارات (UAE) ؛ در ماه می؛ یک دستگاه اسمارت فون گلکسی اس4 سامسونگ را خریداری کرده است. پس از یک ماه از گذشت خرید این اسمارت فون؛ وی یک شب دستگاه خود را برای شارژ کردن باتری به برق متصل می سازد. همان طور که در تصاویر تهیه شده مشاهده می فرمایید؛ اسمارت فون این شخص از ناحیه پورت microUSB و کابل USB دچار سوختگی کامل شده است.(به فلیپ کاور نیز دقت کنید؟! آن هم از بین رفته است!)

خوشبختانه طبق اخبار رسیده؛ این شخص آسیبی ندیده است و پس از پوشش این خبر در سرویس Emirates 24/7؛ سامسونگ متعلق به کشور امارات تصمیم گرفته است که برای راضی نگه داشتن مشتری خود؛ یک دستگاه اسمارت فون گلکسی اس 4 به همراه فلیپ کاور جدید به او هدیه دهد. همچنین برند سامسونگ طبق بیانه ای به مشتریان خود این نوید را داد که کنترل کیفیت دقیق و رعایت استاندارد های ایمنی همواره در راستای کار برند سامسونگ بوده است و آن ها از این دو فاکتور چشم پوشی نمی کنند.

همچنین قرار شده است تحقیقات و آزمایش ها بر روی این اسمارت فون صورت گیرد تا دلیل اصلی بروز این حادثه معلوم گردد. امیدواریم برند سامسونگ هرچه سریع تر به این موضوع رسیدگی کند و متوجه عامل اصلی بروز این حادثه شود. هرچند که پیش تر اعلام شد؛ سامسونگ مقصر حادثه انفجار گلکسی اس 3 را خود کاربر و نحوه استفاده وی می داند.

انفجار موبایل را جدی بگیرید

انفجار گوشی ها فقط متعلق به سامسونگ نیست. ماجرا از این قرار است که خانمی بیست و سه ساله؛ هنگامی که در حین مکالمه با آیفون خود بود جانش را از دست داد! نقل شده است که در حالی که آیفون 5 Ma Ai Lun در حال شارژ بوده است یک شوک الکتریکی از آیفون به Ma Ai Lun وارد می شود و سبب مرگ وی می گردد. جزئیاتی بیشتر از این حادثه منتشر نشده است.

Ma Ai Lun مهمان دار شرکت هواپیمایی China Southern Airlines بود و قرار بود پیش از این حادثه ناگوار در تاریخ هشتم آگوست ازدواج کند. از تحقیقات بدست آمده پزشکان؛ گزارشی بدست آمده که در آن؛ علت مرگ Ma Ai Lun برق گرفتگی درج شده است. گفتنی است که پلیس کشور چین نیز برق گرفتگی را عامل این حادثه ناگوار می داند.

خواهر خانم Ma Ai Lun؛ به کاربران آیفون 5 هشدار داده است که از آیفونشان در هنگام شارژ شدن استفاده نکنند تا به سرنوشت تلخ Ma Ai Lun دچار نگردند. همچنین؛ منتظر هستیم تا از سوی کمپانی اپل واکنشی در رابطه با این حادثه تلخ ببینیم.

 

فرآوری: فاطمه مجدآبادی

بخش دانش و زندگی تبیان


برگرفته از گویا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین